Маленькі донати для великої перемоги

23 червня 2022
Share this...
Facebook
Twitter

Навіть 10, 20 чи 50 грн, спрямованих на підтримку України, мають значення і можуть стати вирішальними. Росіяни грають на виснаження: вони думають, що і українці, і весь світ ось-ось втомиться від цієї повномасштабної війни. Так їм буде легше досягти бажаного — затягнути збройне протистояння на роки і непомітно загарбувати кілометр за кілометром української землі. Саме тому українцям дуже важливо продовжувати волонтерити та підтримувати свою армію.

Регулярні донати на підтримку ЗСУ — це щоденна інвестиція в майбутнє України і безпеку всього континенту. Однак часто людей зупиняє думка, що їхні потенційні внески — замалі й ні на що не впливають. У цій публікації ми спростовуємо це упередження, а також показуємо ініціативи, які можна підтримати прямо зараз.

Благодійний фонд «Повернись живим» показав, що саме внески до 500 грн складають майже половину річного бюджету, який вони витрачають для допомоги військовим. Так за 2022 рік українці надонатили фонду 3 млрд грн, із яких 43 % — саме внески до 500 грн. Тисячі 10-, 20-, 50- чи 100-гривневих купюр стають надважливою амуніцією та озброєнням для українських захисників і захисниць.

Де стежити і підтримувати: Інстаграм.

Одеситка Маргарита Карабіненко, яка до російського вторгнення була фотографинею і смм-спеціалісткою, а тепер активно волонтерить, дуже наочно показала силу 10 грн. За її словами, ця незначна (на перший погляд) сума рятує будь-яку ситуацію і закриває будь-який волонтерський збір, якщо долучаються багато людей. Дівчина описала «правило 10 грн» у пості, який став вірусним.

«Відправ Франка на фронт» — благодійна ініціатива щоденної підтримки українського спротиву, яка з’явилася ще 2015 року й актуалізувалася нині. Ініціатори проєкту закликають щоденно «відправляти» цього письменника з кишені на війну, адже такий необтяжливий внесок (20 грн) дає потужний сумарний результат. «Якщо тільки ви впродовж 30 днів скидатимете по одному Франку щоденно на потреби ЗСУ, через місяць це буде 5,4 млн грн! А це вже нє шуткі», — звертається ініціатор ідеї до 9 тис. своїх підписників.

Де стежити і підтримувати: Інстаграм.

Луцькі волонтери, надихнувшись ідеєю проєкту «Відправ Франка на фронт», пропонують скласти компанію Каменяру і відправити з ним ще й волинянку Лесю Українку, а точніше — 200-гривневу купюру. Ініціатори ідеї переконують: що більше таких щоденних донатів, то швидше вони купуватимуть квадрокоптери, тепловізори й інше необхідне спорядження українським захисникам і захисницям. А значить, швидше буде і смерть ворогам.

Де стежити і підтримувати: Інстаграм.

Креативно-інтерактивний збір коштів для ЗСУ пропонує телеграм-бот «Комбриг Панас». Щодня впродовж тижня можна отримувати цікаві завдання і обирати, як саме буде використаний ваш донат. Наприклад, бот пропонує: «вдарити по оркам (10 грн)», «вдарити по танку (50 грн)», «байрактаром по колоні (200 грн)» тощо. Ті, хто вступить до лав телеграм-зборів, у кінці тижня отримають почесні грамоти і можуть позмагатися за призи — 6 поштових марок із зображенням руского воєнного корабля, що вже пішов, куди треба, або контент від «Теронліфанс». Всі кошти, виручені завдяки квест-боту, передадуть у фонд «Повернись живим».

Де стежити і підтримувати: сайт.

Низка українських закладів харчування ще з перших днів вторгнення РФ тримає «гастрономічний фронт», годуючи українських військових і адресно допомагаючи місцевим. Харківська кав’ярня «Кава у шафі» пропонує зробити це дистанційно, придбавши у них віртуальний напій за символічну ціну: «40 грн — це вартість чашки капучино в нашому меню за мирних часів, а тепер 40 грн — це майже цілий обід для захисника».

«Усі по 10»

Проєкт «Усі по 10» — ініціатива телеведучої, продюсерки та громадської діячки Ярослави Кравченко. Щодня у сторіс вона закликає закинути всього 10 грн для допомоги щораз різним людям, що постраждали внаслідок війни. Процес і результат зборів Ярослава постійно висвітлює у сторіс і фіксує у таблиці з відкритим доступом.

Де стежити і підтримувати: Інстаграм.

Залишки на бонусних рахунках, кешбеки чи бали з систем лояльності, які можна конвертувати у гроші чи одразу спрямувати на підтримку України — все це є хорошою можливістю легко робити «підтримувальні накопичення» для тих, хто цього потребує під час війни. Такі опції є у багатьох банків, брендів чи на корисних мобільних платформах (наприклад, «Дія», «Сільпо», monobank та ін.)

Нехай донат 10, 20 чи 50 грн стане вашою доброю щоденною звичкою: і вам приємно, і ворогам смерть.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анна Яблучна

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner