Share this...
Facebook
Twitter

Світ тисне на економіку Росії з різних боків. США, Канада та країни ЄС вже ввели низку санкцій проти окремих високопосадовців, компаній, банків. Більше 30 країн закрили небо російським літакам. Зважаючи на останні терористичні акти та піратські захоплення в акваторії Чорного моря, така ж доля очікує російські кораблі.

За тиждень повномасштабної війни військово-морські сили РФ:

– окупували український острів Зміїний і взяли в полон 13 українських прикордонників, а поблизу острова захопили цивільне рятувальне судно «Сапфір»;

– обстріляли три іноземні судна під прапорами Панами, Бангладешу та Молдови, що перебували біля українських портів. Останній віз 600 тонн дизпалива, розлив якого може призвести до екологічної катастрофи;

– затопили вантажне судно естонської компанії Helt біля Одеси;

– захопили два українських судна із мирними екіпажами у територіальних водах Румунії.

Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter

Росія займалась морським тероризмом ще до вторгнення до України. 2018 року в умовах тимчасово окупованого Криму російські прикордонники захопили в районі Керченської протоки три українські судна та заарештували 24 моряків. Після чергових санкцій ЄС та США проти Росії їх вдалося повернути в Україну. А напередодні повномасштабної війни, з 13 до 19 лютого 2022 року, Росія оголосила так звані навчання в районах Азовського та Чорного морів, наражаючи на небезпеку мирні судна, що курсували по цих щляхах.

Туреччина першою відреагувала на явні порушення міжнародного морського права: закрила протоки Босфор і Дарданелли для російського військового флоту. Уряди Великої Британії та Канади вирішили перекрити російським суднам доступ до портів. Кіпр не дозволив швартуватися п’яти російським кораблям із запланованим візитом до порту Лімасол.

Країни ЄС досі не заблокували свої порти для російських кораблів, проте це обмеження розглядається у наступному пакеті санкцій. Це неабияк позначилося б на російській економіці. Лише до самого порту в Роттердамі цього року прибуло близько 29 російських кораблів, а в литовській Клайпеді їх нараховують до 20. ЄС має більше 1200 портів.

Закрити порт для російського загарбника сьогодні означає наблизити світ до безпеки та миру.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Даша Тітарова

Редакторка тексту:

Наталія Понеділок

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Автор обкладинки:

Yörük Işık для Reuters

Слідкуй за експедицією