208 років із дня народження Тараса Шевченка — видатного українського поета, прозаїка й художника, якого шанують не тільки в Україні, а й усьому світі. Він народився у XIX столітті, коли територія України була під владою Російської імперії.
Його творчість стала своєрідним маніфестом українського народу, який прагнув вільно жити на своїй землі. Шевченко рано залишився сиротою, юнаком був у кріпацтві. За свою громадсько-політичну діяльність і «антидержавницькі» твори був тричі заарештований і десять років відбув у засланні, де йому заборонили займатися творчістю. Але Шевченкові навіть в ув’язненні вдавалося малювати й писати вірші, які підтримували дух тогочасних українців. Після заслання поету заборонили постійно жити в Україні, тому він повернувся у Москву й Петербург. В Україні йому дозволили лише подорожувати — під пильним і постійним наглядом поліції.
Через складні умови в засланні й хвороби Тарас Шевченко передчасно помер. Його творчий спадок — зібрання творів у 12 томах, серед яких близько тисячі творів образотворчого мистецтва.
Шевченко писав простою народною мовою і цим допоміг сформувати новолітературну українську мову. Зараз твори з його першої поетичної збірки «Кобзар» знає кожен українець і українка. Шевченко став голосом українського народу й уособив його незламність. Поета називають пророком і духовним батьком нації.
Через двісті років його творчість актуалізують інші українські митці, особливо в дні повномасштабної війни Росії з Україною