За повідомленнями Генштабу ЗСУ, з початку війни і станом на 30 березня Росія вже втратила 4417 одиниць різної техніки, а також понад 17 тисяч військових. Крім того, згідно з даними Пентагону на 29 березня 2022 року, по Україні випустили понад 1370 ракет. І ці цифри постійно зростають.
Подібних втрат — людських і технічних — РФ не мала ще у жодній із воєн, які починала (а лише за останні 30 років цих воєн було чимало). Та, окрім того, що кожен підбитий танк або гелікоптер позбавляють окупантів можливості вести активні бойові дії, це ще й призводить до значних фінансових втрат.
Загалом у техніці, ракетах та оплаті військовим Росія вже втратила за приблизними підрахунками на 30 березня 2022 року майже 9,3 мільярди доларів. Ці гроші були спрямовані не на оборону власної країни чи розвиток військової інфраструктури. Їх використали у нічим не спровокованій війні проти України, для знищення житлових комплексів, дитсадків, пологових будинків і вбивства мирного населення. Судячи із втрат РФ, які постійно зростають, складається враження, що одне із завдань російської армії — знищити якомога більше власної техніки і людей.
Замість фінансування збройної агресії проти українського народу, ці кошти можна було спрямувати на покращення рівня життя громадян Російської Федерації. Натомість росіяни отримали лише збитки, економічні санкції і міжнародну ізоляцію (зокрема, культурне бойкотування).
До прикладу, з 9,3 мільярдів доларів можна виплатити 164 мільйони мінімальних пенсій, тобто кожен пенсіонер у країні зміг би отримати по 4 додаткові виплати.
Або побудувати 96 нових університетів по всій країні, подібних до «Корпоративного університету Сбербанку». Можливо, інвестиції в освіту сприяли б популяризації Росії та її навчальних закладів за кордоном. Натомість війна анулювала визнання російських дипломів на міжнародному рівні.
Також цю суму можна було вкласти у партнерську програму Space X Ілона Маска та провести 157 запусків ракети Falcon 9. Тим самим директор Роскосмосу Рогозін зміг би довести свою дієздатність бодай десь, окрім акаунта в Twitter. Проте запуски мирних ракет задля розвитку суспільства — геть не російський сценарій.
Замість того, щоб забирати життя 148 українських дітей (станом на 30 березня), Росія могла б оплатити лікування 4675 дітей з діагностованою спинальною м’язовою атрофією (СМА). Порятунок одного життя обходиться у 2 мільйони доларів і майже завжди родини, які стикнулися з цим діагнозом, не мають змоги самостійно зібрати таку суму.
Також на витрачені у війні гроші росіяни могли збудувати більше 16 тисяч кілометрів нових доріг. Це дозволило б повністю оновити дорожнє покриття за маршрутом Москва — Якутськ. І ще прокласти нову дорогу від сториці РФ до якогось віддаленого населеного пункту, так званої російської глибинки. Або ж ці гроші можна було вкласти у придбання 133 тисяч нових автобусів для пасажирських перевезень. Це навіть не кажучи про те, скільки робочих місць могло забезпечити будівництво цих доріг чи закупівля автобусів.
9,3 мільярди доларів — доволі значна сума в бюджеті держави, яку можна інвестувати у прогрес чи бодай витратити на потреби населення. Однак Росія, яка звикла погрожувати усім війною й канонізувала гасло «можем повторіть», маючи на увазі перемогу у Другій світовій війні, ладна перетворити будь-які гроші на металобрухт, який лежатиме на українських дорогах і полях, ракети, які вбиватимуть мирне населення, чи військових, які щодня вмиратимуть, займаючись тероризмом у чужій країні.