Боротьба України за свою землю, ідентичність та свободу завжди була мультикультурною та полінаціональною. Сьогодні плі-о-пліч воюють, волонтерять і працюють у різних сферах представники різних національних спільнот України, згуртувавшись перед спільним ворогом. Росія вкотре використала наратив про «визволення братніх народів» від «фашизму» й «неонацизму», щоб розпочати велику війну в Україні. Російські пропагандисти продовжують брати подібні меседжі для своїх дезінформаційних кампаній.
Український інститут та Ukraїner запускають спільну комунікаційну кампанію. Це серія відеороликів — коротких монологів іноземців і представників різноманітних національних спільнот в Україні, які діляться своїм досвідом допомоги під час війни та закликають світ підтримати Україну.
Україна стала полем битви, але ця війна — війна усього світу, який прагне зберегти людські цінності та свободи.
Короткі відеоролики десятьма мовами, які є рідними для наших героїв, будуть поширені в соцмережах Франції, Німеччини, Туреччини, Угорщини, Греції, Австрії, ПАР, ОАЕ, Катару, Ізраїлю, Іспанії, Італії та Великої Британії.
Герої комунікаційної кампанії про нацспільноти України у війні проти Росії:
Айдер Рустемов (турецькою) — голова Духовного управління мусульман Криму.
Від початку повномасштабного вторгнення активно волонтерив, зараз займається інформаційною боротьбою, особливо для подолання російського впливу в мусульманських країнах.
Мухаммед Алі (арабською) — програміст із Харкова, який від початку повномасштабного вторгнення евакуює літніх людей із прифронтових територій та закриває адресні гуманітарні запити.
Павло Хазан (іврит) — очолює науково-технічний відділ Центру моніторингу довкілля, брав участь у війні на сході 2014-го року, нині — підполковник і командир групи ЗСУ.
Марк Вілкінс (німецькою) — режисер і сценарист, родом зі Швейцарії, живе в Україні вже більше 5 років. Після повномасштабного вторгнення займається активною громадською діяльністю для підтримки України за кордоном. Засновник кіно- та фандрайзингового проєкту #u4ukraine, який фільмує інтервʼю з людьми й наслідки російського вторгнення, щоб показувати перебіг російсько-української війни іноземцям.
Жан Беленюк (англійською) — у мирному житті спортсмен, олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат України. Із початком повномасштабного вторгнення активно волонтерить, закриваючи гуманітарні запити постраждалих від війни людей на звільнених територіях.
Паоло Коя (італійською) — італійський художник, дизайнер, прожив в Україні більше 6 років. Із початку повномасштабного вторгнення став волонтером, разом із італійськими друзями збирав кошти на закупівлю медикаментів, гуманітарної допомоги та машин швидкої допомоги.
Роман Нікітенко (грецькою) — етнічний грек, в мирному житті — працівник ІТ-сфери, який на початку повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ.
Поль Манандіз (французькою) — французький співак, нині живе в Україні, влаштовує благодійні концерти для підтримки України та поширює інформацію про перебіг російсько-української війни для світової спільноти.
Альберто Кортез (іспанською) – спортсмен родом із Болівії, вже багато років живе і працює в Україні. Має власну школу єдиноборств, із початком повномасштабного вторгнення активно волонтерить — із командою власного благодійного фонду «Есперанса» створюють модульні будинки для тимчасового проживання людей, які втратили житло внаслідок російських обстрілів.
Кріштіан Скір’як (угорською) – закарпатський угорець, працював диджеєм під псевдонімом Christian Rythmique. До російського вторгнення з родиною жив у містечку Буча під Києвом, звідки вчасно евакуювався, коли туди вдерлися російські військові та вчинили низку кривавих воєнних злочинів. Згодом Крістіан повернувся в Бучу і зараз є волонтером ЗСУ та допомагає з медичним забезпеченням.