Документально-музичний фільм від Ukraїner

Дивитись фільм

про фільм

Стрічка «Хоробрі міста» — продовження однойменного мультимедійного спецпроєкту, який розпочався влітку 2022 року з бажання нашої команди підтримати людей, чиї міста й села опинилися під тимчасовою російською окупацією.

Докладніше

Наші історії з проєкту

1 / 2

Як ми робили «Хоробрі міста»

«Хоробрі міста» — спецпроєкт Ukraїner, присвячений містам, які окупували російські війська. Ми хотіли показати українцям в окупації, що про них не забули. У цьому матеріалі розповідаємо, як змінювався і масштабувався проєкт «Хоробрі міста» — від кількахвилинних відеороликів про українську ідентичність міст та героїчний опір їхніх жителів до великої благодійної офлайн-події і, зрештою, документальної однойменної стрічки.

Share this...
Facebook
Twitter
Фотограф:

Юрій Стефаняк

Share this...
Facebook
Twitter
Фотографиня:

Оля Закревська

Share this...
Facebook
Twitter
Фотографиня:

Оля Закревська

Share this...
Facebook
Twitter
Фотограф:

Герман Крігер

Share this...
Facebook
Twitter
Фотограф:

Олег Переверзєв

Share this...
Facebook
Twitter
Фотограф:

Юрій Стефаняк

Share this...
Facebook
Twitter
Фотограф:

Юрій Стефаняк

Share this...
Facebook
Twitter
Фотограф:

Юрій Стефаняк

Share this...
Facebook
Twitter
Фотограф:

Юрій Стефаняк

2 / 2

Відеопроєкт «Хоробрі міста»

У серії відеороликів ми коротко переповідаємо історію тимчасово окупованих міст і показуємо, як вони розвивалися і якими красивими були, доки в них не вдерлася російська армія. Усі ці відео — про дух цих міст та їхніх мешканців і водночас про кожного українця й українку, які зараз не можуть цілком безпечно почуватися у своєму домі.

про фільм

«Хоробрі міста». Фільм від Ukraїner

У межах проєкту ми створили низку коротких відеоісторій, зокрема про Нову Каховку й Бердянськ, а також спільно з українськими музикантами випустили 8 пісень — про Сімферополь, Ялту, Бахчисарай, Керч, Донецьк, Луганськ, Маріуполь і тоді ще окупований Херсон.

Документально-музичний фільм розповідає про концертну частину благодійного фестивалю «Хоробрі міста», який Ukraїner влаштував 8 жовтня 2023 року у столичному Мистецькому арсеналі. До стрічки увійшли рефлексії музикантів — OTOY, Саші Чемерова, Саші Кольцової («Крихітка»), Паліндрома, Фагота (ТНМК), Валерія Харчишина («Друга ріка»), Lely45 про українську ідентичність оспіваних у їхніх піснях міст і спротив російській окупації.

Ідея створити цей документальний фільм належить головному режисерові Ukraїner Миколі Носку: «Музика є інструментом опору і боротьби. Коли ми опублікували перші відео з піснями на YouTube, було дуже багато коментарів “це моє місто”. Мені здається, що наш посил є дуже щирим, це те що люди відчувають просто зараз, в цю секунду».

Близько тисячі людей відвідали наші панельні дискусії, фотовиставку й концерт. Ми влаштовували цей захід, щоб привернути увагу до проблеми розмінування рідної країни та допомогти зробити її території безпечними. Всі кошти з продажу квитків і лотів на аукціоні ми перераховуємо на збір для закупівлі обладнання 8-ми саперним групам спільно із БФ «Повернись живим». Збір триває, долучитись можна за посиланням або за QR-кодом.

Герої фільму

Паліндром — музичний проєкт Степана Бурбана

 

Артист вдало поєднує реп, рок і соціальні тексти, в яких ностальгує за минулим.

 

Спеціально для проєкту «Хоробрі міста» Паліндром презентував пісню, в якій згадує Херсон свого дитинства та підтримує українців, яким на момент релізу треку доводилося жити під окупацією. Коли ж ЗСУ звільнили місто й уся Україна святкувала це, пісня Паліндрома набула нових сенсів та стала гімном деокупованого Херсону.

 

«Херсон, Крим, Азовське море — це місця не одних літніх канікул у моєму дитинстві. Вони завжди асоціюються з чимось теплим і свіжим від морського бризу водночас. Пісня була зроблена досить швидко, керуючись щирим імпульсом зсередини. Коли завершив її, прослухав і зрозумів, що під цей трек буде класно їхати автівкою (як ми це робили з батьком колись) на південь, до нашого моря, херсонських кавунів і свіжого повітря. В український Херсон», — коментує Паліндром.

«Крихітка» — український інді-поп-рок гурт

 

Нещодавно музиканти у співпраці з фондом «Повернись живим» випустили кліп про реабілітацію ветеранів російсько-української війни. А в межах нашого проєкту «Хоробрі міста» — записали пісню «Ялта», аби підтримати жителів міста, окупованого ще з 2014 року. Для всіх українців Ялта — не просто курортне містечко, а оповита найтеплішими спогадами прекрасна сторона.

 

«Я зрозуміла, що мені є що сказати про біль людей, які виїхали звідти, про біль людей, для яких Крим є частиною їхньої самоідентифікації, людей, для яких Крим є частиною сенсу, чому вони вступили у цю війну і зараз воюють. І я подумала, що не маю собі відмовляти в праві говорити про Крим, незважаючи на те, що в моїй біографії його не так багато», — каже Саша Кольцова, фронтвумен гурту «Крихітка».

Саша Чемеров — український рок-музикант, засновник гуртів «Димна Суміш» і The Gitas

 

Після початку повномасштабного вторгнення артист разом із «Культурним десантом» виступає для українських військових у найгарячіших точках, лікарнях та укриттях.

 

Він долучився до проєкту «Хоробрі міста», записавши чуттєву пісню про український Бахчисарай, окупований іще з 2014 року. Саме тут кожен міг поближче знайомитися з кримськотатарською культурою, скуштувати найсмачніше кримське вино й помилуватися горами.

 

«Питання окупації Криму для мене болюче так само, як і для багатьох українців. Тому коли Богдан Логвиненко запросив мене взяти участь у проєкті Ukraïner «Хоробрі міста», я відразу погодився. І, як я казав у інтерв’ю стосовно Бахчисараю, це не я його знайшов, а він мене знайшов і використав — як інструмент, який передає стан людей, що знаходяться, по суті, в полоні у ворога і продовжують розуміти хто вони, звідки. Вони дуже хочуть повернутися додому», — коментує музикант.

Lely45 — молода українська співачка

 

До нашого проєкту «Хоробрі міста» артистка долучилася, написавши пісню про Сімферополь — місто, під чиїм синьо-чорним небом кожен українець почувався вдома. І зараз, затамовуючи подих, кожен із нас уявляє, як після його деокупації якнайшвидше візьме квитки на потяг і вирушить ним до українського Сімферополя й нарешті обійме рідних і друзів. І ніхто навіть не намагатиметься стримувати сліз, бо знає, як складно було чинити опір і триматися всі ці роки. Віримо в наші Сили оборони й точно знаємо, що і це місто вони звільнять. А хоробрі жителі Сімферополя обов’язково дочекаються дня, коли без страху гулятимуть головними вулицями міста із синьо-жовтим прапором на плечах!

Вячеслав Дрофа під псевдо OTOY

 

Один із найконцептуальніших українських реп-виконавців поєднує стильне звучання й близькі кожному тексти про громадянську позицію, суспільство та нашу реальність.

 

Спеціально для проєкту «Хоробрі міста» музикант записав пісню про український Донецьк — особливе місто, в якому пліч-о-пліч розвивалися сучасна культура й індустріальна промисловість. Місто, яке одним із перших прийняло на себе удар російських загарбників, і вже дев’ятий рік перебуває під окупацією. Шахтарський край зі сміливими жителями, які «тихо думками люблять Україну», але змушені мовчати під тиском терору.

Фагот із хіп-хоп гурту ТНМК

 

Фагот — український співак, один із фронтменів хіп-хоп гурту ТНМК, волонтер та актор дубляжу. З початком повномасштабного вторгнення вступив до добровольчого батальйону «Реванш», який раніше захищав село Мощун та Лук’янівку (район Києва).

 

Сьогодні Фагот разом із гуртом ТНМК регулярно дають благодійні концерти на підтримку України й допомагають збирати донати для ЗСУ.

 

На фестивалі «Хоробрі міста» Фагот як запрошений артист заспівав композицію «Енергодар — це Україна»! Це пісня-присвята тим, хто опинився в окупації. Музиканти вкотре нагадують, що кожен сантиметр нашої землі є невіддільною частиною України. Це — аксіома. Енергодар — це Україна.

Український рок-гурт «Друга ріка»

 

Гурт, який на сцені вже понад 25 років і далі продовжує радувати своїх прихильників релізами. З початком повномасштабного вторгнення музиканти активно допомагають ЗСУ, їздять у благодійні тури Європою, підтримують бійців і наближають перемогу роблячи, те, що вміють найкраще.

 

Нещодавно гурт випустив пісню «Чи ти почув. For Mariupol». Автором основної частини слів та музики до пісні став Ростислав Домішевський, співзасновник проєкту «ЕХО» та гурту «Скрябін». Цей трек музиканти присвятили жителям Маріуполя, який ущент зруйнували російські військові та виконали його на нашому фестивалі «Хоробрі міста».

 

Пісня про те, що в будь-якій ситуації потрібно збирати сили та продовжувати боротися. За наших людей, за наш український Маріуполь, за його Драматичний театр і атмосферне Азовське узбережжя. А ще за тих оборонців металургійного комбінату «Азовсталь», які досі перебувають в полоні.

Хоробрі міста — документально-музичний фільм від Ukraїner

Дивитись