Foto Röportajı

30/06 – 05/07. Ukrayna Rusya’nın İşgaline Karşı Nasıl Direniyor?

30 Haziran’da “Güney” Operasyon Komutanlığı, Rus birliklerinin Zmiyinıy Adası’ndan ayrıldığını bildirdi. 1 Temmuz’da Ruslar, tatil köyü Serhiivka’ya roket saldırısı düzenleyerek 20’den fazla insanı öldürdü. Kremençuk sakinleri, Rusya Federasyonu’nun korkunç terör eyleminin ardından kendine gelmeye başladılar.

24/06 – 29/06. Ukrayna Rusya’nın İşgaline Karşı Nasıl Direniyor?

Ukrayna birliklerine, Severodentsk kentinde bir aydan fazla süren çatışmalar sonunda daha hazırlıklı pozisyonlara çekilmeleri emredildi. Ukrayna’nın ön cephe bölgelerinden sivillerin tahliyesi devam ediyor. Lviv’de geçici olarak yerinden edilmiş kişiler için oluşturulan modüler kamplarda yaklaşık 300 çocuk yaşıyor.

06/06 – 11/06. Ukrayna Rusya’nın İşgaline Karşı Nasıl Direniyor?

Ukrayna’nın doğusunda şiddetli çatışmalar devam ediyor. İstihkam ekipleri Rus işgalinden kurtarılan bölgelerin mayınlarını yok etmeye devam ediyor. Ukraynalı savaşçılar cepheye gitmeden önce eğitiliyor. Yaralı Ukraynalı askerler rehabilitasyon merkezlerinde iyileşiyor.

02/06 – 05/06. Ukrayna Rusya’nın İşgaline Karşı Nasıl Direniyor?

2 – 3 Haziran

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri askerleri, ülkeyi doğu ve güney yönlerinde Rus işgalcilerinden cesurca savunuyor. Ukrayna’nın en tehlikeli bölgelerinden sivillerin tahliyesi devam ediyor. Siviller kurtarılmış olan bölgelerdeki evlerine dönüyor.

07/04 – 12/04. Ukrayna Rusya’nın İşgaline Karşı Nasıl Direniyor? Foto Röportajı №8

Rusya, Donetsk ve Luhansk bölgelerinden gelen göçmenlerin ana merkezi olan Kramatorsk tren istasyonunu vurarak savaş suçları işlemeye ve Ukraynalı sivilleri öldürmeye devam ediyor. Kurtarılan Kyiv bölgesinde Rus işgalcilerin savaş suçlarına ilişkin deliller kaydedilmeye devam ediyor. Aynı zamanda, kaos ve tehlikenin...

26/03 – 31/03. Ukrayna İşgale Karşı Nasıl Direniyor? Foto Röportajı №6

Bu hafta sonu rus işgalciler Lviv’e 6 füze saldırısı yaptı. Varşova’da binlerce kişi, Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşta hayatı kaybedenlerin anısını onurlandırmak için Drama Tiatrosu yanında toprağa yatarak performans yaptı. Çocuklar kendi evcil hayvanlarını kurtararak tahliye ediyorlar. Savaş bölgesinden kaçan insanlarla...

20/03 – 25/03. Ukrayna İşgale Karşı Nasıl Direniyor? Foto Röportajı №5

Ukrayna’nın batısında siviller Kalaşnikof AK-47 kullanmayı öğrenirken ve Kyiv’in gece kulüpleri sığınağa dönüşürken Rus işgalciler başkentin en büyük alışveriş merkezlerinden birini yok etti, Mıkolayıv’da Rus roketi bir mezarlığın ortasına düştü ancak patlamadı. Mariupol’dan 6 günde 45 bin kişi tahliye...

14/03 – 19/03. Ukrayna İşgale Karşı Nasıl Direniyor? Foto Röportajı №4

Ukrayna’da tam ölçekli savaşın üçüncü haftası devam ediyor. Rus birlikleri Kyiv’in merkez ilçelerinde ve eteklerinde konut binalarını bombalıyor, Mıkolayiv’deki Hayvanat Bahçesi Müzesi’nde bir düşman füzesi sergilendi, sonunda insanlar kendi arabaları ile Mariupol’dan tahliye olmaya başladı.

Sonraki notları göstermek

Keşif gezisini takip edin