Національні спільноти України у війні проти Росії

Share this...
Facebook
Twitter

Понад 50 млн іноземців дізналися про те, як представники нацспільнот України активно долучаються до боротьби з РФ, яка розгорнула повномасштабну війну. Український інститут та Ukraїner завершили міжнародну діджитал-кампанію, що розповідає про представників різних нацспільнот України та іноземців, які живуть у нашій країні. Всі вони по-своєму і у своїй сфері чинять опір російським окупантам: воюють, волонтерять чи продовжують працювати попри всі труднощі, пов’язані з війною.

У межах проєкту створено 11 роликів, де герої своєю рідною мовою розповідають власні історії про те, як допомагають наближати перемогу України й закликають до цього світ. Кожне відео — іще один доказ мультикультурності нашої країни та єдності її людей, які гордо називають себе українцями. А ще — чергове спростування кремлівської тези про те, що українці — це «нацифіковане суспільство».

У кампанії взяли участь:

Жан Беленюк (англійською) — у мирному житті спортсмен, олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби й народний депутат України. Після 24 лютого долучився до волонтерства, закриваючи гуманітарні запити постраждалих від війни на звільнених територіях.

Марк Вілкінс (німецькою) — режисер і сценарист, родом зі Швейцарії, який живе в Україні вже більше 5 років. Засновник кіно- та фандрайзингового проєкту #u4ukraine, який фільмує інтервʼю з людьми й наслідки російського вторгнення, щоб показувати перебіг російсько-української війни іноземцям.

Поль Манандіз (французькою) — французький співак, нині живе в Україні, влаштовує благодійні концерти для підтримки України та поширює інформацію про перебіг російсько-української війни для світової спільноти.

Альберто Кортез (іспанською) — спортсмен родом із Болівії, який уже багато років живе і працює в Україні. Має власну школу єдиноборств, із початком повномасштабного вторгнення вони з командою власного благодійного фонду «Есперанса» створюють модульні будинки для тимчасового проживання людей, які втратили житло внаслідок російських обстрілів.

Паоло Коя (італійською) — італійський художник, дизайнер, прожив в Україні більше 6 років. Із початку повномасштабного вторгнення став волонтером, разом із італійськими друзями збирав кошти на закупівлю медикаментів, гуманітарної допомоги та машин швидкої допомоги.

Айдер Рустемов (турецькою) — голова Духовного управління мусульман Криму. Від початку повномасштабного вторгнення волонтерив, а зараз активно займається інформаційною боротьбою, особливо для подолання російського впливу в мусульманських країнах.

Кріштіан Скір’як (угорською) — закарпатський угорець, диджей і саунд-продюсер під псевдонімом Christian Rythmique. Жив із родиною в містечку Буча під Києвом, звідки вчасно евакуювався, коли туди вдерлися російські військові та вчинили низку кривавих воєнних злочинів. Згодом Кріштіан повернувся в Бучу і зараз є волонтером ЗСУ та допомагає з медичним забезпеченням.

Мухаммед Алі (арабською) — програміст із Харкова, який від початку повномасштабного вторгнення евакуює літніх людей із прифронтових територій та закриває адресні гуманітарні запити.

Павло Хазан (іврит) — очолює науково-технічний відділ Центру моніторингу довкілля, брав участь у війні на сході 2014-го року, нині — підполковник і командир групи ЗСУ.

Ольга Соляж (польською) — етнографиня та перекладачка. У 2014–2015 роках активно возила волонтерську допомогу добровольчим батальйонам на схід України. Від початку повномасштабного вторгнення особисто доставляє на передову та прифронтові території гуманітарну допомогу, військове спорядження, медикаменти й одяг українським військовим.

Кампанія, що 8 тижнів тривала на ютубі, фейсбуці й інстаграмі, охопила 53 690 918 користувачів у 14 країнах: Франції, Німеччині, Туреччині, Угорщині, Польщі, Греції, Австрії, ПАР, ОАЕ, Катарі, Ізраїлі, Іспанії, Італії та Великій Британії. Найбільше охоплення було у Туреччині — понад 21 млн користувачів, а також Італії (7,8 млн), Іспанії (6,5 млн) та Великій Британії і ПАР (разом — понад 6,5 млн). Серед більш ніж 10,5 млн переглядів найбільша частка припала на Велику Британію (27 %) та Туреччину (24 %).

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Проєктна менеджерка:

Ксенія Калина

Автор тексту:

Алім Алієв

Редакторка тексту:

Анна Яблучна

Продюсерка проєкту:

Карина Пілюгіна

Авторка обкладинки,

Графічна дизайнерка:

Катерина Пташка

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією