Невтомні збори для армії. Як українці продовжують підтримувати військо

23 жовтня 2023
Share this...
Facebook
Twitter

Скільки б не тривала ця війна, допомагати силам оборони — наш щоденний обов’язок. І хай ми поки не бачимо фінішу цього виснажливого марафону, але продовжуємо організовуватися, вигадувати та продовжувати використовувати вже перевірені способи, щоб закривати численні збори та збирати донати. Автори різноманітних благодійних ініціатив «продають» або застосовують свої професійні навички, роблять звичайні предмети унікальними, запрошують до активності свою спільноту. Способи різні, а мета одна — забезпечити наших захисників і захисниць усім необхідним. Пропонуємо добірку проєктів, засновники яких продовжують знаходити способи підсилювати армію.

У межах благодійного проєкту ArtArmor відомі українські митці створюють артоб’єкти з бронеплит, пошкоджених ворожими кулями й уламками. Ці мистецькі твори виставляють в Україні та Європі та продають на аукціонах. Отримані кошти спрямовують на купівлю засобів захисту для ЗСУ й обладнання для розмінування, а також лікування й реабілітації воїнів. Так, у вересні 2023 року на аукціоні Popko Brothers Foundation продали ікону «Спаситель у гробі», намальовану на бронеплиті. За кошти з продажу придбають автоматизовані дистанційно керовані вогневі комплекси «Шабля» для Третьої окремої штурмової бригади.

Бренд «Ні грама драми» виробляє одяг та аксесуари, сповнені любові до української історії, культури й традицій. Його засновниця Стефанія Сагайдак розпочала свою справу в Одесі на початку повномасштабного вторгнення, щоб допомагати українському війську. Увесь прибуток із продажу товарів команда перераховує фондам, що забезпечують українську армію. Нині співпрацює з фондами «Корпорація монстрів», що надає медичну допомогу, та «Хвиля 91», що закуповує військову амуніцію. За весь час існування бренду вдалося зібрати понад 2,5 млн гривень на потреби ЗСУ.

Стає популярною механіка збору, коли одну велику суму розбивають на кілька менших, за які відповідає певна кількість людей. Таким був збір «Тиловики Азову» влітку 2023 року. Спочатку кожен із сотні учасників мав зібрати по 50 тис. грн на свою банку, щоб загальна сума складала 5 млн грн. Їх планували витратити на закупівлю дронів для бригади «Азов». За участь у проєкті організатори дарували номерний жетон, виготовлений із броні знищеного російського танка. Утім, за три дні кількість учасників зросла до 600, а замість 5 млн грн зрештою зібрали 30 млн. Їх передали платформі Azov One.

Продовжується тренд на навчання за благодійні внески. У межах освітнього благодійного проєкту від ІТ-компанії Master of Code Global за донат на підтримку ЗСУ можна навчатися на курсах фронтенд-розробки, опановувати кібербезпеку і бази даних. Також наставники Masters Academy запрошують розробників на персональні менторські сесії. У межах згаданих ініціатив на допомогу армії вже зібрали понад 221 886 грн.

У жовтні онлайн-інститут Projector ініціював благодійний набір курсу зі створення складних продакшн систем для моделей машинного навчання. Для участі необхідно зробити донат у розмірі 28 000 гривень. Кошти перерахують на підтримку критичних потреб бійців одного з підрозділів ССО України. Це вже третій благодійний набір курсу. У межах перших двох зібрали донатів на понад 740 тис. грн.

У соцмережах часто розігрують сувеніри або цінні призи серед усіх, хто долучився до збору або задонатив благодійному фонду. Подекуди завдяки активності громади вдається зібрати відчутні суми для посилення війська. Так, у межах одного з розіграшів користувач Х (раніше Twitter) @thunderjacke зібрав понад 1,1 млн гривень за конструктор Lego AT-AT із «Зоряних війн». Зібрані кошти передали на проєкт «Запакуй небо — прокачай ППО» фонду «Повернись живим».

Фонд оперативної допомоги ЗСУ Kolo також проводить розіграші серед тих, хто донатить на потреби війська. Один з останніх призів — особливий геймпад. Його корпус виплавили з латуні відстріляного снаряда 152 мм від САУ, який передали бійці 110 ОМБр. Такого виробу немає в жодного геймера у світі, зазначають у фонді. Імʼя переможця розіграшу вигравіюють на гаджеті. На отримані кошти воїнам 110 ОМБр закуплять FPV-дрони.

Українська копірайтерка Карина Литвиненко щодня впродовж року публікувала назви для бізнесу, кожну з яких можна викупити за донат від 2000 грн. Авторка поставила за мету посилити бренди українськими найменуваннями, а всі отримані кошти переказати на підтримку українських військових. За рік вдалося зібрати кількадесят тисяч гривень, які Катерина розподілить між благодійними фондами «Повернись живим» і Shields Ukraine, медичним батальйоном «Госпітальєри»та соціальним підприємством «Коломийський борщ». Збір триватиме, допоки залишатимуться вакантні назви.

Долучаймося до благодійних проєктів та ініціюймо власні. Адже кожна ініціатива та гривня, що підсилює наших захисників, — цінна.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анна Іванюра

Редакторка тексту:

Олеся Скорик

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Графічна дизайнерка:

Катерина Бондаренко

Координатор напрямку партнерств:

Мар'ян Манько

Координаторка напрямку продюсингу:

Марина Мицюк

Координаторка напрямку досліджень,

Координаторка текстового напрямку:

Яна Мазепа

Координаторка сценаристів:

Карина Пілюгіна

Координаторка операторів:

Ольга Оборіна

Координатор фотографів:

Юрій Стефаняк

Координатор режисерів монтажу:

Микола Носок

Координаторка транскрибаторів,

Координаторка субтитрувальників українськомовної версії:

Софія Базько

Головна копірайтерка:

Дарина Мудрак

Координаторка контент-менеджерів:

Катерина Юзефик

Координаторка напрямку дизайну:

Катерина Бондаренко

Керівниця з маркетингу та комунікацій:

Тетяна Франчук

Координаторка соцмереж:

Анастасія Гнатюк

Менеджер із комерційних партнерств:

Олексій Оліяр

Операційна менеджерка:

Людмила Кучер

Фінансова спеціалістка:

Катерина Данилюк

Юрист:

Олександр Лютий

Бухгалтерка:

Наталія Тафратова

Катерина Смук

Анна Костюк

Архіваріуска:

Вікторія Будун

Слідкуй за новинами Ukraїner