Share this...
Facebook
Twitter

Віроломний і нічим не спровокований повномасштабний напад Росії на Україну не залишив у цивілізованого світу жодних сумнівів, що перша — країна-терористка. Щоб зупинити злочинні дії РФ, уряди, представники бізнесу, громадського і креативного сектору, а також прості люди країн-партнерок України об’єдналися. Вони всіляко креативлять, щоб зібрати кошти для допомоги українцям.

Десятки тисяч людей у всьому світі з початку повномасштабного російського вторгнення бронювали житло в Україні через платформу короткострокової оренди апартаментів Airbnb. Звісно, вони не зібралися в Україну з міркувань безпеки, для них це — швидкий і безпечний спосіб фінансово підтримати українців. 12 березня виконавчий директор Airbnb Браян Ческі зазначив, що всього за тиждень користувачі сервісу зібрали так 15 млн дол. на допомогу Україні. Кошти одразу отримують українці, які запропонували своє житло для бронювання на платформі.

Компанія Citizen Brick випустила мініфігурки в стилі відомого конструктора леґо — Президента України Володимира Зеленського та «коктейлі Молотова». Лімітовану партію іграшок створили з благодійною метою. За час аукціону вдалося зібрати понад 16 тис. дол. Усю суму передали благодійній організації Direct Relief, що спеціалізується на наданні невідкладної медичної допомоги по всьому світу, а Україні передала ліки.

Ілюстрація: Юрій Журавель.

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo у травні зробив спецвипуск на підтримку України — у ньому опублікували близько 20 робіт українських карикатуристів. Видання зазначило, що гроші, отримані з продажу цього номера, передадуть ЗСУ і силам ТрО Одеси.

Американський розробник відеоігор Epic Games у партнерстві з Xbox оголосив, що направить весь дохід від гри Fortnite, зібраний з 20 березня по 3 квітня, на гуманітарну допомогу українцям, постраждалим унаслідок війни. За час благодійної ініціативи користувачі гри зібрали 144 млн дол. Кошти перерахують у Всесвітню продовольчу програму ООН, Дитячий фонд ООН та організацію Direct Relief, яка постачає ліки.

Завдяки футболкам та іншому мерчу з мемом Saint Javelin вдалося зібрати понад 1 млн дол. на підтримку України. Автор ініціативи — канадський журналіст Крістіан Боріс, який від початку війни 2014 року висвітлював події в Україні. Зображення Діви Марії, яка тримає в руках протитанкову зброю Javelin, стало одним із символів українського спротиву. Одяг із цим зображенням став шалено популярним у всьому світі.

Усього за 3,5 дні литовці зібрали 5 млн євро на придбання безпілотника Bayraktar для України, запустивши народний краудфандинг. 25 травня кампанію ініціював литовський ведучий Андрюс Тапінас, заявивши, що отримав згоду на таку потенційну покупку від Міністерств оборони Литви й Туреччини, а також виробника. Зрештою компанія Baykar вирішила подарувати литовцям цей безпілотник, а на зекономлені кошти вони придбали боєприпаси до дрона, інші розвідувальні пристрої та медичне забезпечення.

Учитель Ладо Апхазава із гурійського села Чібаті, що на заході Грузії, зібрав 700 тис. дол., щоб допомогти Україні в боротьбі з російськими окупантами. Продавши обручку покійної матері та свою пам’ятну монету Global Teacher Award, він розповів у соцмережі, що передав виручені гроші (близько 850 дол.) на допомогу школярам і вчителям України. Особиста ініціатива грузинського вчителя переросла у глобальну благодійну кампанію вчителів із десятків країн.

Литовський моделіст Томас Упскас створив діораму про вчинки російських військових в Україні. Робота називається Brothers in Arms (англ. «Брати по зброї»). Вона показує, як російські бійці грабували та знищували українські будинки. За словами автора, композицію він продасть на аукціоні. Стартова ставка — 2 тис. євро. Всі отримані з аукціону кошти спрямує на допомогу Україні. Також митець працює на діорамою, присвяченою захисникам «Азовсталі».

До фандрейзингу на користь українців долучаються і популярні блогери. Американський ютубер Джиммі Дональдсон, відомий під псевдо MrBeast, в одному зі своїх відео оголосив про збір 3 млн дол. для гумдопомоги українським біженцям. А ютуб-канал з історичними документалками Kings and Generals публікує серію відео про національну ідентичність українців і закликає донатити «Благодійному фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр».

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Анна Яблучна

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner