Про проект

Експедиція
25 Липня 2016 11:04
35185

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КОМАНДИ   ·   ПОРАДИТИ МІСЦЕ
ПІДТРИМАТИ ФІНАНСОВО  ·  ПОДІЛИТИСЬ МУЗИКОЮ


Після того, як із медіа-простору України зник National Geographic, на його заміну не з’явилося проекту для шанувальників інтелектуальних медіа та несподіваних географічних відкриттів.

Останні кілька десятків років українці активно емігрували або переїжджали до великих міст — поступово залишали свої землі, так нічого про них і не дізнавшись. Історії невеличких поселень не ставали медійними, а залишалися у родинних архівах і поступово затиралися у пам’яті.

Зазвичай наша держава опиняється у фокусі світових ЗМІ через політичні та економічні проблеми, війну чи природні катаклізми. Та невелика кількість іноземців, що сюди приїздить, описує Україну зовсім не так, як це роблять наші ЗМІ. Сторонньому оку Україна відкривається несподіваною, цікавою, непередбачуваною і кольоровою. Але якою бачать свою країну самі українці? Чому, повертаючись із закордону, в першу чергу вони звертають увагу на сірість, негатив, неввічливість та грубість великих міст. Можливо тому, що медійно Україна для самих українців має недобрий вигляд?

Внутрішній туризм в Україні розвинений слабо, розгалуженість транспортної системи теж недосконала. Доволі багато українців взагалі ніколи не покидали межі своєї області. Ті ж із нас, хто багато подорожує Україною, можуть помітити, як мало ми знаємо про сусідні регіони і про свою країну в цілому.

Для того, аби це змінити, ми започатковуємо Ukraїner — новий медіа-проект, який має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати, ким ми є.

Перша тривала експедиція почалася у липні 2016-го року і триватиме до кінця 2018-го, охопить усі 16 історичних земель України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. Ви можете долучитися до нашої подорожі — відкрити нам свою унікальну місцевість та познайомити з дивовижними людьми.

Ukraїner розповідатиме пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей та мистецтво. Про новаторів та експериментаторів, про агентів змін та перетворення просторів. За результатами експедиції ми плануємо створити сучасні путівники Україною кількома мовами. Що для цього потрібно? Перш за все — ваш читацький інтерес і довіра.

 

Команда

Богдан Логвиненко

Богдан Логвиненко, автор проекту
Понад десять років займається культурними та соціальними ініціативами. Працював музичним менеджером, критиком, телеведучим. Відвідав понад п’ятдесят країн світу, у п’яти з яких жив протягом тривалого часу. Є автором трьох книжок, одна з яких стала всеукраїнським бестселером.

– Ukraїner — більше, ніж просто медіа-проект. Це частина мого життя.
Ми ставимо перед собою багато амбітних цілей. По-перше: долучитися до розвитку репортажистики в Україні й у такий спосіб посприяти розвитку внутрішнього туризму. По-друге: відкрити невідомі місця й людей, розповісти якомога більше інсайдерських історій. І, нарешті, найважливіше — популяризувати Україну в світі й долучитися до зрушень у галузі публічної дипломатії. У рейтингу найбільш небезпечних країн світу Україна посідає восьме місце. Така інформація відлякує сотні тисяч потенційних іноземних туристів. Ситуацію можна змінити, але не заперечуючи, а продукуючи альтернативну інформацію.

Микола Носок

Микола Носок, режисер
Займається режисурою та монтажем. Створив власний проект — фільм «28 літрів», присвячений проблемам алкоголізму. У студентські роки робив проект Ukraine Welcomes U, в рамках якого їздив великими містами України та знімав про них промо-ролики. Це все робилося на неабиякому ентузіазмі та жазі пригод.

– Коли побачив інформацію про Ukraïner, одразу ж згадав про своє нереалізоване бажання працювати над темою подорожей Україною. Далі алгоритм дій був дуже простий: написав, що хочу бути частиною проекту, ми одразу ж зустрілися і все — я в проекті. Все так просто. За цю простоту та порозуміння в спілкуванні я й ціную наш проект. Таку ж атмосферу ми намагаємось віднайти в кожному регіоні України. Хочемо знайти справжніх юкрейнерців і розказати їхню історію.

Марічка Погорілко

Марічка Погорілко, координатор волонтерів та перекладачів
Історик, музикант, мама. Живе у Львові, який вважає власною «базою» й «місцем сили». Працювала в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи та Українській Академії Лідерства.

– До проекту приєдналась із бажанням поволонтерити й відволіктися від роботи. Але дуже скоро це переросло в любов, яка росте з кожним матеріалом, що виходить у світ. Мандрую змалечку. Спочатку — у складі музичних колективів, а тоді й самостійно. У певний момент зрозуміла, що не обов’язково далеко їхати, адже безліч цікавого та неймовірного є зовсім поруч! Тепер у мене новий етап у подорожах — відкривати Україну разом із синочком.

Павло Пашко

Павло Пашко, відеограф
Живе в Запоріжжі, працює звукорежисером. Усе своє життя присвятив роботі з музикою та звуком.

– Події останніх трьох років, а також часті подорожі Україною, змусили мене замислитися над тим, що багато подій у моїй країні залишаються поза увагою. Тому я взяв камеру у своїх друзів і почав знімати аматорське документальне кіно, переважно на Сході країни. Це кіно про звичайних людей, які роблять великі справи для всіх. Коли ж познайомився з командою Ukraїner, то зрозумів, що я такий не один. Такі історії справді потрібні Україні, бо вони надихають багатьох до внутрішніх змін та прямої дії.

Наталка Панченко

Наталка Панченко, продюсер
Громадська активістка, голова фундації «Євромайдан-Варшава». Відвідала понад двадцять країн світу. До проекту Ukraїner приєдналася під час експедиції Полтавщиною. У команді займається організацією та систематизацією роботи, працює над розвитком проекту, пошуком стратегічних партнерів та вдосконаленням експедицій.

– Ukraїner — це можливість робити те, що я люблю: відкривати свою країну для себе, для друзів і для тих, хто раніше нічого про Україну не чув. Також — це можливість відкривати для себе простих людей, слухати їх, вчитися у них.

Сергій Коровайний

Сергій Коровайний, фотограф
Займається візуальною журналістикою. Наймолодший учасник проекту, студент Могилянської школи журналістики. Багато подорожував Європою, деякий час жив у США. Спочатку знімав фоторепортажі, згодом зацікавився документальною фотографією. Оскільки сам народився на Донбасі, то знімає багато проектів, пов’язаних із цим регіоном. Останнім часом захопився також створенням відео та віртуальної реальності.

– Долучився до Ukraїner випадково. Їхав у поїзді з Маріуполя до Києва і побачив, що проект шукає фотографа для експедиції Приазов’ям. Почав прямо з потяга писати хлопцям, і вони відгукнулись. Ukraїner — це проект мрії. Це те, заради чого я колись поміняв економіку на фотожурналістику. Це можливість подорожувати й розповідати історії. Що ще треба для повного щастя?.. Мабуть, класна команда, атмосфера та розуміння того, що ти робиш щось дійсно важливе. В Ukraїner все це є.

Траян Мустяце

Траян Мустяце, менеджер соцмереж
Працює провідником у гірських подорожах Закарпаттям, а також вчителем музики в школі мистецтв селища Дубове (Тячівський р-н, Закарпатська обл. — ред.). Сироїд. Відвідав сім країн світу.

– Ukraїner є частиною мене. Це можливість пізнати всі історичні регіони України, відкрити маловідомі місця й культурні надбання й показати це всій країні. Це можливість долучитися до розвитку України туристичної.

Ольга Шор

Ольга Шор, координатор експедиції
Магістр культурології, координатор та консультант таких світових медіа-проектів, як Associated Press London, Die Zeit, Aljazeera America. Лінійний продюсер проекту United Nations Television в Україні. Організатор фільмування випусків тревел-шоу «Верю не верю» у двадцяти чотирьох країнах світу.

– Я щаслива бути запрошеною до проекту, який є квінтесенцією найкращого про Україну для українців та іноземців. Працюючи в міжнародних проектах в Україні, я пишаюся своєю країною. Я бачу, наскільки мої іноземні колеги вражені тим невидимим і непідкупним відчуттям свободи; щирістю; глибиною світогляду; інтелектуальністю та красою цілого народу в країні, про яку більшість із них дізналися лише під час революційних подій 2013 року. Україна — унікальна, її творять виняткові люди з периферії. Про це я хочу продовжувати розповідати, доносити нашу культуру світові.

Ірина Швець

Ірина Швець, фандрейзер
Протягом десяти років працює в професійному громадському секторі.

– До команди Ukraїner долучилася випадково: подруга попросила допомогти з написанням грантової заявки. Так і лишилася в команді. Згодом зрозуміла, що таке волонтерство — гарний спосіб відволіктися від моніторингу політичних процесів у країні й додати до своїх буднів трохи #перемоги.

Марія Теребус

Марія Теребус, монтажер
Географ за освітою та мувімейкер — за покликом серця. З дванадцяти років почала знімати та монтувати короткометражне кіно на плівкову камеру. Досліджувати Україну почала з раннього дитинства, завдяки щорічним походам на байдарках. Багато мандрувала Кримом і Карпатами. Пересуваючись автобусами й автостопом, об’їздила понад двадцять областей України.

– Навесні 2016 року брала участь у фестивалі «86» (Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» – ред.) з документальним фільмом про Домбровський кар’єр у Калуші. Тоді й виникла ідея експедиції Україною. Через місяць після того я дізналася про чудовий проект Ukraїner, і подумала: «Це доля!». Ukraїner дає українцям той ключ до єднання й розуміння один одного, якого нам так бракує, а також — потужний заряд енергії та натхнення, щоби власноруч будувати «країну мрій» на рідній землі.

Дмитро Охріменко

Дмитро Охріменко, відеограф
Кінооператор за фахом, 2011 року заснував власну відеостудію OHRIM Production, а торік увійшов до складу знімальної групи «Орел и Решка. Кругосветка», з якою встиг відвідати п’ятнадцять країн.

– Ukraїner — це можливість відчути, якою насправді є моя країна, які люди в ній живуть, відшукати нові місця й разом із ними — нові приводи пишатись Україною. Хочеться, аби люди бачили мою країну такою ж прекрасною, якими я бачу інші країни у своїх подорожах. Адже Україна — це величезний потенціал, дивовижне розмаїття культур, неймовірно смачна кухня й найкращі люди!

Тарас Ковальчук

Тарас Ковальчук, фотограф
Співзасновник проекту Хата-Майстерня. Протягом останніх п’яти років відвідав понад двадцять країн. Професійно займається фотографією, отримує замовлення з різних куточків світу.

– Ukraїner — це нагода пізнати досі невідому мені Україну, осягнути все її природне та культурне розмаїття. Водночас, я хочу показати її буденність у фотографіях, адже чимало українців наповнені талантом жити й бути щасливими в простих речах. Саме знімаючи такі прості, буденні вчинки та емоції, я хочу показати людям, якими прекрасними вони є насправді, познайомити їх із самими собою, а також одне з одним. Готовий тримати камеру в руках уже о четвертій ранку заради найкращого освітлення, готовий дертися на найвищий пагорб заради найбільш вдалого ракурсу. Зрештою, я готовий майже до всього.

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КОМАНДИ   ·   ПОРАДИТИ МІСЦЕ
ПІДТРИМАТИ ФІНАНСОВО  ·  ПОДІЛИТИСЬ МУЗИКОЮ

25 Липня 2016 11:04