Share this...
Facebook
Twitter

Od 24. února vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny, civilní obrany a civilní obyvatelstvo každý den statečně čelí ruským okupantům. Ve frontách stojí tisíce lidí, ochotných bránit svá města se zbraní v ruce. K řadám dobrovolníků se denně připojují Ukrajinci, kteří se vrací ze zahraničí: během 17 dnů války se na Ukrajinu vratilo více než 170 tisíc mužů.

Za účelem posílení armády Prezident Ukrajiny informoval o vytvoření Mezinárodní legie územní obrany Ukrajiny, do které mohou vstoupit cizinci, kteří mají vojenské zkušenosti a zkušenosti s účastí v mírových misích (detailní informace jsou dostupné na webových stránkách legie: https://fightforua.org/). K 6. březnu více než 20 000 dobrovolníků z 52 zemí projevili zájem přpojit se k ukrajinské armádě.

Irakli Okruašvili

I přes nejistou pozici gruzínské vlády 2. března grizínští dobrovolníci, kteří znají “ruský svět” nejen z doslechu, přijeli bránit Ukrajinu před ruskou agresí. Spolu s nimi Ukrajinu brání bývalý ministr obrany Gruzie Irakli Okruašvili. Ve stejné době se k ukrajinské armádě připojilo 400 dobrovolníků ze Švédska. Spolu s vojáky z USA, Velké Británie, Litvy, Mexika a Indie jako první zahájili obranu Kyjeva.

Do Mezinárodní legie se přihlásilo 3000 amerických dobrovolníků. Současně Ukrajinci přijali do svých řad bývalé příslušníky britské námořní pěchoty a polští vojáci již bojují s ruskými okupanty.

Přiblížně 70 Japonců, z větší části příslušníky Sil samoobrany (státní ozbrojené síly Japonska), se obrátili na Velvyslanectví Ukrajiny v Japonsku a vyjádřili zájem bránit Ukrajinu.

Přestože běloruská vojska stojí těsně u hranic s Ukrajinou v plné bojové pohotovosti, z výsledků anonymního průzkumu v ozbrojených sílách Běloruska plyne, že většina vojáků válčit nechce. Bělorusové, kteří se nachází na Ukrajině, se hlásí do jednotek územní obrany, které brání Kyjev.

Mezi dobrovolníky z jiných zemí spolu s Ukrajinci ruskému agresorovi čelí Skotové, Brazilci, Portugalci, Kanaďané, vojáci z Čečenské republiky Ičkerie, Nizozemí, příslušníky jednotek rychlého nasazení z Jižní Koreje a Izraele, Italové, Belgičané, Francouzi, Dánové, Lotyši, Litevci, Maročané, Němci, Syřané, Finové a lidé z Laosu a Indonésie.

Foto: United Hatzalah

Tým izraelských zdravotníků na moldavsko ukrajinské hranici poskytuje zdravotní pomoc uprchlíkům.

Celý svět se sjednocuje proti společnému nepříteli.

Materiál je připraven

Autor projektu:

Bohdan Logvynenko

Autorka:

Daša Titarova

Redaktorka:

Anastasija Sjerikova

Content manažerka:

Kateryna Juzefyk

Překladatelka:

Maryna Khomchenko

Sleduj Expedici