Share this...
Facebook
Twitter

З 24 лютого 2022 року повітряний простір над Україною закритий, а якщо українці шукають можливість кудись полетіти, то здебільшого тому, що рятують свої життя. І поки народ України стурбований питанням виживання, населення країни-агресора — Росії — скаржиться на економічний тиск і ускладнені подорожі.

Із перших днів повномасштабної війни проти України низка європейських авіакомпаній припинила польоти в Росію, а вже 27 лютого Євросоюз оголосив, що закриває повітряний простір для літаків, що належать РФ або контролюються нею. Також повітряний простір для російських літаків закрили США та Канада.

Сербська авіакомпанія Air Serbia, яка найдовше з європейських пручалася міжнародному тиску, 16 березня теж припинила польоти до Росії, закривши таким чином останнє повітряне вікно в Європу. Втім, після 16 березня українське Державне агентство розвитку туризму повідомляло, що компанія продовжує продавати квитки між Москвою і Белградом, і сервіс Flightradar24 фіксував подібні польоти. Також відкритою в західному напрямку залишилася Білорусь, що допомагає Росії у війні проти України.

Росія вже продемонструвала «повагу», з якою ставиться до партнерів у галузі авіації. 14 березня президент Путін підписав документ, який дозволяє російським авіакомпаніям використовувати літаки іноземних лізингодавців попри їхню заборону.

Втім, незважаючи на економічні та логістичні труднощі, росіяни все ще можуть літати деякими південними та східними напрямками. Завдяки авіакомпаніям Air Arabia, Emirates, FlyDubai та Etihad Airways в ОАЕ намагаються «пересидіти буремні часи» багато російських знаменитостей і рідня російських чиновників, причетних до війни в Україні. Ізраїль скасував безвіз для українців, але не для росіян. Сполучення з Росією продовжує підтримувати найбільша авіакомпанія Ізраїлю El Al. Саме через ці країни та авіахаби росіяни з пересадкою зараз подорожують до країн ЄС, Канади та США.

Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter

Туреччина також не стала скасовувати безвіз для росіян і обмежувати повітряний простір для російських літаків. У Росію літає найбільша авіакомпанія країни Turkish Airlines. Втім, з 10 березня турецький авіаперевізник призупинив продаж квитків росіянам на рейси з Туреччини в треті країни. Таким чином росіянам урізали можливості для польотів з Туреччини в ту ж Європу.

Авіасполучення з Росією підтримують авіакомпанії Hainan Airlines та Air China. Крім того, дані публічних онлайн-радарів свідчать, що Китай регулярно дозволяє літати на свою територію російським літакам, що були перереєстровані після санкцій західних лізингодавців (тобто фактично вкрадені у них). Також ці борти декілька разів літали до Єгипту та Бахрейну.

У переліку країн і зарубіжних авіакомпаній, які вирішили не припиняти авіасполучення з Росією, опинилися: Єгипет (EgyptAir), Молдова (Fly One, Air Moldova), Катар (Qatar Airways), Бахрейн (Gulf Air), Казахстан (SCAT), Киргизстан (Avia Traffic), Вірменія (Aircompany Armenia), Азербайджан (Azerbaijan Airlines), Таджикистан (Somon Air), Узбекистан (Uzbekistan Airways).

У час жорсткої, загарбницької і нічим не виправданої війни цивілізований світ об’єднується, щоб якнайшвидше стримати агресора. Економічний і логістичний тиск — один із найдієвіших способів впливу для країн, які не є учасниками війни. Об’єднана і смілива відповідь різних країн показує всім реальним і потенційним ініціаторам війни, яку відплату вони можуть отримати у сучасному світі.

Політика іноземних авіакомпаній, що продовжують літати в Росію і таким чином допомагають їй обходити економічний та логістичний тиск, шкідлива з багатьох причин. Держава-агресор має бути обмежена у шляхах руху людей і товарів (зокрема для воєнних цілей). А її громадяни, які масово словом і податками підтримують агресію проти суверенної країни, під час війни заслуговують на незручності в пересуванні та подорожах.

Якщо ви за кордоном, закликайте не користуватись послугами цих авіакомпаній. Знайдіть їхні сторінки в соціальних мережах і на мапах Google та «подякуйте» за їхню підтримку війни в Україні!

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Катерина Легка

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner