Наша авдиторія з 2022 року значно зросла, тому в директі й коментарях наших сторінок у соціальних мережах побільшало зауваг подивованих читачів на кшталт «хіба ж Сєверодонецьк — це Донеччина?», «у вас є сторінка угорською?» або «ого, то ви видаєте книжки?». Тож ми відібрали низку найбільш повторюваних питань, аби ближче спізнатися й розповісти про те, як живе і працює наша організація та спільнота.
Так ми залишаємося відкритою спільнотою, в яку може потрапити кожен охочий, який розділяє наші цінності й готовий разом створювати контент про Україну й українців.
Волонтерство — риса, що вирізняє українців, а ми стали одним із перших медіа, яке розвиває професійне волонтерство. Це спосіб реалізовувати себе, приносячи користь рідній країні.
Долучитися до команди волонтером можна, заповнивши гугл-форму.
Також ми розміщуємо актуальні вакансії на Lobby X.
Ми виграємо гранти для проєктів, нас підтримують благодійники (комерційні організації) та спільнота донейторів, які люблять наш контент. Також підтримувати діяльність спільноти допомагає прибуток із продажу мерчу з онлайн-крамниці, книг нашого видавництва та роялті від продажу авторських прав іноземним видавництвам.
Так!
Наше перше видання — «Ukraїner. Країна зсередини» — вийшло 2019 року у «Видавництві Старого Лева». А вже у 2021 році ми зрозуміли, що нам під силу самостійно створювати книги, щоб ще більш різносторонньо відкривати Україну.
Ми створюємо книжки, які показують автентичність традицій, непересічність українців і оригінальність їхнього життя й побуту вже в нинішній час. Придбати книжки видавництва Ukraїner можна в нашій онлайн-крамниці та у книгарнях.
Ніт. Це наше свідоме рішення, аби залишатися незалежним медіа і самостійно вирішувати, який контент створювати і з ким. Якщо в наших публікаціях ви бачите згадки чи позначки певних брендів — це або наші герої, або наші інституційні партнери, які цілком поділяють цілі й цінності проєкту Ukraїner.
На жаль, ні. Ми не поширюємо збори, в яких не є організаторами, бо не можемо в такому випадку якісно звітувати перед спільнотою за них.
Відколи з’явився Ukraїner (2016), у позначенні локацій ми послуговуємося саме історичними регіонами України. Бо адмінстративний поділ на області й райони — це радянський окупаційний спадок.
Віримо, що українцям природніше й комфортніше ідентифікувати себе саме з історичними регіонами, ніж з умовною Дніпропетровщиною чи Кіровоградщиною. Також тішимося, що регіональний поділ усе частіше використовують у своїх комунікаціях держінституції та бренди.
Так. Тут можливі дві опції:
– використання в некомерційних цілях (наприклад, на уроках, лекціях тощо) — тоді обов’язково зазначайте наше авторство. За поширення й відмітки будемо особливо вдячні.
– використання для своїх проєктів (наприклад, для створення власного кіно, проведення фотовиставок чи благодійних подій) — у такому випадку заповніть гугл-форму.
Ми повернемося до вас із потрібними матеріалами та пропозиціями співпраці.
Якщо маєте ідеї для UA-редакції — заповніть гугл-форму.
Із іншими запитами пишіть, будь ласка, нашим колегам:
– пропозиції партнерства та(або) інституційної підтримки: [email protected] (Олексій Оліяр)
– участь представників Ukraїner у офлайн/онлайн подіях, коментарі й інтерв’ю: [email protected]
Наразі ми маємо 12 мовних версій на сайті (українська, англійська, німецька, французька, іспанська, турецька, російська, польська, чеська, грецька, картвельська, японська), а також низку окремих сторінок у соцмережах, де можуть бути представлені додаткові мови (наприклад, португальська, угорська, корейська). З повним переліком можна ознайомитися на сторінці Ukraїner в мережі.
Юкре́йнер або Украї́нер.
Хтось називає наш проєкт «Украінер», «Украіньор», «Юкраїнер» чи навіть плутає з іншим медіа — The Ukrainians. Та ми були й будемо саме Юкре́йнером або Украї́нером.