Добро без бар’єрів: як люди з інвалідністю допомагають під час війни

Share this...
Facebook
Twitter

Інвалідність — не перешкода для волонтерства навіть під час повномасштабної війни. Це доводять герої нашої добірки, які попри надскладні умови роблять усе можливе, щоб допомагати іншим людям. У мирний час вони активно відстоювали права людей з інвалідністю та боролися за безбар’єрне середовище. Вже на початку повномасштабного вторгнення їхня робота переросла у волонтерські рухи. Одні допомагають з евакуацією чи гуманітаркою, інші — збирають кошти.

Зібрали добірку цитат людей з інвалідністю, які на власному прикладі показують, що волонтерство не має меж, а зробити свій внесок у перемогу України може кожен.

Дмитро Щебетюк
Засновник ГО «Доступно.UA».

Інформує людей з інвалідністю про можливості евакуації, отримання виплат, гуманітарної допомоги, а також працевлаштування за кордоном.

«Кожен і кожна на своєму місці. І це чудово, коли люди роблять усе від себе залежне у своїй царині. Так ми наближаємо перемогу України на всіх фронтах.»

Валентин Шабунін
Засновник ГО «Автомобільний клуб інвалідів «Поршень Волині», механік автомайстерні «Поршень» у Луцьку.

Ремонтує автомобілі для ЗСУ і відправляє їх на фронт. Адаптовує автівки для воїнів з інвалідністю.

«Наші хлопці йдуть за перемогу. Перемога й буде. Ми в це віримо і будемо робити для цього все.»

Юрій Понькін
Керівник ГО «Рух без меж», депутат Тернівської районної ради у Кривому Розі.

Евакуює людей із інвалідністю з Кривого Рогу та надає їм гуманітарну допомогу, допомагає облаштовувати помешкання в місті. Також організовує для ЗСУ збір необхідного обладнання і коштів.

«Спокійно працюю, допомагаю людям і ЗСУ. Звичайно ж, цей спокій не абсолютний. Та як би там всередині не калатало — зовні ти лишаєшся скелею, бо від твого стану залежать інші люди й обставини. Тому… Keep calm and help Ukraine (Зберігайте спокій і допомагайте Україні. — ред.)!»

Уляна та Віталій Пчолкіни
Громадські активісти, лідери ГО «Група активної реабілітації».

Евакуюють людей із травмами спинного мозку, допомагають гуманітаркою їм та їхнім родинам. Організовують для волонтерів тренінги про супровід людей із такими травмами спини, які користуються колісними кріслами, а також читають лекції про особливості інклюзивного помешкання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

«Ми як суспільство, як держава, маємо зробити все, аби люди, які зазнали травм під час чи до війни, не відчували себе покинутими в Україні» (У. Пчолкіна)

Алла Мурізіді
Директорка БФ «Українська спілка осіб з інвалідністю».

За підтримки німецьких організацій надає гуманітарну допомогу людям з інвалідністю в Запоріжжі. Зокрема, гігієнічні, медичні засоби (ліки, тонометри, візки, глюкометри) та харчові продукти. Допомагає центрам, що приймають ВПО в Запоріжжі. Евакуює людей з інвалідністю з міста й навколишніх населених пунктів.

«Ми всі дуже чекаємо на перемогу. Хочемо повернутися додому і продовжити свою справу — робити Запоріжжя доступним та інклюзивним.»

Тетяна Герасимова
Кейс-менеджерка ГО «Fight For Right / Боротьба за права».

Допомагає людям з інвалідністю евакуюватися з найнебезпечніших місць Донеччини, зокрема з Дружківки, Краматорська, Костянтинівки та інших прилеглих до них населених пунктів.

«Все, що ми робимо — важливо. На передовій, у гуманітарних зусиллях, на світових обкладинках чи в постику у Фейсбуці. Аби це все наближало нас до перемоги.»

Юлія Миронюк
Громадська активістка

Захищає права людей з інвалідністю, консультує з питань інклюзивності, читає лекції про житлову політику держави, зокрема і щодо ВПО в період повоєнної відбудови й дотримання вимог Державних будівельних норм (ДБН).

«За час повномасштабного нападу Р*сії на Україну, питання безбар’єрності стало ще актуальнішим. Архітектурна недоступність більшості укриттів, поранення значної кількості військових та цивільних громадян, постійна посилена міграція людей по всій країні — це те, що потребує уваги вже зараз. І подальше відновлення зруйнованих територій має відбуватися на принципах безбар’єрності. Адже кожен та кожна має право на безпеку та комфорт, які є базовими потребами.»

Олег Науменко
Фехтувальник на візках, член волонтерської організації «Волонтери Military Миколаїв».

Разом з іншими спортсменами-параолімпійцями в Миколаєві виготовляє для ЗСУ зарядні прилади на сонячних панелях та перископи з використанням 3D-принтерів. Збирає кошти на деталі до них.

«Люди об’єднані за єдиним принципом: хочемо допомогти Збройним силам України й допомагаємо, чим можемо.»

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Мар'яна Сеньків

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Олена Задворна

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner