Реакція іноземних митців на війну, яку почала РФ. Частина 2

Share this...
Facebook
Twitter

#STANDWITHUKRAINE

Бути за Україну зараз означає бути за весь світ. Світ без війни та невиправдуваної жорстокості, без нищівного руйнування міст і людських доль передусім.
Сотні тисяч людей за кордоном вболівають за Україну словом і ділом. Виходять на мирні мітинги проти повномасштабної війни, розпочатої Росією, відправляють гуманітарну допомогу чи піклуються про українців-біженців так, як про своїх близьких. Кожен робить те, що може, і внесок кожного — важливий, адже ця війна впливає на весь світ.

Закордонні митці теж долучаються до наближення перемоги: їхні ілюстрації стають постерами для мітингів, стикерами, мерчем чи NFT, кошти з продажу яких відправляють для ЗСУ, військових медиків чи цивільних, які постраждали внаслідок війни з РФ. Так мистецтво стає не тільки способом осмислення подій, а й дієвою зброєю.

Ілюстрація: Adela Madej (instagram: @adela_madej)

Ілюстрація: Aleksandra Birch (instagram: @aleksandrabirch)

Ілюстрація: Natsuko Rowlands (instagram: @nashy.jp)

Ілюстрація: Fani Bela

Ілюстрація: Julia Leister (instagram: @junoregen)

Ілюстрація: Betsy Siber (instagram: @betsy_siber)

Ілюстрація: Gheleyne Bastiaen (instagram: @gheleynebastiaen)

Ілюстрація: Tengwan (instagram: @somewandraws)

Ілюстрація: Shirley Ng-Benitez (instagram: @shirleysillos)

Ілюстрація: Tom Booth (instagram: @tomwilltell)

Путін

Українці не добирають цензурних слів, щоб висловити свої думки про президента РФ. Людина, в якій імперські амбіції витіснили все людське, десятиліттями явно чи приховано розпалювала ворожнечу в різних країнах.

Путіну чхати на життя людей, незалежно від того — українці вони, білоруси чи росіяни. Він живе у власноруч створеній інформаційній реальності і хоче перекроїти під неї світову мапу. Однак хай як би він і його соратники брехали світу, майже всі вже зрозуміли — це новий тиран. І росіяни стоять за нього, приймаючи всі маніпуляції за чисту монету.

Закордонні митці не стримують своєї фантазії та емоцій, зображаючи Путіна. Ілюстрації, постери, карикатури, колажі та навіть гіфки чи відео з різними варіантами його смерті — все це вже ввійшло в історію як збірний образ російського диктатора, який скалічив сотні тисяч життів.

Ілюстрація: izabela_tee

Ілюстрація: stgupl

Ілюстрація: Karolis Strautniekas (instagram: @strautniekas)

Ілюстрація: beeple_crap

Ілюстрація: beeple_crap

Ілюстрація: mishko.co

Ілюстрація: na_kacu_i_tanim_papierze

Ілюстрація: izabela_tee

Ілюстрація: Ola Jasionowska (instagram: @olajasionowska_posters)

Ілюстрація: Varlam Jmukhadze

Біженці

Ніхто з українців не хотів покидати свої оселі. Жоден не мріяв долати сотні, а то й тисячі виснажливих кілометрів, щоб евакуювати себе і близьких за кордон. Кожна історія такої вимушеної втечі — особиста і колективна драма. Світ пережив не одну війну, однак вторгнення росіян в Україну — жорстока реальність, яка повторюється на догоду хворобливих імперських амбіцій їхнього правителя.

На початку травня Управління Верховного комісара ООН у справах біженців зафіксувало, що внаслідок повномасштабної війни понад 5,6 млн українців змушені були шукати прихистку за кордоном. Натомість майже 1,5 млн уже повернулися, попри втрати дому та близьких людей.

Закордонні митці продовжують творити, наближаючи нашу перемогу. Їхні роботи мають не тільки символічну, а й благодійну цінність, адже завдяки продажу чи заклику задонатити, українці отримують життєво необхідну фінансову підтримку.

Ілюстрація: Myriam Van Neste (instagram: @myriam__vanneste)

Ілюстрація: bygundersons

Ілюстрація: Michael Burgess (instagram: @michael_burgess_art)

Ілюстрація: Irina Perju (instagram: @irina.perju)

Ілюстрація: Micah Player (instagram: @micahplayer)

Ілюстрація: Grecia Nexans (instagram: @gnexans)

Ілюстрація: Anke Evers (instagram: @ankeevers.illustration)

Ілюстрація: Quentin Dudignac (instagram: @quentindudignac)

Ілюстрація: Una Laukmane (instagram: @uulaukmane)

Над матерiалом працювали

Автор проєкту:

Богдан Логвиненко

Авторка:

Аня Яблучна

Контент-менеджерка:

Анастасія Жохова