Share this...
Facebook
Twitter

Перед тим як увійти у 2018 рік, підходить час підбити підсумки 2017-го. Якою ви знаєте і щодня бачите Україну? Ми спробуємо показати її вам трішки іншою у фотографіях. За 2017 рік в Ukraїner відбулося 6 експедицій, ми проїхали 40 тисяч кілометрів, з нами було більше десятка фотографів і у цьому матеріалі ви побачите невелику частину відібраних знімків з різних регіонів України. Наші фотографії часто і найшвидше виходять протягом року на нашому офіційному акаунті Instagram i Telegram-каналі.

Обряд водіння Маланки у селищі Красноїльськ на кордоні з Румунією. Тут збережені характерні для центральної Європи ритуали із активним використанням карнавальних костюмів на свято Маланки. 14 січня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Маланкарі у костюмах розбійників кричать під час відзначення свята Маланки у селищі Красноїльск на Буковині. Тут збережені характерні для центральної Європи ритуали із активним використанням карнавальних костюмів на свято Маланки. 14 січня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Полісся

У четвертій експедиції Ukraїner, яка відбулася у квітні, об’єктом дослідження ми обрали Полісся. Дивіться також оглядовий ролик з Полісся.

Портрет учителя шахів Олександра Козака. Костопіль, 9 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний. В нас вже вийшло 360 відео з центру Сузір’я.

Бортник з села Князівка піднявся на дерево. Бортництво – стародавній спосіб розведення бджіл. 9 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Вузькоколійний потяг, що складається з тепловоза ТУ-2 та кількох вагонів, перетинає найдовший у Європі дерев’яний залізничний міст через ріку Стир. 10 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Дитина притискає до грудей котеня під час подорожі потягом по Поліській вузькоколійній залізниці. 10 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Військовий дивиться у вікно під час подорожі потягом по Поліській вузькоколійній залізниці. 10 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Лелека повертається до свого гнізда. Село Заріччя. 11 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Дитячі іграшки у продуктовому магазині у селі Серники. 12 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Чоловік іде вулицею міста Любешів, розташованого на західному Поліссі. 13 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

85-річна Катерина Труш – одна з останніх мешканців села Сваловичі на Поліссі. 14 квітня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

В нас вже вийшло неймовірне 360 відео з Сваловичів.

Дівчинка дивиться з вікна радянського автомобіля. Село Черче, Камінь-Каширський район. Полісся. 15 квітня 2017 року. Фото: Матеуш Бай.

Ганна Зелена, 90 років, колишня зв’язкова УПА. Село Скулин. 15 квітня 2017. Фото: Матеуш Бай.

Покинуті човни на березі одного з Шацьких озер. 16 квітня 2017 року. Фото: Матеуш Бай.

Фірман із конем біля залізничного мосту. Навпроти через річку Стир – Рівненська АЕС. 18 квітня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Кар’єр, у якому добували базальт біля села Базальтове. 19 квітня 2017 року. Фото: Тарас Ковальчук.

“Гробки” у Зоні відчуження. Селяни Зони відчуження поминають померлих на цвинтарі. 20 квітня 2017 року. Фото: Матеуш Бай.

Фермер-переселенець Олександр Кононов опікується козенятами на своїй фермі у селі Десятини на Житомирщині. 25 квітня 2017 року. Фото: Тарас Ковальчук.

Відпочивальники на плоту махають руками команді Ukraїner. Кар’єр у Коростишеві, 28 квітня 20017. Фото: Олександр Ратушняк.

Бессарабія

Травень і червень команда Ukraїner провела в експедиції мальовничою Бессарабією. Ви вже можете подивитися оглядове відео цього регіону, а також нашу серію відеоблогів.

Захід сонця над морем, вид із маяка на лимані Шагани. 22 травня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко. Стаття про маяк і його господаря Віктора Сакару уже вийшла на Ukraїner.

Давні козацькі хрести у полі на берегах озера Сасик. 23 травня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Зграя пеліканів відпочиває на території Національного природного парку “Тузлівські лимани”. 23 травня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Музей комуністичних пам’ятників у селищі Фрумушика-Нова. 24 травня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Велика стаття, присвячена відродженню Фрумушики, вже вийшла на сайті Ukraїner.

Вид із коптера на отару овець, яка пасеться біля літака у селищі Фрумушика-Нова. 24 травня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Велика стаття, присвячена відродженню Фрумушики, вже вийшла на сайті Ukraїner.

Вид із коптера на єдиний у світі пам’ятник чабану у селищі Фрумушика-Нова. 24 травня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Велика стаття, присвячена відродженню Фрумушики, вже вийшла на сайті Ukraїner.

Кінь пасеться на території ферми Олександра Паларієва у селі Фрумушика-Нова. 24 травня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Велика стаття, присвячена відродженню Фрумушики, вже вийшла на сайті Ukraїner.

Вид із дрона на станцію сонячних батарей, розташовану в селі Старокозаче. 25 травня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Електростанція потрапила у відеоблог.

Вид із коптера на Аккерманську фортецю, розташовану у місті Білгород-Дністровський. 25 травня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Ковальська майстерня в Одесі. 29 травня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Фермер Крістоф Лакарен розливає по келихах вино власного виробництва у своїй садибі в селі Шабо на Одещині. 30 травня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Вівчар пасе отару овець у полі біля села Оріхівка. 31 травня 2017 року. Фото: Сергій Коровайний.

Байдарки пливуть по ріці Дунай. 4 червня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Вид із дрона на село Утконосівка, відоме тим, що головним видом сільського господарства тут є вирощування особливого сорту помідорів у теплицях. 5 червня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Стаття про селище цього року вийшла на сайті Ukraїner.

Водяні буйволи, завезені 2016 року із Закарпаття, біжать по пасовищу біля села Орлівка. Тварин переселили сюди задля порятунку місцевої екосистеми — вони виконують функцію меліораторів, поїдаючи зайвий очерет та розбиваючи замулену землю копитами. 6 червня 2017 року. Фото: Олександр Ратушняк.

Про цих буйволів ще на Закарпатській полонині був матеріал 2016-го року.

Вид із квадрокоптера на місто Вилкове, яке має велику кількість каналів. 7 червня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Учні вітрильної школи у селі Сергіївка несуть щоглу з вітрилом для встановлення на човні перед початком занять з вітрильного спорту. 10 червня 2017 року. Фото: Олександр Ратушняк.

Стаття про вітрильний спорт у Сергіївці уже вийшла на сайті Ukraїner.

Пелікани злітають з води на ріці Дунай неподалік так званого “нульового кілометра”. 9 червня 2017 року. Фото: Олександр Ратушняк.

Сіверщина

Невдовзі після завершення експедиції Бесарабією команда Ukraїner вирушила на Сіверщину.

Вид на колишній цукровий завод у селі Парафіївка, збудований колись цукровим магнатом Харитоненком. 21 червня 2017 року. Фото: Марія Петренко.

Режисер і мандрівник Леонід Кантер відпочиває зі своїм сином на хуторі Обирок на Чернігівщині. 23 червня 2017 року. Фото: Марія Петренко.

Бюст Леніна, помальований фарбою, у траві на хуторі Обирок, де живе режисер і мандрівник Леонід Кантер. 23 червня 2017 року. Фото: Марія Петренко.

Парад випускників у місті Кролевець. 24 червня 2017 року. Фото: Марія Петренко.

Підприємець і мер міста Глухів Мішель Терещенко, нащадок відомого українського роду промисловців, разом зі своєю дружиною, громадським діячем Оленою Єскіною гуляють у полі льону під Глуховом. Мішель Терещенко намагається відродити льонарство в Україні. 25 червня 2017 року. Фото: Марія Петренко.

Пором у Мезинському природньому парку. Фото з квадрокоптера. 26 червня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Поромник пересуває пором через ріку Десну неподалік Мезинського національного природного парку. 26 червня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Чоловіки вантажать щойно збудований дерев’яний човен на причіп автомобіля у селі Спаське Кролевецького району. 27 червня2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Органістка Юлія Ландау репетирує виступ на одному із двох органів, які існують у місті Славутич. 28 червня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Директор Міжрічинського парку Андрій Сагайдак. Міжрічинський регіональний ландшафтний парк є найбільшим регіональним ландшафтним парком в Україні. 30 червня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Поділля

Липень і серпень минули за подорожжю Поділлям. Ми повернулися восени в Кам’янець-Подільський для того, щоб зняти фестиваль повітряних куль. Крім того, у листопаді ми відвідали село Іллінці, збираючи дані про місцеві об’єднані територіальні громади. Вже можна подивитися оглядове відео цього регіону.

Майстер по металу Валерій Трунов зі своїм дітищем – копією “Чужого” із однойменного фільму. Жмеринка, 20 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Краєвид в околицях села Гайове. 21 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Майстер і власник єдиного музею із пластикових пляшок Серафим Лесько показує свої експонати. Село Велика Яромирка, 22 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Бюст Леніна – один із експонатів у музеї Серафима Леська у селі Велика Яромирка. 22 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Чоловік дістає із автомобіля поросят, привезених на ринок у місті Сатанів . 23 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Сільськогосподарські поля на Тернопільщині. Фото: Павло Пашко.

Пором через ріку Дністер неподалік селища Устя. 25 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Вид на “меандр” річки Дністер навколо міста Заліщики. 26 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Вид на поле, на якому грають у мотобол – своєрідний аналог футболу на мотоциклах. Кам’янець-Подільський, 29 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Гравець у мотобол під час матчу. Кам’янець-Подільський, 29 липня 2017 року. Фото: Поліна Забіжко.

Краєвид Дністровського водосховища, яке утворилося завдяки затопленню села Бакота. За словами метеорологів, у цьому місці існує унікальний мікроклімат. 31 липня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Портрет скульптора Олексія Альошкіна. Село Букатинка, 1 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Вид на пором через ріку Дністер, який курсує між українським і молдовським берегами ріки біля міста Ямпіль. 2 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Духовий оркестр з села Шершенці. 2 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Родина з села Вільшанка, де у кожному дворі займаються виготовленням віників. 3 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Чоловік привіз віники на продаж до Саврані. Це базар віників, який відбувається раз на тиждень і тільки протягом півгодини. 4 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Одна із найстаріших вцілілих синагог на Поділлі у місті Бершадь. 5 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Жінка перевіряє квитки у вагоні потяга, який рухається вузькоколійною залізницею Гайворон — Рудниця. 4 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Депо вузькоколійної залізниці Гайворон — Рудниця у місті Гайворон. 5 серпня 2017 року. Фото: Олексій Карпович.

Чоловіки надувають кулі перед початком фестивалю повітряних куль у Кам’янці-Подільському. 7 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Повітряні кулі летять над полями неподалік Кам’янця-Подільського під час фестивалю повітряних куль. 7 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Парник де вирощують квіти для озеленення міста Іллінці. 13 листопада 2017 року. Фото: Василь Салига.

Радянська зірка прикрашена вишиваним рушником та більярдний стіл у Пархомівському сільському клубі. 14 листопада 2017 року. Фото: Василь Салига.

Найбільше фермерське господарство Іллінецької об’єднаної територіальної громади. Фото: Василь Салига.

Карпати

У вересні ми почали вже восьму за ліком експедицію Ukraїner. Цього разу наш маршрут пролягав Карпатами.

Дім у Славському, збудований львівським архітектором Олесем Дзиндрою спільно із Едуардом Пастухом та Ольгою Сухою. 14 вересня 2017 року. Фото: Дмитро Бартош.

Трактор із причепом обганяє Карпатський трамвай – вузькоколійний потяг, який їздить в околицях села Вигода на Івано-Франківщині. 16 вересня 2017 року. Фото: Дмитро Бартош.

Віадук над річкою Прут у Ворохті. Його довжина близько 200 метрів, збудований він наприкінці ХІХ століття. 19 вересня 2017 року. Фото: Аліна Кондратенко.

Корови повертаються з полонини Кринта в село, додому, після літа, проведеного в горах. 20 вересня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Василь Бовгар грає на трембіті на ганку хати-стаї на полонині Кринта під час спуску худоби до села. 20 вересня 2017 року. Фото: Аліна Кондратенко.

Володимир Яковенко із села Ільці показує свою модель махольоту. Його літальний апарат дозволяє літати за допомогою рук. 21 вересня 2017 року. Фото: Аліна Кондратенко.

Вид із квадрокоптера на новітню дорогу – серпантин на в’їзді до міста Турка. 20 вересня 2017 року. Фото: Павло Пашко.

Буддистський монах медитує на вершині гори неподалік селища Кривопілля. 21 вересня 2017 року. Фото: Аліна Кондратенко.

Родичі наряджають наречену перед початком шлюбної церемонії у селищі Верховина. 24 вересня 2017 року. Фото: Аліна Кондратенко.

Чоловік веде пару наречених перед початком шлюбної церемонії у селищі Верховина. 24 вересня 2017 року. Фото: Аліна Кондратенко.

Дружки знімають нареченого із сідлом з коня для того, щоб внести його до бенкетного залу перед початком шлюбної церемонії у селищі Верховина. 24 вересня 2017 року. Фото: Аліна Кондратенко.

Народна майстриня Наталія Кіщук із села Яворів навчає доньку мистецтва сотання нитки з вовни. Село Яворів відоме в Україні тим, що тут зберігся унікальний промисел – ткання ліжників із овечої вовни. 26 вересня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Вівчар Василь випасає отару овець на Сокільському хребті. 27 вересня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Портрет вівчаря Василя. Цілий рік він пасе п’ятдесят овечок і ще двісті на літо йому приводять з села. 27 вересня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Майстер цимбал Іван Дзвінчук та його син Михайло грають на подвір’ї будинку у селі Космач 28 вересня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Власник мотоклубу і музею мотоциклетної техніки Василь Курищук у приміщенні музею та майстерні у місті Косів. 1 жовтня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Колекціонер вишиванок Богдан Петричук, що мешкає у селі Космач. 2 жовтня 2017 року. Фото: Микита Завілінський.

Буковина

Друга частина восьмої експедиції Ukraїner пролягала Буковиною у жовтні. У грудні ми повернулися в цей регіон, аби зняти сюжети про об’єднані територіальні громади у селах Михайлівка і Червона Діброва.

Вид з неба на станцію “Памір” в Буковинських Карпатах. 2 жовтня 2017. Фото: Павло Пашко.

Вид на купол радіолокаційної станції “Памір” на горі Томнатик зсередини іншого купола. 2 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Вдома у майстрів з виготовлення масок для Маланки. Село Вашківці. 3 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Майстер скрипок Володимир Солоджук показує заготовку музичного інструмента у своїй майстерні у Чернівцях. 6 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Старообрядець на фоні Успенського собору у селі Біла Криниця на Буковині. Біла Криниця вважається центром Старообрядницької церкви і святою землею для всіх старовірів. 8 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

У майстрів, що виготовляють маски для румунської Маланки в селищі Красноїльськ. 9 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Село Грушівка. Чоловік, що має 83 роки, тримає музей і їздить з однокласником по селу на ІЖ-49, 1949-го року випуску. 10 жовтня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Пасічник Михайло Баловсяк у своєму саду поряд із пасікою. Село Михайлівка, Глибоцька об’єднана територіальна громада на Буковині. 3 грудня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Вівчар Олексій Микитюк заносить сіно у хлів для своїх овець. Село Михайлівка на Буковині. 3 грудня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Вид на засніжену Червонодібровську Січ – духовний і оздоровчо-спортивний комплекс для дітей та юнацтва у селі Червона Діброва, Глибоцького району Чернівецької області. 4 грудня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Зимовий захід сонця на Буковині у селі Михайлівка Чернівецької області. 4 грудня 2017 року. Фото: Василь Салига.

Над матерiалом працювали

Більдредактор:

Олександр Хоменко

Більдредактор:

Богдан Логвиненко

Слідкуй за експедицією