Share this...
Facebook
Twitter

З перших років своєї Незалежності на Україну впливала Москва: Росія була основним торговим партнером і постачальником газу для України. Це стримувало владу від рішучих дій для вступу в ЄС.

Бажання стати країною-членом ЄС українці чітко показали в кінці 2013 року – вони організували Євромайдан і скинули з влади проросійського президента Віктора Януковича, який не підписав угоду про асоціацію з ЄС.

28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заяву на вступ України до ЄС, а вже 1 березня Європарламент проголосував за статус кандидата на членство у ЄС для України. Це вирішальний момент. Росія, яка всі роки незалежності блокувала євроінтеграцію України, має усі шанси втратити будь-який вплив.

Київ, 25.11.2013. Фото: AFP

Безпека

Коли Росія напала на Україну, вона стала надійним щитом, який захищає безпеку цілої Європи. Досвід, якого наша країна набуває сьогодні, неоціненний. Після перемоги ми зможемо поділитися ним, щоб оптимізувати колективну безпеку ЄС.

Саме через війну, яка відбувається зараз, країни ЄС переглядають свої підходи до безпеки і оптимізовують бюджети. Зараз війна в Україні консолідує ЄС і потенційно робить його потужнішим гравцем на світовій арені.

Економічний фактор

Європейський союз – найбільший економічний партнер України за відновлюваними галузями. На це не може вплинути ані російська агресія, ані війна. Тільки у 2021 році Україна наростила експорт до ЄС в півтора раза. Це металургійна промисловість, сільськогосподарська продукція, машинобудування.

Україна експортує не тільки товари, ІТ-експорт у минулому році перевищив 5 мільярдів доларів. Також Україна посідає перше місце серед країн Східної Європи за привабливістю для ІТ-аутсорсингу та найму програмістів.

Експорт України до ЄС у 2019 році склав 19,1 млрд євро. Тому Україна має великий потенціал для економічних і торговельних зв’язків з ЄС. Україна має 30 відсотків усього світового чорнозему, одного з найродючіших грунтів Європи.

Енергія та ресурси

Попри усі спроби Росії постачати газ до ЄС через «Північний потік», Україна все одно залишається найважливішою транзитною країною для російського газу, що надходить до ЄС. Україна один з найбільших виробників електроенергії в Європі. Її електроенергетичні системи частково інтегровані з Європейською мережею операторів систем передачі електроенергії. Україна постачає електроенергію до чотирьох країн-членів ЄС: Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

Крім того, країнам Європейського Союзу потрібні природній та сланцевий газ, літій, титанові руди, якими багата наша країна. Україні, зі свого боку, цікаво стати партнером у видобутку сировини, її переробки, і подальшому створенні ланцюжків доданої вартості.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Валентина Половинка

Редакторка тексту:

Ірина Пельц

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner