Як Балаклія чинила опір окупації?

28 листопада 2022
Share this...
Facebook
Twitter

Балаклія — українське промислове місто на південний схід від Харкова. Російські війська захопили його на початку березня. Місто перебувало в окупації понад пів року, а на початку вересня внаслідок успішного контрнаступу українські військові звільнили його.

Під час експедиції звільненими територіями Слобожанщини ми зустрілися з працівницею Балаклійського краєзнавчого музею, де загарбники влаштували штаб, а також чоловіком, якого російські військові запроторили до катівні, влаштованої у відділку поліції. Він показав камери, де утримували українців, і поділився спогадами про жахливі 46 днів свого полону. За його словами, окупанти хапали людей просто на вулиці й ув’язнювали, ігноруючи права затриманих і не намагаючись обґрунтувати свої підозри.

Також ми познайомилися з одинадцятикласником, який змушений був складати вступні іспити під обстрілами, сидячи на даху вагона потяга — бо лише там вдавалося зловити хоч якийсь зв’язок. Хлопець успішно склав іспити й вступив до омріяного університету на державну форму навчання.

Не всі місцеві мешканці легко йшли на контакт. Людям надзвичайно болісно й страшно ділитися спогадами про російську окупацію. Та балаклійці радо зустріли українських воїнів. Вони впевнені, що перемога за нами й Україна поверне кожне своє місто та село.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Дарина Мудрак

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Продюсер:

Віталій Побережний

Продюсерка:

Карина Пілюгіна

Фотографиня:

Вікторія Якименко

Оператор:

Роман Климчук

Режисерка монтажу:

Надія Мельниченко

Режисер:

Микола Носок

Звукорежисерка:

Анастасія Климова

Авторка обкладинки:

Катерина Пташка

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик