Низка міжнародних компаній надалі співпрацює з Росією, яка почала повномасштабну війну в Україні. Публікуємо список бізнесів-гігантів, що продовжують своїми податками фінансувати російсько-українську війну. Закликаємо їх повністю припинити співпрацю з Росією, а весь цивілізований світ — бойкотувати їхню продукцію чи послуги. Кожен день роботи цих компаній на території РФ — це нові ракети, що вбивають мирних українців.
Ще з 2014 року, після Революції Гідності та з початком війни, українці бойкотували російські товари. А з миті повномасштабного вторгнення як споживачі, так і організації закликають поривати економічні зв’язки з державою-агресором на міжнародному рівні. І це дає свої плоди — частина великих міжнародних компаній потурбувалася про свою репутацію і оголосила про вихід із російського ринку. Але на такий крок наважилися ще не всі бізнеси, тож боротьба триває.
Як ви можете долучитися:
– якщо ви перебуваєте за кордоном, можна виходити на акції протесту під офіси цих компаній із відповідними плакатами;
– підписувати петиції з вимогою зупинити діяльність цих компаній у Росії;
написати в коментарях під дописами цих компаній у соцмережах, що вони фінансують російсько-українську війну і вимагати припинити це;
– можна написати коментар керівникам компаній у Linkedin — це професійна соціальна мережа, що показує їхню репутацію перед багатьма іншими роботодавцями та працівниками;
– якщо ви активно ведете свої сторінки в соцмеражах, напишіть допис про ці компанії, тегайте їхні сторінки.
Що більше людей дізнаються про бізнеси, що фінансують російський терор, то краще вдаватиметься впливати на бренд у цьому питанні.
21 березня спільнота Anonymous закликала компанії, що продовжують співпрацю з Росією, вийти з ринку країни-агресора. «Ми даємо вам 48 годин на роздуми та вихід з Росії, інакше ви потрапите під наш приціл», — написали вони на своїй сторінці у твіттері.
Банки
Raiffeisen Bank International — австрійський банк, один із найбільших європейських банків.
OTP Bank Group — угорський банк, один із найбільших банків у Центральній і Східній Європі.
City Group — американська транснаціональна банківська та фінансова корпорація.
Societe Generale Group — один із найбільших французьких фінансових конгломератів. Компанія не вивела свій бізнес із РФ, обмежившись збором коштів для Червоного Хреста.
UniCredit Group — італійська фінансова організація.
Intesa Sanpaolo — загальноєвропейська банківська група зі штаб-квартирою у Турині.
Готелі
Accor — французька компанія, що володіє готелями, курортами й закладами відпочинку.
InterContinental Hotels & Resorts — британський бренд готелів екстракласу.
Торгівля
Leroy Merlin — французька компанія, що спеціалізується на продажу товарів для будівництва. Крім цього, материнська компанія Leroy Merlin від’єднала українських співробітників від корпоративних засобів зв’язку, заважаючи волонтерити. 21 березня росіяни розбомбили магазин цієї компанії в Києві. Внаслідок цього вибуху загинув один зі співробітників. Представники українського представництва компанії вимагають від головного офісу піти з Росії, а у відповідь їх відключили від корпоративних комунікацій.
Metro Cash & Carry GmbH — міжнародна торговельна оптова компанія, що і спонсорує агресора, і хизується на офіційному сайті тим, що допомагає українським захисникам продуктами. Німецький офіс компанії погрожував українському відключенням від поставок товару через їхній тиск на корпорацію з вимогою вийти з російського ринку.
Auchan — французька мережа гіпермаркетів. Гендиректор повідомив, що компанія не планує виходити з ринку РФ, обґрунтовуючи це необхідністю виплачувати своїм працівникам зарплати і забезпечувати росіян продуктами. У цей же час українське представництво продовжує роботу й надає гуманітарну допомогу українцям, а деякі працівники компанії стали волонтерами чи медиками-добровольцями. Український офіс неодноразово звертався до материнського із проханням зупинити роботу в РФ, але ці заклики, на жаль, поки ігнорують.
Cargill — американська компанія з широкою спеціалізацією: забезпечують повний ринковий цикл зернових і олійних культур, виготовляють корми для тварин, інгредієнти для засобів особистої гігієни й ліків, промислові біоматеріали, а також пропонують логістичні й аналітичні сервіси.
Gruma — глобальна мексиканська харчова компанія, що виготовляє кукурудзяне борошно, продукти з кукурудзи, макаронні вироби, закуски, приправи тощо.
Промисловість
Air liquide — французька компанія-виробник промислових газів, а також технологій для промисловості й охорони здоров’я.
Cloudflare — американська компанія, що надає послуги у галузях електроніки й телекомунікацій.
Koch Industries, Mettler Toledo, IPG Photonics і Greif — промислові компанії США, профіль яких — авіаційне й дизельне паливо, електронні пристрої, тканини, медичні та будівельні технології, лазерне обладнання, паковання.
International Paper — американська компанія з виробництва паперу.
Харчова промисловість і заклади харчування
Danone — французька компанія-виробник «молочки». До неї входять такі бренди: «Простоквашино», «Активія», «Actimel’», «Evian» та «Растішка».
ADM — американська компанія з широким спектром товарів і послуг: створюють їжу та напої для людей і тварин, відновлювані хімічні речовини для промисловості, біопалива, цифрові продукти для брендів, а також надають брокерські послуги та логістичні для фермерських підприємств тощо.
Papa John’s — американська мережа кафе громадського харчування.
Kellogg — американська компанія-виробник сухих сніданків і продуктів швидкого харчування.
Nestlé SA — швейцарська компанія, найбільший у світі виробник харчових продуктів. Компанія заявила про зупинення капіталовкладень у Росію, але й досі продовжує працювати там, хоч і з деякими обмеженнями. Крім цього, ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в українських представництвах були утиски українців, що говорили українською. 23 березня на сайті компанії повідомили, що призупиняють у Росії роботу брендів KitKat і Nesquik.
Lamb Weston — американська компанія, що виробляє різні продукти з картоплі.
Focus Brands — американська компанія, що керує брендами у сфері громадського харчування.
Subway — американська мережа швидкого харчування.
Техніка
Samsung — південнокорейська компанія-конгломерат, що виготовляє побутову техніку. Компанія оголосила про введення санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, але російський підрозділ не став слухати своє керівництво і фактично відколовся від компанії.
Bridgestone Tires — японський виробник автозапчастин, шин і камер для найрізноманітніших транспортних засобів — від літаків до сільськогосподарської техніки.
OTIS Worldwide — одна з найбільших американських компаній-виробників підйомного устаткування (ескалаторів, ліфтів, рухомих доріжок тощо).
Honeywell — американська міжнародна корпорація з дуже широким спектром товарів і послуг. Виготовляють системи керування космічними, ракетними, аерокосмічними і військово-морськими об’єктами, створюють устаткування для оптимізації роботи будинків, системи для автоматизації і підвищення продуктивності праці, технології та ґаджети для підвищення рівня безпеки різних працівників тощо.
Mohawk Industries — американський виробник підлогових покриттів. Один із найбільших виробників і постачальників керамічної плитки й натурального каменю.
Arconic — американська промислова компанія, що виготовляє алюмінієві деталі для аерокосмічного, автомобільного й комерційного транспорту. Ключовий постачальник інноваційних продуктів і систем для ринку будівництва й конструкцій.
Rockwool — датська компанія, що виготовляє продукцію для утеплення, звукоізоляції та захисту від пожеж як будівель, так і різноманітних технічних споруд та конструкцій.
Pirelli — італійська компанія-виробник автомобільних шин.
Cummins — американська корпорація, що виробляє двигуни й інші автомобільні компоненти.
Косметика, одяг, взуття та аксесуари
Yves Rocher — французька рослинна косметика. У 2019 році львівський активіст Святослав Літинський через суд змусив українське представництво компанії розробити українськомовну версію сайту, до цього компанія роками ігнорувала листи активіста.
Kimberly-Clark Corporation — американська багатонаціональна корпорація, що пропонує низку продуктів для особистої гігієни дорослих і дітей. Серед її дочірніх брендів — Huggies, Kleenex, Kotex.
Koty — американська багатонаціональна компанія, лідер у сфері краси, що опікується низкою знаменитих брендів середнього і преміум-класу: косметика, парфуми і продукти для догляду за шкірою. Серед них — Calvin Klein, Marc Jacobs, Miu Miu, Hugo Boss, Gucci, Tiffany & Co та ін.
Ecco — данська компанія з виробництва та продажу взуття.
Salvatore Ferragamo — італійська компанія-виробник взуття, одягу, аксесуарів і косметики. Головна компанія Ferragamo Group.
Natura and Company — бразильська материнська компанія чотирьох брендів краси: Aesop, Avon, Natura і The Body Shop.
Colgate-Palmolive — американська компанія, що виробляє гігієнічні та косметичні продукти.
Тютюнова продукція
Philip Morris — американська глобальна сигаретна й тютюнова компанія.
Japan Tobacco International — японський тютюновий виробник.
Хімічні та фармакологічні товари
Linde — німецька компанія, що виготовляє хімічні та фармакологічні продукти.
Bayer — німецьке акціонерне товариство, що виготовляє ліки, насіння кукурудзи, ріпаку та овочів, засоби для захисту рослин та ін. Згодом компанія повідомила, що призупиняє рекламу та інвестиції в Росії, однак поки що продовжує постачати у РФ ліки та дитячу продукцію.
Медіа, маркетинг, PR та інше
BBDO — всесвітня мережа рекламних агенцій.
DDB — всесвітня мережа креативних комунікацій, медіа й розваг.
Leo Burnett — американська міжнародна рекламна компанія.