На цій сторінці зібрані актуальні виставки, презентації, ярмарки, покази фільмів, в яких команда Ukraїner бере участь або організовує самостійно. Зберігайте в закладки, слідкуйте за анонсами й приходьте!
Пустіть його до хати́, він вам буде співати́ коляди́!
26–29 грудня по всій мережі кінотеатрів «Планета Кіно» відбуватимуться благодійні покази фільму «Маланка та Різдво» від Ukraїner. Він про те, як маланкує буковинське село Іспас, а також про молодь, яка зібралася у три вертепи й поїхала колядувати в деокуповані міста й села. Діліться трейлером із близькими та плануйте похід в кіно!
Як потрапити на перегляд?
Крок 1. Зробити донейт від 200 грн. Зібрані кошти будуть спрямовані на розвиток Ukraïner та збір Фонду «Повернись живим» разом з Київстар – «Нам тут жити 2.0». Ціль збору — 100 000 000 гривень на забезпечення саперів Сил підтримки ЗСУ обладнанням для розмінування території України.
Крок 2. Зареєструватись на перегляд фільму. Посадка на сеансах — вільна.
Деталі про час показів у вашому місті — на сайті «Планети Кіно». Чекатимемо вас!
Два дні триватиме подарунковий базар, вертеп, колядки й щедрівки, жива музика, майстерки — усе, щоб давні традиції зимових святкувань ожили й зігріли людей великого міста.
Приходьте відчути дух свята й набутися разом ✨
Коли: 14–15 грудня з 12:00 до 21:00,
Де: у Garage, що на Межигірській, 82, м. Київ
Квитки можна придбати за посиланням, безкоштовний вхід для військових, ветеранів, людей з інвалідністю, вагітних жінок, дітей до 12 років та гостей, які мають пенсійне посвідчення ❤️
Цьогоріч братимемо участь у ХІІІ Форумі розвитку громадянського суспільства виСтоїмо. Юлія Тимошенко, обличчя медіа Ukraїner, модеруватиме панельну дискусію «Як ми можемо вистояти у довгій війні?», де учасники обговорять стратегії подолання викликів сьогодення.
Коли? Дискусія відбудеться 5 грудня 11.00 – 12.20, запрошуємо до перегляду трансляції онлайн
Що буде?
Продовжуючи цикл досліджень ідентичності та візії майбутнього України, Ukraїner організовує дискусію за участю провідних українських інтелектуалів. Експерти обговорять, як зміцнити стійкість українського суспільства та які ролі відіграє громадський сектор у подоланні наслідків війни. Результати дискусії допоможуть краще зрозуміти сучасні виклики та можливості для розвитку України.
Хто буде?
Учасники дискусії:
– Віталій Портников, публіцист та журналіст
– Любов Шипович, засновниця та директорка благодійного фонду Dignitas
– Євген Головаха, директор інституту соціології НАН України
– Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України
– Євген Глібовицький, директор «Інституту Фронтиру», член Наглядової ради Суспільного
Запрошуємо вас на події від команди Ukraїner на фестивалі від Українського Дому. «Фундамент» об’єднає в діалозі поціновувачів книжкових та мультимедійних продуктів про культуру. Приходьте спілкуватися та обирати свій примірник від Ukraїner!
Коли? Фестиваль триватиме з 14 листопада 18:00 по 17 листопада 19:00
Де? Київ, Український Дім, вулиця Хрещатик, 2.
Події від Ukraїner:
Презентація видання «Велорух» та розмова з героями книжки.
Учасники:
Олексій Хворостенко, співзасновник сервісу CargoCult та велокав’яні Lifecycle
Сергій Харчук, співорганізатор велоперегонів «Київська сотка»
Модерує: Євгенія Сапожникова, головна редакторка видавництва Ukraїner
Показ документального фільму «Як відновлюють Київ»
У цьому фільмі розповідаємо про проєкт «Залізні укриття», говоримо з архітекторкою Анною Кирій про візію міста, а також розказуємо, як мешканці будинку на Лобановського власними силами відновлювали фасад багатоповерхівки.
Після показу фільму відбудеться обговорення за участі команди проєкту «Відновлення міст»:
Христина Кулаковська — продюсерка проєктів Ukraїner, Марко Савицький — архітектор, дизайнер та ведучий проєкту «Відновлення міст», Анна Кирій — громадська активістка, архітекторка.
Коли? 16 листопада о 16:00
Показ документального фільму «Різдво разом. Як вертепувальники несли свято до деокупованих міст і сіл»
Команда проєкту — Віктор Перфецький, Єлизавета Цимбаліст та Володимир Чепель розкажуть гостям про організацію таких вертепів і їхні цілі.
Коли? 17 листопада 15:00
2017 року ми випустили історію про митця-самоука Валерія з Панасівки на Полтавщині, його скульптури на сільському подвір’ї і картини з грецькими мотивами.
Завдяки підтримці небайдужих, нам вдалося показати натоді 79-річному Валерію країну, давня історія якої надихала його все життя — Грецію. Фільм «Кипарис» — про здійснення цієї мрії. І його скоро можна буде побачити на Карпатському кінофестивалі!
Коли? Фестиваль триватиме 20–22 вересня. Показ фільму «Кипарис» планується 21 вересня о 21:00
Де?Ужгород, Театр ляльок «Бавка»
Детальніше — на сторінці фестивалю @cmiff_ua
Книжки, лекції, презентації, музичні виступи, багато спілкування з командою Ukraїner і не тільки — на київському книжковому форумі KyivBookFest 2024.
Де? Київ, ТЦ Gorodok Gallery (просп. Степана Бандери, 23)
Номер стенда — А2.2
Коли?
6 вересня, 12:00–20:00
7–8 вересня, 10:00–20:00
Запрошення на один або всі дні можна отримати, зробивши фіксований донейт на сайті KyivBookFest. 🤍
Які книжки Ukraїner будуть на KyivBookFest?
Ukraine from above, Ukraїner. Країна зсередини 2, Різдво та Маланка, Деокупація. Історії опору українців. 2022, Нерозказана історія українського виноробства, Бахмут, Як ми назвемо цю війну?, Велорух.
Видання «Як ми назвемо цю війну?» презентуватимуть його співупорядники — Богдан Логвиненко та Віталій Побережний, а також Іван Науменко (ексочільник департаменту стратегічних ініціатив фонду «Повернись живим»), залучений до створення книжки як фаховий консультант. Модеруватиме розмову головна редакторка видавництва Ukraїner Євгенія Сапожникова.
Коли? 8 вересня, 18:00
Де? Київ, 3-й поверх ТЦ Gorodok Gallery (просп. Степана Бандери, 23)
24 серпня — важливий день для всіх, хто усвідомлює себе українцем чи українкою. Зважаючи на історію України й те, якою ціною наш народ виборював незалежність, ця дата особливо щемка й важлива.
Щиро вітаємо всіх, дякуємо захисникам, які зараз боронять нашу країну, і запрошуємо розділити цей день разом, зробивши корисну справу заради спільного майбутнього під мирним небом і синьо-жовтим стягом.
До Дня Незалежності України MacPaw Foundation спільно з Ukraїner влаштовують благодійну фотовиставку, щоб зібрати кошти на підтримку наших військових і вкотре нагадати, за що ми продовжуємо боротися щодня.
Коли: 24–26 серпня, 12:00–20:00
Де: MacPaw Space (Київ, вул. Велика Васильківська, 100)
Вхід — за донат від 200 грн на користь спільного збору «Залізно разом» від MacPaw й БФ «Повернись живим». Задонатити можна безпосередньо на вході карткою або готівкою.
Приходьте на фотовиставку, щоб надихнутися розмаїтістю України й допомогти зберегти якомога більше життів нашим захисникам.
Запрошуємо на львівську презентацію книжки «Велорух» — першого комплексного видання про феномен сучасної велокультури в Україні. Приходьте чи приїжджайте, адже це буде тепла подія і для тих, хто вже не може уявити своє життя без велосипеда, і для тих, хто ще тільки відкриває світ української велокультури.
Книжку презентуватимуть ведучі першого в Україні подкасту про велоспорт Rotor and Glitter:
– Марія Шевченко — співавторка та співупорядниця книжки «Велорух», велоспортсменка
– Марта Захарова — співзасновниця школи шосейного велоспорту для аматорів Makeba Cycling School.
«Коли ти маєш щось, що тобі подобається та становить цінність, то хочеш цим ділитись. Тому ми і створили цю книжку», — каже її співупорядниця Марія Шевченко.
Коли? 17 серпня, 18:00
Де? велокафе «Ангар», вул. Джерельна, 30
(біля ТРЦ Forum Lviv, вхід через дворик)
Вхід вільний
Запрошуємо на офлайн-подію «Що далі?» за участі Ukraїner, «УкрЮтюбПроєкту» та ютуб-каналу «Реальна історія»!
Українські журналісти та блогери, які створюють проєкти про найближче майбутнє нашої країни, зберуться разом, щоб поділитися досвідом і думками про роботу над цією складною, але важливою темою. Серед запрошених — різнопрофільні фахівці, які були гостями цих проєктів.
Це будуть виставки, лекції та дискусії, а також музика: українські фанк, реггі, а також перформанс від Андрія Соколова з дуету Warнякання. Зокрема, о 20:00 буде дискусія за участі Акіма Галімова («Реальна історія»), Юлії Тимошенко (проєкт «Що далі?» на ютуб-каналі Ukraїner Q), Євгена Синельникова («УкрЮтюбПроєкт»), яку модеруватиме Максим Щербина.
Коли? 16 серпня, 16:00–22:00
Де? Київ, «КультМотив», вул. Спаська, 36/31
Вхід вільний за реєстрацією, деталі на сторінці @ukryoutubeproject.
Пропонуємо провести вечір серпневої п’ятниці на презентації книжки «Велорух» — першого комплексного видання про сучасну українську велокультуру. Хто зна, може, вже найближчим часом після цього вам захочеться прочитати цю книжку чи влаштувати велоздибанку з друзями, але ось що знаємо точно: ви згадаєте про свій велосипед і захочете здмухнути з нього пил або ж кататися ще активніше.
«Велорух» — книжка видавництва Ukraїner, яка текстом, фотографіями й ілюстраціями розповідає про велосипедний рух України, зокрема велосипед у спорті, подорожах, місті та його роль під час війни як одного із символів нашої стійкості. Це видання про дитинство під/над рамою «України», сучасні велоспільноти, майстерні та маршрути регіонами.
Більше про все це на презентації розкажуть упорядники «Велоруху» — Юрій Макаліс і Марія Шевченко.
Коли?
9 серпня, 19:00
Де?
книгарня «Сенс»
Київ, вул. Хрещатик, 34
Видавництво Ukraїner активно готується до однієї з найважливіших книжкових подій року — «Книжкового Арсеналу». Фокус-тема й основна метафора цьогоріч — «Життя на межі», а найбільша увага — книжкам про війну, виданим після 2014 року. Запрошуємо вас долучитись і, зокрема, погортати наше нове видання — книжку-хроніку «Як ми назвемо цю війну?». Також для відвідувачів фестивалю усі 4 дні діятимуть акційні ціни на деякі наші книжки.
Коли?
30 травня, 17:00–21:00
31 травня–2 червня, 10:00–21:00
Де?
м. Київ, «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10–12
📚 Наш стенд — D1.31
Що буде?
Дискусія «Як ми назвемо цю війну?» – 2 червня, 14:30–15:30
Розмова про майбутнє України з українськими інтелектуалами, чиї тексти увійшли до книжки «Як ми назвемо цю війну?». Будуть Оксана Забужко, Євген Глібовицький, Валерій Пекар, модерує Юлія Тимошенко.
Благодійна акція «Підвісь книжку»: ви оплачуєте будь-яку книжку видавництва Ukraїner на нашому стенді, ми «підвішуємо» її й віддаємо команді Українського ПЕН, яка передасть пакунки українцям на деокупованих та(чи) прифронтових територіях.
Автограф-сесії біля стенду Ukraїner
– Богдан Логвиненко, автор книжки «Деокупація. Історії опору українців. 2022» – 31 травня, 15:00–15:30
– Сергій Клімов, автор книжки «Нерозказана історія українського виноробства» – 1 червня, 13:00–13:30
– Мирослав Лаюк, автор книжки «Бахмут» 1 червня 17:00–17:30
– Віталій Побережний і Богдан Логвиненко, упорядники книжки «Як ми назвемо цю війну?» – 2 червня, 16:00–16:30
Масштабний музичний флешмоб «День вуличної музики» виник 2007 року у Вільнюсі, а в Україну потрапив 2014-го. Та з 2020 року фестиваль у турбулентному стані: спершу довелось взяти паузу через пандемію CoViD-19, а потім РФ пішла в повномасштабний наступ. Цьогоріч у Києві команда фестивалю спільно з благодійним фондом «Гуркіт», проєктом «Гуляння» та Київською міською федерацією настільного тенісу спробує поновити традицію та зібрати 2 млн гривень на дрони для ударної роти «Щедрик».
Головна ідея фестивалю — об’єднати людей, подарувавши їм свято, в якому, окрім музикантів, буде ярмарок із продуктами українських виробників, спортивна та дитячі зони, фудкорт тощо. Видавництво Ukraїner долучається до ініціативи та запрошує й вас погортати наші видання, поспілкуватися з волонтерами та здобути у власну бібліотеку якісь із книжок Ukraїner.
Коли?
18 травня з 10:00 до 21:00
Де?
м. Київ, Пейзажна алея (саме туди гукаємо всіх, хто хоче познайомитися з нашим видавництвом, погортати і придбати книжки)
м. Бориспіль, Олесницьке озеро
м. Канів, автовокзал «Авто-ріка»
Долучайтеся, щоб надихнутися цим добрим дійством і донатами підтримати наше військо.
Представники українських видавництв, письменники, літературні критики, блогери та, звісно ж, видавництво Ukraїner чекатимуть затятих читачів, любителів книжкової естетики на масштабному столичному фестивалі «Книжкова країна».
Коли:
25, 26 квітня, 12:00–21:00
27, 28 квітня, 10:00–21:00
Де:
ВДНГ (м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 1)
Що буде?
У першому павільйоні на місці № 20 будуть такі книжки нашого видавництва: «Бахмут» (Мирослав Лаюк), «Деокупація. Історії опору українців 2022» (Богдан Логвиненко), «Різдво та Маланка», «Нерозказана історія українського виноробства» (Сергій Клімов), Ukraine from above, «Ukraїner. Країна зсередини 2».
Окрім того, що ви зможете познайомитися з нами, погортати і придбати наші книжки, ви ще маєте нагоду побувати на презентації книжки — «Нерозказаної історії українського виноробства» та поспілкуватися з її автором — Сергієм Клімовим. Сергій розповість про експедиції виноробнями України, маловідомі факти про козаків-виноробів та становлення виноробства в нашій країні, а також про те, як в Італії віднайшли кримський сорт винограду. Також автор поділиться роздумами про перспективи виноробної справи на території України. І, звісно, припросить охочих скуштувати українське вино 🍷
Презентація відбудеться 27 квітня о 15:00 у першій залі першого павільйону.
Документування війни у фотографіях — один зі способів без прикрас говорити про те, що відбувається в Україні, зокрема, як місто Бахмут із затишного дому тисяч людей свого часу перетворився на фортецю в облозі.
Данило Павлов — фотограф-документаліст, більдредактор та фотограф медіа Reporters. Виріс у Донецьку, але 2014 року був змушений виїхати звідти через російську окупацію. Уже давно документує перебіг російсько-української війни. Наприклад, його фотографія, де собака притискається до волонтера у Херсоні після того, як окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, облетіла українські й іноземні ЗМІ.
Фотовиставка складається зі світлин, які Данило Павлов зробив у період інтенсивних боїв за Бахмут взимку та навесні 2023 року. На його знімках зафіксований тодішній стан міста — оборона: руйнування, цивільні, які там залишаються, бо нізащо не хочуть покидати дім, і військові, які там залишаються, бо вони боронять ці землі.
Частина фотографій, які будуть представлені на виставці, ввійшли у книжку репортажів та есеїв Мирослава Лаюка «Бахмут».
Коли: 23.04 – 12.05, з 9:00 до 20:00
Де: бізнес-простір Peremoga, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 15
Валерій Єрмаков — художник-самоук з малолюдного українського села, в якому він один із наймолодших мешканців. Захоплюється грецькою міфологією, роками створює скульптури й картини, проте один із грецьких пейзажів домалювати не може: за його задумом, на передньому плані має бути кипарис, але художник не знає, як той виглядає, бо не бачив його наживо.
Наша команда так пройнялася історією Валерія Єрмакова, що ми захотіли допомогти йому таки побачити справжній кипарис. Тож у грудні 2017 року засновник Ukraїner Богдан Логвиненко на своїй сторінці у фейсбуці організував збір коштів, і за кілька днів вдалося назбирати близько 100 тис. грн. У фільмі «Кипарис» ми задокументували його подорож у Грецію, а по факту — втілення мрії.
«Це історія про покоління людей, які жили в кордонах однієї держави і не мали свободи, щоб побачити інший світ, ділитися своєю культурою і вивчати інші. Це історія про повернення України до європейського культурного поля», — так описує «Кипарис» режисер фільму Микола Носок.
Стрічку можна буде переглянути в межах фестивалю Doc Kyiv Fest. Квитки на фільм уже доступні на платформі TicketBox.
Коли: 29 березня о 20:00
Де: кінотеатр «Планета кіно», м. Київ, вулиця Степана Бандери, 34В
«Повернення до української мови» — документальний фільм про шлях, який пройшла українська мова від здобуття Україною незалежності й до сьогодення. Про українську у своєму житті розповідають музиканти Фагот і Фоззі з гурту ТНМК, популяризатор української мови Андрій Шимановський, акторка і співачка Марічка Штирбулова, комікеса Настя Зухвала та інші.
Офлайн-покази відбудуться у п’яти містах:
📌Львів, школа «МрійДій», Львів, вул. Угорська 12Е
📆 9 березня (субота), 12:00 👉 Реєстрація
📌 Луцьк, РЦ «Промінь», 4 поверх, пр. Грушевського 2
📆 29 лютого (четвер), 18:30
📌 Кременчук, МЦ «Простір Ідей», вул. Софіївська 36-б (вхід із двору)
📆 23 лютого (п’ятниця), 18:00
📌Вінниця, хаб «Місто змістів», вул. Григорія Сковороди, 11
📆 17 лютого (субота), 14:10
📌Афіни, Культурний центр «Кавказ», Cheiden 8 &, 28is Oktovriou 81, Athina 104 34 (ст.метро «Вікторія»), перший поверх
📆 17 лютого (субота), 16:00
Якщо ви хочете провести показ фільму «Повернення до української мови» у своєму місті, пишіть нам на пошту [email protected]
2024 року назва книжки «Бахмут» говорить сама за себе, але що вона скаже наступним поколінням українців — наша відповідальність. Запрошуємо вас на презентацію книжки та відкриття виставки фотографій про Бахмут — міста з винятковою історією, яку ми маємо пам’ятати.
Що буде?
– презентація й розповідь про історію створення книжки репортажів та есеїв Мирослава Лаюка «Бахмут». Книжка описує місто в період зими й початку весни 2023 року, в час, коли за нього йшли найінтенсивніші бої.
– відкриття й обговорення авторської фотовиставки Данила Павлова про місто Бахмут. Фотовиставка складається з фотографій Бахмута 2022 – 2023 рр. і триватиме з 23 лютого до 8 березня.
Хто буде?
– Мирослав Лаюк, письменник і воєнний документаліст, автор книжки «Бахмут»
– Данило Павлов, фотограф-документаліст, чиї роботи включено до книжки
– Євгенія Сапожникова, головна редакторка видавництва Ukraїner
Коли: 23 лютого (п’ятниця), 19:00
Де: нова книгарня «Сенс», Київ, вул. Хрещатик, 34
Запрошуємо на презентацію наразі найґрунтовнішого дослідження винної справи України — книжки «Нерозказана історія українського виноробства».
Залаштунки експедиції виноробнями в різних куточках країни, маловідомі факти про козаків-виноробів, історія віднайдення в Італії кримського сорту винограду — про все це й не тільки розповість на зустрічі автор книжки Сергій Клімов.
Сергій Клімов — засновник фестивалю Kyiv Food and Wine Festival і організатор фестивалю Brave Wine. Окрім цього був ідеологом і співвласником мережі винних барів Like a Local’s. Він без упину вдосконалює свої знання тонкощів вин, навчаючись на різноманітних курсах, зокрема від міжнародної організації Wine & Spirit Education Trust (WSET). Минулоріч став членом Асоціації сомельє України.
Коли: 25.01.24 (четвер) о 19:30
Де: м. Київ, міське кафе «Хармс», вул. Володимирська, 45а
Що буде:
– зустріч з автором книжки Сергієм Клімовим
– автограф-сесія
Запрошуємо на офлайн показ документальної короткометражної стрічки «Маланка. Зберегти дім». Це історія про музиканта, сопілкаря гурту Kazka Дмитра Мазуряка, який відродив традицію маланкування в рідному селі Іспас, що на Буковині.
Переконані, що спільний перегляд стрічки вже «після свят» — це нагода не тільки вхопити за хвіст особливий настрій цього зимового періоду, а й краще відрефлексувати цінність спільних традицій і людських взаємин.
Коли: 22.01.24 (понеділок) о 19:00
Де: м. Київ, бізнес-простір Peremoga
вул. Ярославів Вал, 15 (ст. м. «Золоті ворота»)
Зала Event hall (5 поверх)
Що буде:
– презентація і перегляд докфільму
– зустріч із головним героєм стрічки Дмитром Мазуряком та кілька приємних сюрпризів від нього
Від 2014 року, з початком російсько-української війни, Маріуполь взяв на себе роль культурного форпосту, який попри спроби захопити місто ворогом, зміг вистояти та зберегти унікальну мистецьку спадщину, котра впродовж століть формувалася та розвивалася в Азовському краї.
Проте у 2022 році Маріуполь було зруйновано російськими загарбниками. Передусім, було знищено тисячі пам’яток архітектури та визначних творів мистецтва, жорстоко вбито талановитих українських митців. Росія вперто знищує будь-які прояви та залишки української національної культури у місті і сьогодні.
За ініціативи творців проєкту Mariupol.Me команда УКУ організовує показ серії документальних фільмів від Ukraїner про місто Марії до повномасштабного вторгнення. Кінопоказ відбуватиметься в підтримку презентації фіджитал-мапи Mariupol.Me в Українському католицькому Університеті
Коли: 15 січня, о 18:00.
Де: Паркова аудиторія 127, Центр Шептицького, УКУ, м. Львів (вул. Стрийська, 29 А)
Про що фільм:
Про те, як трансформується культура сходу під час повномасштабної війни і як, змінюючись, вона змінює людей. Серед героїв стрічки — львівський музичний гурт «Пиріг і Батіг», який улітку 2023 їздив із концертами селами й містами Слобожанщини; театр «Нафта», що тепер відновлює роботу в Харкові; постраждалий від обстрілу музей Григорія Сковороди у Сковородинівці; простір сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», який після 24 лютого 2022 року став ще й укриттям; харківські видавці Юлія Орлова (вид-во Vivat) та Олександр Савчук (вид-во «Видавець Олександр Савчук»).
Коли: 9 січня (вівторок) о 18:00
Де: Харків, Центр сучасного мистецтва YermilovCentre (Майдан Свободи, 4)
Що буде:
– перегляд фільму
– спілкування з командою Ukraїner, яка працювала над стрічкою
– перформанс від харківського театру «Нафта»
– книжки від видавництва «Видавець Олександр Савчук», які можна буде придбати в його очільника
Запрошуємо на останній різдвяний ярмарок цього року! Останній шанс придбати ексклюзивні подарунки на будь-який смак в такій новорічній атмосфері.
Ми надрукували новий наклад найповнішої збірки про автентичні традиції святкування «Різдво і Маланка». Окрім цього, тиждень тому ми отримали з друкарні нову книжку «Бахмут», яку поки не можна знайти в книгарнях — лише на нашому сайті або на маркеті.
Чекаємо вас на тепле спілкування. Між придбанням нової книжки собі або на подарунок та гулянням просторами ярмарку можна розпитати наших волонтерів, як створювались ці книжки, деталі та інсайти зйомок, експедицій тощо.
Де: Київ, вулиця Десятинна, 12
Коли: 23 та 24 грудня
Субота 10:00 – 20:00
Неділя 10:00 – 19:00
Чекатимемо вас на мінус третьому поверсі 🙂
Що: перегляд фільму «Різдво разом» одразу в кількох містах України.
Це атмосферна повнометражна документальна стрічка від Ukraїner про те, як у січні 2023 року молодь з усієї України обʼєдналася в три ініціативи й вирушила вертепувати на Слобожанщину. Хлопці й дівчата створювали різдвяне свято жителям звільнених населених пунктів, які пережили окупацію та жахи російського терору.
Де, коли й о котрій:
Київ, 23 грудня о 17:00
Національний центр «Український дім» (вул. Хрещатик, 2)
Харків, 23 грудня о 17:00
театр «Нафта» (вул. Чорноглазівська, 21/23)
Львів, 23 грудня о 17:00
Центр ім. Митрополита Шептицького (вул. Стрийська, 29а)
Дніпро, 23 грудня о 17:00
DCCC (узвіз Крутогірний, 21а)
Івано-Франківськ, 23 грудня о 17:00
Urban Space 100 (вул. М. Грушевського, 19)
Одеса, 23 грудня о 17:00
Магазин Gorgany (вул. Розумовська, 31)
Полтава, 23 грудня о 18:30
Читальний зал бібліотеки ПНПУ ім. В. Г. Короленка (вул. Остроградського, 2)
Запрошуємо вас до перегляду фільму про те, як кожен із нас здатен зробити свято та привезти його на деокуповані території, туди, де важливо відчути підтримку, дух свята та українські традиції.
Що: Богдан Логвиненко представить свою збірку репортажів
«Деокупація. Історія опору українців. 2022» — про голоси людей, що пережили окупацію, про їхній опір російській агресії та загалом досвід. Ця збірка — фіксація подій, які ми, українці, поки що не встигли вповні відрефлексувати, адже все ще перебуваємо в їх епіцентрі.
Цьогоріч «Деокупація. Історії опору українців 2022» ввійшла до довгого списку літературної премії «Книга року BBC».
Де, коли й о котрій:
Івано-Франківськ
21 грудня о 18:00
Промприлад.Реновація (вул. Української Перемоги, 23)
Львів
22 грудня о 18:00
Книгарня «Є» (проспект Свободи, 7)
Вхід вільний
Коли: 16 грудня
Що: прем’єра докфільму «Хоробрі міста», що розповідає про концертну частину однойменного благодійного фестивалю Ukraїner. Також у ньому — рефлексії артистів про українську ідентичність міст, оспіваних у їхніх піснях, спротив жителів під час окупації та пошук нового дому.
Після перегляду буде обговорення з командою проєкту.
Де: Київ, кінотеатр Жовтень (вул. Костянтинівська, 26)
Львів, Муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11)
Коли: 16 та 17 грудня, з 12:00 по 21:00
Що: видавництво Ukraїner уперше братиме участь у цій зимовій події. Ось які видання можна буде знайти на нашому стенді:
– «Деокупація. Історії опору українців. 2022»
– фотокнига Ukraine from above
– «Ukraїner. Країна зсередини 2»
– «Різдво та Маланка» — примірники нового накладу нашого бестселера ще пахнуть друкарнею!
Де: м. Київ, Garage (вул. Межигірська, 82)
Вхід: квитки онлайн та на касі під час заходу — 300 грн*
*безкоштовний вхід для військових, людей з інвалідністю, вагітних жінок, дітей до 12 років та літніх людей
Коли: 9 та 10 грудня, з 10:00 по 20:00
Що: видавництво Ukraїner на маркеті від «Всі.Свої».
Чекатимемо вас із такими книжками:
– «Деокупація. Історії опору українців. 2022»
– фотокнига Ukraine from above
– «Ukraїner. Країна зсередини 2»
– «Різдво та Маланка» — новий наклад, до речі!
Кожна книжка по-своєму цікава, тож стане хорошим доповненням вашої приватної бібліотеки або прекрасним подарунком рідним, друзям чи колегам.
Де: м. Київ, «Всі.Свої» (вул. Десятинна, 12)
Вхід безкоштовний