Реакція іноземних митців на війну, яку почала РФ. Частина 4

16 червня 2022
Share this...
Facebook
Twitter

Ця повномасштабна війна зачепить жителів усіх континентів. Експерти вже застерегли про наближення глобальної продовольчої кризи, якої, за їхніми словами, не було з часів Другої світової. Крім того, що росіяни крадуть українське зерно, знищують елеватори, мінують поля, так ще й через загрозу обстрілів кораблі не виходять у Чорне море, а отже, основні українські порти «завмерли»: поставки зернових і олії з них поки не можуть робити. Схоже на те, що російський уряд використовує глобальну продовольчу кризу як додатковий інструмент ведення війни.

Це питання дедалі частіше стає на порядку денному урядів різних країн, а іноземні ілюстратори рефлексують про це у своїх роботах.

Продовольча криза

Ілюстрація: @_uesatsu

Ілюстрація: Nora Toth (instagram: @polkadot_lab)

Ілюстрація: Osama Hajjaj (instagram: @osamahajjaj)

Ілюстрація: Tjeerd Royaards (instagram: @tjeerdroyaards)

Ілюстрація: Dan Perjovschi (instagram: @perjovschidan)

Ілюстрація: Scott Mooney (instagram: @moonmanillustrations)

Ілюстрація: Martin Shooty Šútovec (instagram: @shootysutovec)

Ілюстрація: Hajo de Reijger (instagram: @studiohajo)

Ілюстрація: El Mundo Hecho Puntitos (instagram: @el.mundo.hecho.puntitos)

Злочини російської армії

Понад 110 днів триває повномасштабна війна, яку розв’язала Росія. І кожен її день — це низка холоднокровно спланованих злочинів російської армії проти людяності. Окупанти лицемірно атакують із землі й неба об’єкти цивільної інфраструктури, жорстоко вбивають, катують і ґвалтують українців, не зважаючи ані на стать, ані на вік. І все це — у XXI столітті, у самому серці Європи. Наш біль розділяє весь світ: хтось продовжує надсилати гуманітарну допомогу, приїздить воювати з російськими окупантами як доброволець, влаштовує мирні акції підтримки чи створює нові ілюстрації, чинячи інформаційний опір.

Уряди країн-партнерок України вже визнали вчинки російської армії геноцидом українського народу. І хай як би нам хотілося забути ці жахіття, слід фіксувати всі злочини, щоб Росія відповіла за скоєне сповна. Маємо берегти пам’ять про кожного українця й українку, які постраждали від цієї війни.

Ілюстрація: Dan Perjovschi (instagram: @perjovschidan)

Ілюстрація: Jenna Kunnas (instagram: @jennakunnas)

Ілюстрація: Maria Cristina Codecasa Conti (instagram: @mariacristinacodecasaconti)

Ілюстрація: Christopher LaPanta (instagram: @christopherlapanta)

Ілюстрація: Kyle Renell (instagram: @kylerenell)

Ілюстрація: Tommy Schwarwel (instagram: @tommy_schwarwel)

Ілюстрація: Maria Cristina Codecasa Conti (instagram: @mariacristinacodecasaconti)

Ілюстрація: Jenna Kunnas (instagram: @jennakunnas)

Ілюстрація: @_inchik_

Над матерiалом працювали

Автор проєкту:

Богдан Логвиненко

Авторка:

Аня Яблучна

Катерина Пташка

Контент-менеджерка:

Анастасія Жохова