Про проект

Експедиція
25 Липня 2016 11:04
45827

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КОМАНДИ   ·   ПОРАДИТИ МІСЦЕ
ПІДТРИМАТИ ФІНАНСОВО  ·  ПОДІЛИТИСЬ МУЗИКОЮ


У червні 2016 року Ukraїner розпочав свою роботу як медіа-проект для прихильників інтелектуальних ЗМІ, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності.

Останні кілька десятків років українці активно емігрували або переїжджали до великих міст — поступово залишаючи свої містечка та села, так нічого про них і не дізнавшись. Історії невеличких поселень не ставали медійними, а залишалися в родинних архівах і з часом стиралися з пам’яті. Саме тому Ukraїner почав розповідати історії з усіх куточків України насамперед для самих українців. У такий спосіб ми прагнемо переосмислити історичні особливості та культурні коди власних земель; етнографічні, географічні, антропологічні цікавинки. Сподіваємося, це допоможе сформулювати цінність власної країни для самих себе й розвивати простір, у якому живемо, а не залишати його.

Сторонньому оку Україна відкривається несподіваною, цікавою, непередбачуваною й автентичною. Але якою бачать свою країну самі українці? Дуже часто, повертаючись з-за кордону, передусім вони звертають увагу на сірість, негатив, неввічливість та грубість великих міст. Упродовж кількох років існування проекту ми розповідаємо переважно історії, що демонструють Україну у світовому контексті, про зміни й перемоги у всіх регіонах країни на різних рівнях. Ми також вирішили представити Україну світові та силами великої волонтерської команди вже видаємо матеріали кількома мовами (англійською, польською, німецькою, чеською, грузинською, французькою, грецькою), показуючи власну країну так, як це зазвичай роблять світові ЗМІ.

Внутрішній туризм в Україні поки що розвинений слабко, розгалуженість транспортної системи теж недосконала. Чимало українців взагалі ніколи не виїжджали за межі свого регіону. Ті ж із нас, хто багато подорожує Україною, можуть помітити, як мало ми знаємо про сусідні регіони і про свою країну в цілому. Тому однією із цілей проекту також є подолання стереотипів між різними регіонами шляхом інформування.

Саме тому ми почали створювати Ukraїner — медіа-проект, що має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати ким ми є та донести це світу в доступній медійній формі.

Перша антропологічно-етнографічна експедиція тривала з червня 2016 по жовтень 2018 і охопила всі 16 історичних регіонів України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії, крім тих територій, що тимчасово окуповані.

Ukraїner розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні. Понад 200 волонтерів створюють для вас ці історії, які показують інакшу Україну. Дякуємо вам за читацький інтерес і підтримку. Ваша залученість та поширення наших історій — один із найважливіших критеріїв успішності нашої справи.

 

Команда

Богдан Логвиненко

Богдан Логвиненко, автор проекту
Понад десять років займається культурними та соціальними ініціативами. Працював музичним менеджером, критиком, телеведучим. Відвідав понад п’ятдесят країн світу, у п’яти з яких жив протягом тривалого часу. Є автором трьох книжок, одна з яких стала всеукраїнським бестселером.

— Ukraїner — більше, ніж просто медіа-проект. Це частина мого життя.
Ми ставимо перед собою багато амбітних цілей. По-перше: долучитися до розвитку репортажистики в Україні й у такий спосіб посприяти розвитку внутрішнього туризму. По-друге: відкрити невідомі місця й людей, розповісти якомога більше інсайдерських історій. І, нарешті, найважливіше — популяризувати Україну у світі й долучитися до зрушень у галузі публічної дипломатії. У рейтингу найбільш небезпечних країн світу Україна посідає восьме місце. Така інформація відлякує сотні тисяч потенційних іноземних туристів. Ситуацію можна змінити, але не заперечуючи, а продукуючи альтернативну інформацію.

Микола Носок

Микола Носок, режисер
Займається режисурою та монтажем. Створив власний проект — фільм «28 літрів», присвячений проблемам алкоголізму. У студентські роки робив проект Ukraine Welcomes U, у рамках якого їздив великими містами України та знімав про них промо-ролики. Це все робилося на неабиякому ентузіазмі та жазі пригод.

— Коли побачив інформацію про Ukraïner, одразу ж згадав про своє нереалізоване бажання працювати над темою подорожей Україною. Далі алгоритм дій був дуже простий: написав, що хочу бути частиною проекту, ми одразу ж зустрілися і все — я в проекті. Усе так просто. За цю простоту та порозуміння в спілкуванні я й ціную наш проект. Таку ж атмосферу ми намагаємось віднайти в кожному регіоні України. Хочемо знайти справжніх юкрейнерців і розказати їхню історію.

Павло Пашко

Павло Пашко, відеограф
Професійний звукорежисер. Усе своє життя присвятив роботі з музикою та звуком.

— Події останніх трьох років, а також часті подорожі Україною змусили мене замислитися над тим, що багато подій у моїй країні залишаються поза увагою. Тому я взяв камеру у своїх друзів і почав знімати аматорське документальне кіно, переважно на Сході країни. Це кіно про звичайних людей, які роблять великі справи для всіх. Коли ж познайомився з командою Ukraїner, то зрозумів, що я такий не один. Такі історії справді потрібні Україні, бо вони надихають багатьох до внутрішніх змін та прямої дії.

Наталка Панченко

Наталка Панченко, продюсерка
Громадська активістка, мандрівниця, голова фундації «Євромайдан-Варшава». Відвідала понад тридцять країн світу. До проекту Ukraїner приєдналася під час експедиції Полтавщиною. У команді займається організацією та систематизацією роботи, працює над розвитком проекту, пошуком стратегічних партнерів і вдосконаленням експедицій.

— Ukraїner — це можливість робити те, що я люблю: відкривати свою країну для себе, для друзів і для тих, хто раніше нічого про Україну не чув. Також — це можливість відкривати для себе простих людей, слухати їх, вчитися в них.

Траян Мустяце

Траян Мустяце, менеджер соцмереж
Працює провідником у гірських подорожах Закарпаттям, тривалий час працював вчителем музики в школі мистецтв селища Дубове.

— Ukraїner є частиною мене. Це можливість пізнати всі історичні регіони України, відкрити маловідомі місця й культурні надбання й показати це всій країні. Це можливість долучитися до розвитку України туристичної.

Ольга Шор

Ольга Шор, продюсерка, координаторка експедиції
Магістр культурології, координаторка та консультантка знімальних процесів в Україні для проектів таких світових медіа, як Associated Press London, Die Zeit, Aljazeera America. Лінійна продюсерка проекту United Nations Television про демократію в Україні. Організаторка фільмування випусків тревел-шоу «Верю не верю» у двадцяти чотирьох країнах світу.

— Я щаслива бути запрошеною до проекту, який є квінтесенцією найкращого про Україну для українців та іноземців. Працюючи в міжнародних проектах в Україні, я пишаюся своєю країною. Я бачу, наскільки мої іноземні колеги вражені тим невидимим і непідкупним відчуттям свободи; щирістю; глибиною світогляду; інтелектуальністю та красою народу в країні, про яку більшість із них дізналися лише під час революційних подій 2013–14 років. Україна — унікальна, її творять виняткові люди, зокрема з периферії. Про це я хочу продовжувати розповідати, доносити нашу культуру світові.

Марія Теребус

Марія Теребус, монтажерка
Географ за освітою та мувімейкер — за покликом серця. З дванадцяти років почала знімати та монтувати короткометражне кіно на плівкову камеру. Досліджувати Україну почала з раннього дитинства, завдяки щорічним походам на байдарках. Багато мандрувала Кримом і Карпатами. Пересуваючись автобусами й автостопом, об’їздила понад двадцять областей України.

— Навесні 2016 року брала участь у фестивалі документального кіно «86» з документальним фільмом про Домбровський кар’єр у Калуші. Тоді й виникла ідея експедиції Україною. Через місяць після того я дізналася про чудовий проект Ukraїner, і подумала: «Це доля!». Ukraїner дає українцям той ключ до єднання й розуміння один одного, якого нам так бракує, а також — потужний заряд енергії та натхнення, щоби власноруч будувати «країну мрій» на рідній землі.

Софія Анжелюк

Софія Анжелюк, координаторка волонтерів та перекладачів, авторка
Екскурсоводка, культменеджерка, літературознавиця, публіцистка, тренерка неформальної освіти. Працювала проектною менеджеркою у IT, була локальною координаторкою програми «Майстерня сільських ініціатив», директоркою проекту «Хата-Майстерня», івент-менеджеркою локальних фестивалів «Drive for life», «Трикутник», «Арт-візія».

— Ukraїner став майданчиком, що розповідає широкому загалу про ту Україну, яку я люблю: щиру, історичну, культурно наповнену, справжню, цікаву та непередбачувану, з відкритими людьми, які люблять те, що роблять, а тому в них вдається все якісно й добре! Для мене важливо ділитися тим, що вмію та знаю, дізнаючись при цьому щось цікаве для себе. Тому писати й менеджерити у Ukraїner — це найспокусливіший виклик, який тільки могло дати мені життя.

Карина Пілюгіна

Карина Пілюгіна, сценаристка
Працювала сценаристкою, креативною редакторкою та шеф-редакторкою в розважальних проектах та проектах розслідувань на телеканалах 1+1 та СТБ. Була активною учасницею харківського літературного слем-руху.

— В Ukraїner мені допоміг потрапити пан Ілон Маск (але про цю історію іншим разом). Проект для мене — це реальні, не прикрашені історії про любов і силу духу, про людей, які беруть відповідальність за свої вчинки й потихеньку будують країну, у якій хочуть жити. Без нарікань і очікування пришестя чергового «хозяйствєнніка». І не має значення, печуть вони хліб, будують махоліт чи створюють освітні простори на прифронтових територіях, бо кожна з цих справ дорогоцінна й важлива. Отак надивишся цих надихаючих історій і рука не підніметься купити права, фейкову медичну довідку або не пристібнути пасок у машині. Бо зміни починаються не від слів, а від наших вчинків. Тому щиро бажаю всім нам лишатись усвідомленими й не скурвитись із часом.

Оксана Кузема

Оксана Кузема, PR-менеджерка, редакторка
Понад 10 років у медіа та арт-менеджменті.

— Найбільша цінність Ukraїner — це наша команда. Команда великих мрійників та ентузіастів. Команда, що цінує незалежність, надихається історіями успіху та ставить виклик самим собі — показувати те, про що часто не пишуть інші медіа, налагоджувати комунікацію між містами та людьми, фіксувати сучасну історію України. І це абсолютно фантастичне відчуття — взаємодії, руху й розвитку в колі однодумців; знайомств із героями, досвід яких мотивує до нових звершень.
Україна — країна див, більшість із яких ми ще не пізнали. Поряд із тим, Ukrаїner щодня відшукує щось нове або забуте та ділиться цими відкриттями зі світом.

Олександр Хоменко

Олександр Хоменко, більд-редактор
— За освітою я філолог-літературознавець. За родом діяльності — фотокореспондент, фоторедактор і журналіст, працюю в різних ЗМІ на цих посадах уже з десяток років. В Ukraїner, власне, займаюся тим самим. Тому що цей проект поєднує дві речі, які я дуже люблю — подорожі і сторітелінг. Тому в Ukraїner я не тільки редагую фотографії інших фотографів, але і знімаю свої фотоісторії, а до історії про Красноїльську Маланку навіть писав текст. Ще дуже люблю документальну фотографію й кінодокументалістику, маю кілька власних проектів.

Наталка Понеділок

Наталка Понеділок, авторка текстів, координаторка комунікації з доброчинцями
За освітою редакторка й журналістка. Пише тексти для медіа та бізнесу вже понад 7 років. Зняла короткометражний документальний фільм. Працює в галузі PR та комунікацій.

— Ukraїner завжди дає ствердну відповідь на запитання, чи наповнена твоя робота сенсом та цінністю. Кожна нова історія — це захопливе знайомство і джерело натхнення, яким хочеться ділитися; спілкування з доброчинцями — чудова нагода подякувати людям, яким небайдужий проект.

Мар’ян Манько

Мар’ян Манько, фандрайзер
Понад 10 років займається аналізом економічних процесів, і, навіть, по дурі, захистив по цьому дисертацію. Викладав в університетах та впроваджував ряд бізнес проектів для великих компаній. У вільний час займається культурними та соціальними ініціативами. Один з, широко відомих у вузьких колах, членів команди Телебачення Торонто та керівник відділу розвитку та роботи з партнерами в Мистецькому арсеналі.

— До проекту долучився не по своїй волі. Пам’ятаю, як під’їхав чувак на Лендрику та сказав, що бачить, як я щось створюю, надихаю, що в мене пече в серці, палає в очах і запропонував поїхати з ними. Думав до метро підкинуть, а в результаті забрав біометричний паспорт і сказав, що поки не об’їздимо цілу Україну й не нафандрейжу 1 мільйон, то Торонто зможу побачити тільки по телевізорі. Тому закликаю зайти на вкладку «Фондувати» і зробити свій вагомий внесок у моє і Ваше світле майбутнє, бо відчуваю, що я тут надовго.

Євгенія Сапожникова

Євгенія Сапожникова, головна редакторка
Редакторка за фахом. Має тривалий досвід роботи у видавничій сфері, пробувала свої сили також у культурній журналістиці, працювала на телебаченні. Книги, історії та подорожі вважає своєю найбільшою пристрастю в житті.

— Мій теперішній редакторський досвід від самого початку був пов’язаний із темою подорожей, дослідження нових локацій як всередині країни, так і поза її межами. Ukraїner з’явився в моєму житті одночасно із потребою відкривати для себе Україну та українців, пізнавати до найменших дрібниць. Для мене Ukraїner — це найтепліші, найвідвертіші та найкрасивіші історії про Україну, які заряджають позитивом і спонукають мислити глибше. А ще Ukraїner — це справжня велика і дружня родина.

Катерина Легка

Катерина Легка, редакторка
— Редагуванням текстів займаюся давно, але на жодній зі своїх робіт не бачила такого відповідального ставлення, такої віддачі й ентузіазму, як у команді волонтерів Ukraїner. Тут я точно знаю, що роблю щось важливе. Наші історії про звичайних людей, про те, чим вони живуть і в що вкладають свою працю, надихають і стимулюють до дій. Вони знайомлять іноземців з Україною, але найперше показують нам самим красу місця, де ми живемо.

І ще понад 300 волонтерів

А

Аліна Кобернік, Аліна Кондратенко, Аліна Рудя, Аліса Смирна, Алла Мандзюк, Анастасія Баклицька, Анастасія Блажко, Анастасія Коберська, Анастасія Якубишин, Андрій Божок, Андрій Завертаний, Андрій Ільїн, Андрій Кузьмінський, Андрій Рогозін, Андрій Сачева, Андрій Сидорук, Анна Воробйова, Анна ГолбанАнна Драгула, Анна ЄмеляноваАнна Іванова, Анна Кондратюк, Анна КубареваАнна Лукасевич, Анна Маніаті, Анна Чапала, Антон Векленко, Антон Процюк, Антон Шинкаренко, Артем Галкін, Артем Зубкевич, Артем Руско

Б

Богдан Лопатій, Богдан Суюнбаєв, Богдана Капіца, Богдана Корогод

В

Вадим Крук, Вадим Сировой, Валентин Кузан, Валентин Пугачов, Валерія Діденко, Варвара Вербицька, Василина Гарань, Василь Гошовський, Василь Салига, Вероніка Крейденкова, Віктор Артеменко, Віктор Козак, Вікторія Волянська, Вікторія Редя, Вікторія Савицька, Вікторія Солодка, Вікторія Сорочук, Віра Брежнева, Віталій Жилак, Віталій Маріаш, Владислав Цовма, Володимир Захар’єв

Г

Ганна Островерха, Ганна Тимець, Гарі Крішнан, Гаяна Мкртчян

Д

Дарина Арямнова, Дарина Киричок, Дарина Сало, Дарія Пирогова, Дарія Синельникова, Дарія Темербек, Даша Пирогова, Денис Антонюк, Денис Блощинський, Діана БуцкоДіана Далькевич, Дмитро Бартош, Дмитро Безвербний, Дмитро Кошелюк, Дмитро Мєчіняну, Дмитро Охріменко, Дмитро Черненко

Е

Еліна Фоїнська

Є

Євген Глібовицький, Євген Маденов, Євгенія Гайдамака, Євгенія Каташинська, Єлизавета Чернова

І

Іван Шегда, Іванна Зарицька, Ігор Букало, Ілля Супрун, Ілона Баденко, Ілона Миколаїшин, Інна Парфенюк, Іра Носова, Ірина Степанова , Ірена Носова, Ірина Буртик, Ірина Волошина, Ірина ЖукевичІрина Опаріна, Ірина Швець

К

Катерина Дашко, Катерина Капра, Катерина Куликова, Катерина Ріжко, Катерина Сенченко, Катерина Смук, Катя Акварельна, Катя Керецман, Кейтлін Вітт, Кіра Верес, Костя БалицькийКсенія Бундзяк, Ксенія РізникКсенія Стеценко

Л

Лаша Авкопашвілі, Лесик Якимчук, Леся Дяк, Леся Хом’як, Ліза ЛитвиненкоЛіз Лукіних, Лілія Юрків, Ліна Головня, Люда Кравченко, Людмила Кучер

М

Мадалена Монґера, Майкл Чумак, Максим Завалля, Максим КенігМаксим Ситніков, Маланка Юнко, Мар’яна Кізлик, Марина Однорог, Марина ПлутенкоМарина Рябикіна, Марина Саражин, Марина ФудашкінаМарічка Алексевич, Марічка Курило-АлексевичМарічка Погорілко, Марічка Рубан, Марія Бабчук, Марія Глух, Марія Заіченко, Марія Ковальчук, Марія Колесник, Марія  Максименкова, Марія Петренко, Марія Прохоренко, Марія Фоменко, Марія Щур, Марта Бурдяк, Марта Гречин, Марта Шрубковська, Матеуш Бай, Микита Завілінський, Мирослава ОлійникМихайло Слободян, Михайло Шелест, Мінодора ГакманМіхаіл Тцітоу

Н

Надія Куриляк, Надія Кутинська, Надія Ричок, Назар Омелянович, Наталія Гринюк, Наталія ЗіневичНаталія КіряковаНаталі Курсик, Наталія Кучерява, Наталія Лисак, Наталія СередюкНаталія Вишинська, Наталя Дубаневічова, Наталя Петринська, Наталя Стець

О

Оксана Красовська, Олег МарчукОлег Сологуб, Олександр Бєлов, Олександр Горобець, Олександр Кабанов, Олександр Лєгостаєв, Олександр Майоров, Олександр ПопкоОлександ Портян, Олександр Ратушняк, Олександр Рубій, Олександр Сирота, Олександр Сівченко, Олександр Слобода, Олександр Тартачний, Олександр Юдін, Олександра Бакланова, Олександра Власюк, Олександра Кир’янова, Олександра Косьор, Олександра Теслюк, Олексій Карпович, Олексій Оболенський, Олексій Панченко, Олексій Собчук, Олексій Юдін, Олена Єрмоленко, Олена Іващенко, Олена Логвиненко, Оленка Вавшко, Олеся Єдинак-Хома, Ольга Гаврилюк, Ольга Ґлади, Ольга Дмитрук, Ольга Заверач, Ольга Ковальова, Ольга НоваОльга Решетник, Ольга Салімонович, Ольга Стоноженко, Ольга Тесленко, Ольга Ханас, Ольга Цвєткова, Ольга Цуприкова, Ольга ШевченкоОльга Щербак , Оля Гавриляк, Оля Дятел, Оля Стулій, Оля Черник, Ондрей Чорни, Орест Рибій

П

Павло Гайдай, Павло Данилів, Павло Мудрий, Павло ПахоменкоПетро Гіберт, Поліна Боднарук, Поліна Забіжко, Поліна Зиміна

Р

Роман Гладих, Роман Липак, Руслан Веселий

С

Світлан Борщ, Світлана Урум, Сергій Горбатюк, Сергій Гузенков, Сергій ГусаковСергій Коровайний, Сергій Курченко, Сергій Немировський, Сергій Полежака, Сергій Родіонов, Сергій Свердєлов, Соломія Вонсул, Соломія Гусак, Соломія Хабурська, Софія БазькоСофія Сергійчук, Станіслав Бєлий, Станіслав Бланко

Т

Таня Костюк, Таня Родіонова, Таня Тарасова, Тарас Ковальчук, Тетяна Окопна, Тетяна Пасічник, Тетяна Хук, Тимур Плющ

Х

Христина Архитка, Христина Буній, Христина Кулаковська, Христина ОрищакХристин Тинкалюк, Юліан Хорунжий

Ю

Юлія Балка, Юлія Дерев’янчук , Юлія Димінська, Юлія Кабанець, Юлія Костенко, Юлія Костровська, Юлія Кочетова-Набожняк, Юлія Плисюк, Юлія Рублевська, Юлія Телешова, Юлія ТурбовецьЮля Федорович, Юрій Паливода, Юрій Пирч, Юрій Стефаняк

Я

Яна Білинець, Яна Коник, Ярослав Ажнюк, Ярослав Карпенко, Ярослава Кравченко, Яся Богданова


ПРИЄДНАТИСЬ ДО КОМАНДИ   ·   ПОРАДИТИ МІСЦЕ
ПІДТРИМАТИ ФІНАНСОВО  ·  ПОДІЛИТИСЬ МУЗИКОЮ


25 Липня 2016 11:04