Книга створена на основі матеріалів другого кола експедиції Україною впродовж 2019 — 2021 років. Видана вже під час повномасштабної війни, вона є фіксацією життя країни до 24 лютого 2022 року. На відміну від першої книжки, в ній серед історико-етнографічних регіонів виокремлено також Київ та Донеччину.
Лозоплетіння, вирощування конопель, бортництво, гончарство, петриківський розпис, а також школи Сластіона, природні парки, ініціативи та сімейні справи — все це на сторінках «Ukraїner. Країна зсередини 2».
«Це водночас і архів нашого минулого кількох останніх років, і можливість зазирнути у вільне, демократичне та мирне майбутнє. Ми живемо в історичний момент, адже ця книга друкується в Харкові, який щодня обстрілюють. Я не можу бути певен, що ця передмова не згорить у вогні російських ракет та бомб разом із усім накладом, але знаю точно: скільки б їх не впало на нашу землю — ми й далі розповідатимемо історії про Україну. Наші герої й далі творитимуть те, з чого складається наша неймовірна країна сьогодні, а ми всі, українці, знову і знову переоцінюватимемо суспільство, в якому живемо, розуміючи, як недооцінювали його в минулому», — пише в передмові засновник Ukraїner Богдан Логвиненко.
слайдшоу
«Анатолій Скумін живе в селі Хочине, що неподалік кордону з Білоруссю, і не уявляє свого повсякдення без бортництва, любов до якого йому прищепив дідусь.
— Хата, де я жив раніше, то там була груша така товста. На цій груші стояв вулик. Пам’ятаю, як дід залазив на це дерево, на цю борть і вибирав мед. І давав мені крихітну жменьку, давав пробувати смачний цей медок. Я його ласував. То в мене в душі ще тоді зародилося, що треба і собі ж так».
Книга доступна українською мовою. Її також можна придбати у комплекті із першою частиною, «Ukraїner. Країна зсередини», що стала найбільш продаваною на IX Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал».