Події Ukraїner

Наші події

На цій сторінці зібрані актуальні виставки, презентації, ярмарки, покази фільмів, в яких команда Ukraїner бере участь або організовує самостійно. Зберігайте в закладки, слідкуйте за анонсами й приходьте!

Ukraїner на «Книжковій країні»

Представники українських видавництв, письменники, літературні критики, блогери та, звісно ж, видавництво Ukraїner чекатимуть затятих читачів, любителів книжкової естетики на масштабному столичному фестивалі «Книжкова країна».

Коли:
25, 26 квітня, 12:00–21:00
27, 28 квітня, 10:00–21:00

Де:
ВДНГ (м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 1)
вхід вільний

Що буде?
У першому павільйоні на місці № 20 будуть такі книжки нашого видавництва: «Бахмут» (Мирослав Лаюк), «Деокупація. Історії опору українців 2022» (Богдан Логвиненко), «Різдво та Маланка», «Нерозказана історія українського виноробства» (Сергій Клімов), Ukraine from above, «Ukraїner. Країна зсередини 2».

Окрім того, що ви зможете познайомитися з нами, погортати і придбати наші книжки, ви ще маєте нагоду побувати на презентації книжки — «Нерозказаної історії українського виноробства» та поспілкуватися з її автором — Сергієм Клімовим. Сергій розповість про експедиції виноробнями України, маловідомі факти про козаків-виноробів та становлення виноробства в нашій країні, а також про те, як в Італії віднайшли кримський сорт винограду. Також автор поділиться роздумами про перспективи виноробної справи на території України. І, звісно, припросить охочих скуштувати українське вино 🍷

Презентація відбудеться 27 квітня о 15:00 у першій залі першого павільйону.

«Бахмут — точка повернення». Фотовиставка Данила Павлова

Документування війни у фотографіях — один зі способів без прикрас говорити про те, що відбувається в Україні, зокрема, як місто Бахмут із затишного дому тисяч людей свого часу перетворився на фортецю в облозі.

Данило Павлов — фотограф-документаліст, більдредактор та фотограф медіа Reporters. Виріс у Донецьку, але 2014 року був змушений виїхати звідти через російську окупацію. Уже давно документує перебіг російсько-української війни. Наприклад, його фотографія, де собака притискається до волонтера у Херсоні після того, як окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, облетіла українські й іноземні ЗМІ.

Фотовиставка складається зі світлин, які Данило Павлов зробив у період інтенсивних боїв за Бахмут взимку та навесні 2023 року. На його знімках зафіксований тодішній стан міста — оборона: руйнування, цивільні, які там залишаються, бо нізащо не хочуть покидати дім, і військові, які там залишаються, бо вони боронять ці землі.

Частина фотографій, які будуть представлені на виставці, ввійшли у книжку репортажів та есеїв Мирослава Лаюка «Бахмут».

Коли: 23.04 – 12.05, з 9:00 до 20:00
Де: бізнес-простір Peremoga, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 15
Вхід вільний

Прем'єра фільму «Кипарис»

Валерій Єрмаков — художник-самоук з малолюдного українського села, в якому він один із наймолодших мешканців. Захоплюється грецькою міфологією, роками створює скульптури й картини, проте один із грецьких пейзажів домалювати не може: за його задумом, на передньому плані має бути кипарис, але художник не знає, як той виглядає, бо не бачив його наживо.

Наша команда так пройнялася історією Валерія Єрмакова, що ми захотіли допомогти йому таки побачити справжній кипарис. Тож у грудні 2017 року засновник Ukraїner Богдан Логвиненко на своїй сторінці у фейсбуці організував збір коштів, і за кілька днів вдалося назбирати близько 100 тис. грн. У фільмі «Кипарис» ми задокументували його подорож у Грецію, а по факту — втілення мрії.

«Це історія про покоління людей, які жили в кордонах однієї держави і не мали свободи, щоб побачити інший світ, ділитися своєю культурою і вивчати інші. Це історія про повернення України до європейського культурного поля», — так описує «Кипарис» режисер фільму Микола Носок.

Стрічку можна буде переглянути в межах фестивалю Doc Kyiv Fest. Квитки на фільм уже доступні на платформі TicketBox.

Коли: 29 березня о 20:00
Де: кінотеатр «Планета кіно», м. Київ, вулиця Степана Бандери, 34В

Покази фільму «Повернення до української мови»

«Повернення до української мови» — документальний фільм про шлях, який пройшла українська мова від здобуття Україною незалежності й до сьогодення. Про українську у своєму житті розповідають музиканти Фагот і Фоззі з гурту ТНМК, популяризатор української мови Андрій Шимановський, акторка і співачка Марічка Штирбулова, комікеса Настя Зухвала та інші.

Офлайн-покази відбудуться у п’яти містах:

📌Львів, школа «МрійДій», Львів, вул. Угорська 12Е
📆 9 березня (субота), 12:00 👉 Реєстрація

📌 Луцьк, РЦ «Промінь», 4 поверх, пр. Грушевського 2
📆 29 лютого (четвер), 18:30

📌 Кременчук, МЦ «Простір Ідей», вул. Софіївська 36-б (вхід із двору)
📆 23 лютого (п’ятниця), 18:00

📌Вінниця, хаб «Місто змістів», вул. Григорія Сковороди, 11
📆 17 лютого (субота), 14:10

📌Афіни, Культурний центр «Кавказ», Cheiden 8 &, 28is Oktovriou 81, Athina 104 34 (ст.метро «Вікторія»), перший поверх
📆 17 лютого (субота), 16:00

Якщо ви хочете провести показ фільму «Повернення до української мови» у своєму місті, пишіть нам на пошту [email protected]

Презентація книжки «Бахмут» і фотовиставка

2024 року назва книжки «Бахмут» говорить сама за себе, але що вона скаже наступним поколінням українців — наша відповідальність. Запрошуємо вас на презентацію книжки та відкриття виставки фотографій про Бахмут — міста з винятковою історією, яку ми маємо пам’ятати.

Що буде?

– презентація й розповідь про історію створення книжки репортажів та есеїв Мирослава Лаюка «Бахмут». Книжка описує місто в період зими й початку весни 2023 року, в час, коли за нього йшли найінтенсивніші бої.
– відкриття й обговорення авторської фотовиставки Данила Павлова про місто Бахмут. Фотовиставка складається з фотографій Бахмута 2022 – 2023 рр. і триватиме з 23 лютого до 8 березня.

Хто буде?

– Мирослав Лаюк, письменник і воєнний документаліст, автор книжки «Бахмут»
– Данило Павлов, фотограф-документаліст, чиї роботи включено до книжки
– Євгенія Сапожникова, головна редакторка видавництва Ukraїner

Коли: 23 лютого (п’ятниця), 19:00
Де: нова книгарня «Сенс», Київ, вул. Хрещатик, 34

Презентація книжки «Нерозказана історія українського виноробства» у Києві

Запрошуємо на презентацію наразі найґрунтовнішого дослідження винної справи України — книжки «Нерозказана історія українського виноробства».

Залаштунки експедиції виноробнями в різних куточках країни, маловідомі факти про козаків-виноробів, історія віднайдення в Італії кримського сорту винограду — про все це й не тільки розповість на зустрічі автор книжки Сергій Клімов.

Сергій Клімов — засновник фестивалю Kyiv Food and Wine Festival і організатор фестивалю Brave Wine. Окрім цього був ідеологом і співвласником мережі винних барів Like a Local’s. Він без упину вдосконалює свої знання тонкощів вин, навчаючись на різноманітних курсах, зокрема від міжнародної організації Wine & Spirit Education Trust (WSET). Минулоріч став членом Асоціації сомельє України.

Коли: 25.01.24 (четвер) о 19:30
Де: м. Київ, міське кафе «Хармс», вул. Володимирська, 45а

Що буде:
– зустріч з автором книжки Сергієм Клімовим
– автограф-сесія

Офлайн показ докфільму «Маланка. Зберегти дім» у Києві

Запрошуємо на офлайн показ документальної короткометражної стрічки «Маланка. Зберегти дім». Це історія про музиканта, сопілкаря гурту Kazka Дмитра Мазуряка, який відродив традицію маланкування в рідному селі Іспас, що на Буковині.

Переконані, що спільний перегляд стрічки вже «після свят» — це нагода не тільки вхопити за хвіст особливий настрій цього зимового періоду, а й краще відрефлексувати цінність спільних традицій і людських взаємин.

Коли: 22.01.24 (понеділок) о 19:00
Де: м. Київ, бізнес-простір Peremoga
вул. Ярославів Вал, 15 (ст. м. «Золоті ворота»)
Зала Event hall (5 поверх)

Що буде:
– презентація і перегляд докфільму
– зустріч із головним героєм стрічки Дмитром Мазуряком та кілька приємних сюрпризів від нього

Кінопоказ «Маріуполь: культурний форпост»

Від 2014 року, з початком російсько-української війни, Маріуполь взяв на себе роль культурного форпосту, який попри спроби захопити місто ворогом, зміг вистояти та зберегти унікальну мистецьку спадщину, котра впродовж століть формувалася та розвивалася в Азовському краї.

Проте у 2022 році Маріуполь було зруйновано російськими загарбниками. Передусім, було знищено тисячі пам’яток архітектури та визначних творів мистецтва, жорстоко вбито талановитих українських митців. Росія вперто знищує будь-які прояви та залишки української національної культури у місті і сьогодні.

За ініціативи творців проєкту Mariupol.Me команда УКУ організовує показ серії документальних фільмів від Ukraїner про місто Марії до повномасштабного вторгнення. Кінопоказ відбуватиметься в підтримку презентації фіджитал-мапи Mariupol.Me в Українському католицькому Університеті

Коли: 15 січня, о 18:00.
Де: Паркова аудиторія 127, Центр Шептицького, УКУ, м. Львів (вул. Стрийська, 29 А)

Офлайн показ стрічки «Культура під час війни. Схід»

Про що фільм:

Про те, як трансформується культура сходу під час повномасштабної війни і як, змінюючись, вона змінює людей. Серед героїв стрічки — львівський музичний гурт «Пиріг і Батіг», який улітку 2023 їздив із концертами селами й містами Слобожанщини; театр «Нафта», що тепер відновлює роботу в Харкові; постраждалий від обстрілу музей Григорія Сковороди у Сковородинівці; простір сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», який після 24 лютого 2022 року став ще й укриттям; харківські видавці Юлія Орлова (вид-во Vivat) та Олександр Савчук (вид-во «Видавець Олександр Савчук»).

Коли: 9 січня (вівторок) о 18:00
Де: Харків, Центр сучасного мистецтва YermilovCentre (Майдан Свободи, 4)

Що буде:
– перегляд фільму
– спілкування з командою Ukraїner, яка працювала над стрічкою
– перформанс від харківського театру «Нафта»
– книжки від видавництва «Видавець Олександр Савчук», які можна буде придбати в його очільника

Видавництво Ukraїner на Всі.Свої!

Запрошуємо на останній різдвяний ярмарок цього року! Останній шанс придбати ексклюзивні подарунки на будь-який смак в такій новорічній атмосфері.

Ми надрукували новий наклад найповнішої збірки про автентичні традиції святкування «‎Різдво і Маланка»‎. Окрім цього, тиждень тому ми отримали з друкарні нову книжку «‎Бахмут»‎, яку поки не можна знайти в книгарнях — лише на нашому сайті або на маркеті.

Чекаємо вас на тепле спілкування. Між придбанням нової книжки собі або на подарунок та гулянням просторами ярмарку можна розпитати наших волонтерів, як створювались ці книжки, деталі та інсайти зйомок, експедицій тощо.

Де: Київ, вулиця Десятинна, 12
Коли: 23 та 24 грудня
Субота 10:00 – 20:00
Неділя 10:00 – 19:00

Чекатимемо вас на мінус третьому поверсі 🙂

Прем’єрні покази документального фільму
«Різдво разом»

Що: перегляд фільму «‎Різдво разом» одразу в кількох містах України.

Це атмосферна повнометражна документальна стрічка від Ukraїner про те, як у січні 2023 року молодь з усієї України обʼєдналася в три ініціативи й вирушила вертепувати на Слобожанщину. Хлопці й дівчата створювали різдвяне свято жителям звільнених населених пунктів, які пережили окупацію та жахи російського терору.

Де, коли й о котрій:
Київ, 23 грудня о 17:00
Національний центр «Український дім» (вул. Хрещатик, 2)

Харків, 23 грудня о 17:00
театр «Нафта» (вул. Чорноглазівська, 21/23)

Львів, 23 грудня о 17:00
Центр ім. Митрополита Шептицького (вул. Стрийська, 29а)

Дніпро, 23 грудня о 17:00
DCCC (узвіз Крутогірний, 21а)

Івано-Франківськ, 23 грудня о 17:00
Urban Space 100 (вул. М. Грушевського, 19)

Одеса, 23 грудня о 17:00
Магазин Gorgany (вул. Розумовська, 31)

Полтава, 23 грудня о 18:30
Читальний зал бібліотеки ПНПУ ім. В. Г. Короленка (вул. Остроградського, 2)

Запрошуємо вас до перегляду фільму про те, як кожен із нас здатен зробити свято та привезти його на деокуповані території, туди, де важливо відчути підтримку, дух свята та українські традиції.

Презентація книжки «Деокупація. Історія опору українців. 2022»

Що: Богдан Логвиненко представить свою збірку репортажів

«Деокупація. Історія опору українців. 2022» — про голоси людей, що пережили окупацію, про їхній опір російській агресії та загалом досвід. Ця збірка — фіксація подій, які ми, українці, поки що не встигли вповні відрефлексувати, адже все ще перебуваємо в їх епіцентрі.

Цьогоріч «Деокупація. Історії опору українців 2022» ввійшла до довгого списку літературної премії «Книга року BBC».

Де, коли й о котрій:

Івано-Франківськ
21 грудня о 18:00
Промприлад.Реновація (вул. Української Перемоги, 23)

Львів
22 грудня о 18:00
Книгарня «Є» (проспект Свободи, 7)
Вхід вільний

Прем’єрні покази документального фільму «‎Хоробрі міста»‎

Коли: 16 грудня
Що: прем’єра докфільму «‎Хоробрі міста», що розповідає про концертну частину однойменного благодійного фестивалю Ukraїner. Також у ньому — рефлексії артистів про українську ідентичність міст, оспіваних у їхніх піснях, спротив жителів під час окупації та пошук нового дому.
Після перегляду буде обговорення з командою проєкту.

Де: Київ, кінотеатр Жовтень (вул. Костянтинівська, 26)
Львів, Муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11)

Ukraїner на Різдвяному Куражі

Коли: 16 та 17 грудня, з 12:00 по 21:00
Що: видавництво Ukraїner уперше братиме участь у цій зимовій події. Ось які видання можна буде знайти на нашому стенді:

– «‎Деокупація. Історії опору українців. 2022»
– фотокнига Ukraine from above
– «‎Ukraїner. Країна зсередини 2»
– «‎Різдво та Маланка» — примірники нового накладу нашого бестселера ще пахнуть друкарнею!

Де: м. Київ, Garage (вул. Межигірська, 82)
Вхід: квитки онлайн та на касі під час заходу — 300 грн*

*безкоштовний вхід для військових, людей з інвалідністю, вагітних жінок, дітей до 12 років та літніх людей

Ukraїner на «Всі.Свої»

Коли: 9 та 10 грудня, з 10:00 по 20:00
Що: видавництво Ukraїner на маркеті від «Всі.Свої».

Чекатимемо вас із такими книжками:

– «‎Деокупація. Історії опору українців. 2022»
– фотокнига Ukraine from above
– «‎Ukraїner. Країна зсередини 2»
– «‎Різдво та Маланка» — новий наклад, до речі!

Кожна книжка по-своєму цікава, тож стане хорошим доповненням вашої приватної бібліотеки або прекрасним подарунком рідним, друзям чи колегам.

Де: м. Київ, «Всі.Свої» (вул. Десятинна, 12)
Вхід безкоштовний