Ділитися знаннями за внески для ЗСУ

Share this...
Facebook
Twitter

Знання — це сила, а під час війни — ще й подвійна зброя. Українці продовжують знаходити креативні способи збирати кошти для своїх захисників. Для цього використовують, зокрема, такі інструменти як лекції, консультації і менторство. Користь отримують усі: лектори розвивають свою галузь, студенти отримують квиток у нову професію або покращують свої вміння й навички, а військові мають кошти на закупівлі необхідного обладнання, щоб очистити українську землю від окупантів.

Projector Institute за підтримки Міністерства цифрової інформації України та «Дія.Бізнес» запустив благодійну платформу, що пропонує менторські сесії від експертів креативних і технологічних індустрій. Сесію можна придбати за будь-який добровільний внесок, який перерахують одному з фондів: «Повернись живим», Projector Creative & Tech Foundation, KOLO, «Госпітальєри» або на спецрахунок НБУ.

Платформа «Ментори в тилу» — це майданчик, що об’єднує спеціалістів у галузях рекрутингу, маркетингу, менеджменту, ІТ-розробки та дизайну. Вони надають професійні консультації, а отримані кошти перераховують до фондів підтримки ЗСУ. Менторські сесії проводять у зручний для обох сторін час. Купуючи таку сесію з ментором, можна обрати, якому з фондів підтримки армії відправити свій донат. Далі платформа сама розподіляє отримані кошти до них.

«Марафон Креативної Практики» — це серія лекцій і майстер-класів від українських дизайнерів, артдиректорів, копірайтерів та інших фахівців креативних індустрій на платформі Cases.Media. Мета марафону — підбадьорити людей і змотивувати їх навчатися в цей непростий час, водночас підтримуючи ЗСУ та волонтерські ініціативи. Всі матеріали в межах марафону безкоштовні, але організатори закликають підтримувати ЗСУ через єдиний рахунок Нацбанку, фонд «Повернись живим» або KOLO.

Український ютуб-блогер Артем Албул (відомий як Клятий раціоналіст) анонсував проведення годинних консультацій із ведення YouTube за донат від 1 тис. грн на користь запронованих фондів підтримки армії. Окрім розвитку українського ютуб-блогінгу, він уже передав завдяки цій ідеї 17,5 тис. грн для «Госпітальєрів» та 8 тис. грн на «Народні Байрактари», збір коштів на які організовував Фонд Сергія Притули.

Музей історії Луцького братства проводить благодійний лекційний проєкт на історичну тематику. Науковці читають публічні лекції, наприклад, про Волинь у Першій світовій війні або історію міських шпиталів. Слухачі самі вирішують, скільки заплатити за це. Отримані кошти перераховують на підтримку ЗСУ.

Шість українських проєктів («Авторська Кухня Українська», «Пані Стефа», Seeds and Roots. Ukrainian Culinary Heritage Project, «Практична кухня. Забуте і нове», «Непам’ятники», «Клуб Галицької Кухні») об’єдналися та з квітня проводять лекції на гастрономічну тему, щоб зібрати кошти на підтримку ЗСУ. Їх проводять онлайн двічі на тиждень. Зібрані кошти передають волонтерській організації «Львівський Лицар», яка спеціалізується передусім на забезпеченні підрозділів ЗСУ високотехнічним та оптичним обладнанням.

Моушн-дизайнер і викладач Projector Institute і KAMA Тарас Макар набирає групи студентів на курс ЗD-анімації, а 60 % від його вартості передає фонду допомоги армії. «Кожен з нас робить те, що в його силах для перемоги. В моїх силах давати людям знання, які для когось можуть стати новою професією, а для когось — додатковими інструментами в своїй справі», — зазначив Тарас. Під час першого набору вдалося передати фонду «Повернись живим» 50 тис. грн.

Блогер, перекладач і викладач польської мови Михайло Петренко запустив благодійний марафон «Вульгарна польська» (онлайн-уроки польських матюків і сленгу), щоб назбирати грошей для українських військових. Упродовж трьох лекцій він розповідатиме про секрети польської лайки, а зібрані за участь у заняттях гроші передасть ЗСУ. Мінімальна ціна «входу» — 150 грн. Блогер відзвітував у соцмережах, що завдяки попереднім марафонам уже передав ЗСУ 100 тис. грн.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Анна Яблучна

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner