Кіберфронт російсько-української війни

Share this...
Facebook
Twitter

Росія воює проти України не лише на землі, морі та в повітрі, але й в онлайн-просторі: влаштовує фішингові атаки на українців, поширює фейки, вивідує в соцмережах дані про ЗСУ. Для відсічі на інформаційному фронті в Україні завдяки самоорганізації волонтерів та за підтримки держструктур створили окрему ІТ-армію.

Одним зі способів онлайн-боротьби є DDoS-атаки на російські сайти. Через спеціальну програму на сайти відправляється так багато запитів, що сервер не витримує навантаження і «лягає». Приєднатися може будь-хто з ноутбуком і доступом до інтернету. Кібервійська координують DDoS-атаки і мають детальну інструкцію навіть для новачків. Так уже «поклали» сайти урядів Росії та Білорусі, державних медіа, деяких банків і компаній.

Також айтівці зробили гру, яка допомагає атакувати сайти РФ без додаткових програм. Один гравець за годину надсилає близько 20 тисяч запитів на блокування. Ця ж функція тепер доступна у відомій грі «Кобза».

Всесвітня хакерська організація Аnonymous ламає сайти і залишає росіянам та білорусам повідомлення з правдивою інформацією про війну, закликає виходити на протести. 25 лютого вони злили базу даних сайту Міноборони РФ. А українські кібервійська зламали сайт Кремля і отримали доступ до особистих даних, зокрема номерів телефонів усіх працівників.

Українська IT-армія систематично блокує ворожі джерела інформації. Так уже знешкодили десятки акаунтів на Telegram, YouTube, Facebook, Instagram та TikTok, які поширювали дезінформацію і дані щодо місць дислокації ЗСУ. Це працює і в зворотній бік: світлини та відео, які викладають на особистих акаунтах солдати російської армії, допомагають українським воїнам виявити і знешкодити ворожі війська.

Багато українців самостійно пишуть знайомим і незнайомим росіянам, намагаючись донести правду про війну. Залишають відгуки під популярними місцями в містах Росії на мапах Google. Діляться інформацією про російських військовополонених, закликають шукати родичів, які можуть бути серед окупантів України. Також у соцмережах люди масово теґають сторінки брендів, які досі ведуть бізнес в Росії, і закликають їх не фінансувати вбивства.

Як стати інформаційним воїном

Корисні канали:
– IT-армія України: https://t.me/itarmyofuraine
– Інфоспротив: https://t.me/OK_ukr
– Ресурс від Мінцифри, де можна банити пропагандистські ресурси: https://t.me/stoprussiachannel
– Оновлюваний список ІТ-проєктів для боротьби з агресором https://cutt.ly/uA1KS1V

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Ірина Пельц

Тоня Андрійчук

Шеф-редакторка:

Євгенія Сапожникова

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner