Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України (2021)

Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України (2021)

Share this...
Facebook
Twitter

Книга про розмаїття етнічних культур, які співіснують на території України. Команда Ukraїner упродовж кількох років збирала розповіді про побут, традиційні свята, мистецтво, ремесла та сучасне життя представників різних національних спільнот та корінних народів України.

Ідея зробити книжку про національні спільноти з’явилася ще у 2016 році, коли ми заїхали до ромської громади на Закарпатті й зрозуміли, що існує велика біла пляма в цій тематиці. Команда свідомо відмовитися від раніше загальновживаної назви «національні меншини» на користь назви «національні спільноти». Зараз таке називання побутує в багатьох медіа та офіційній комунікації держави.

У виданні описані понад 30 національних спільнот, що мешкають на території України. Серед них: гагаузи, приазовські греки, австрійці, роми, євреї, чехи, кубинці, нігерійці, а також корінні народи України: українці, кримські татари, кримчаки та караїми. «Ким ми є?…» — частина мультимедійного проєкту, тож читачі можуть не лише ознайомитися з книгою, а й переглянути відео із субтитрами різними мовами.

Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter

«Бойківська громада села Зміївка, що на території сучасного Причорномор’я, сформувалася в 1950-х роках. Староста села Микола Куривчак — нащадок депортованих бойків, який народився і виріс вже тут, у Зміївці. Його батьків виселили на південь у 1951-му.

— Переселені бойки жили в тих хатах, де раніше жили шведи. Бойків туди розселяла тогочасна радянська влада в 1951 році. Людей багато було. Навіть декілька родин проживало в одній хатині. Люди працьовиті були: один одному допомагали, будували будинки, облаштовувалися — село розвивалося. Та все рівно в них була думка, що вони повернуться назад, у Карпати. Але змоги не було. Тому що паспортів у них не було, був лише переселенський квиток.

Микола разом із односельцями грає і співає у колективі «Бойківчани», який вже не одне десятиліття виконує українські пісні та мелодії, серед яких обовʼязково є бойківські та старошведські».

Книга видана у співпраці з УКФ українською та англійською мовами.

shop banner

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Наталія Понеділок

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner