Іноземні університети допомагають українським студентам

Share this...
Facebook
Twitter

З початком повномасштабної війни Росії проти України більшість українських студентів і школярів втратили можливість навчатися. Як повідомляє Офіс Генерального прокурора, станом на 18 квітня через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 1018 закладів освіти, з них — 95 зруйновано повністю. Втрата ґаджетів, відсутність інтернету та світла, евакуація в інші міста, постійні обстріли чи тимчасова окупація населених пунктів — через ці й інші причини учні та студенти не мають змоги продовжувати навчання.

У зонах активних бойових дій постраждали будівлі закладів вищої освіти, зокрема Харківський національний університет імені Каразіна. У зв’язку з цим деяким університетам доводиться переїжджати. Так, з Харкова до Закарпаття переїхав Державний біотехнологічний університет. Також було евакуйовано Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля із Сєверодонецька до Кам’янця-Подільського та Луганський медичний університет — із Рубіжного до Рівного.

Українські виші, які розташовані у відносно безпечних регіонах, приймають на навчання студентів із міст активних бойових дій. Можна долучитися до прослуховування предметів за своїми спеціальностями, а після закінчення навчання є можливість отримати документ, який засвідчуватиме проходження курсів.

З перших днів війни українські студенти і випускники найкращих університетів світу виходять на мітинги за кордоном на підтримку України, спілкуються з медіа і розповідають адміністраціям навчальних закладів, як можна допомогти постраждалим від війни. У листі, який студенти розіслали керівництву понад 50 університетів у Європі та США, вони закликали опублікувати офіційну заяву із засудженням війни Росії проти України, вивести всі інвестиції з РФ, фінансово підтримати українських студентів, а також створити більше умов для вступу українців. Низка іноземних вишів вже не визнають російські дипломи про освіту, виводять мільйони інвестицій з Росії, розривають співпрацю з науковими інститутами, зупиняють чинні програми обміну з РФ.

Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців, уже понад п’ять мільйонів людей залишили Україну з початку війни (станом на 20 квітня 2022 року). Понад 60 університетів з усього світу пропонують допомогу українським біженцям. Не лише студентам, а й викладачам, науковцям та іншим освітянам. Це академічна підтримка, консультаційні послуги, безкоштовне навчання, харчування тощо.

Ми підготували добірку таких університетів і їхніх послуг. Цей список не є вичерпним. Більше детальної інформації про освітні програми та навчальні заклади, які допомагають українцям, можна знайти на сайтах міністерств освіти країни перебування, на вебсторінках спеціальних програм для біженців чи на освітніх платформах, зокрема Ukrainian Global University, Support UAstudents, Science for Ukraine, Erudera.

Польща

У межах спільної ініціативи міністра освіти і науки та міністра охорони здоров’я Польщі «Солідарні з Україною» українські студенти і аспіранти, які прибули в країну з 24 лютого 2022 року, зможуть навчатися та працювати над дисертаціями. Учасники програми будуть звільнені від плати за навчання й отримуватимуть стипендію.

Вроцлавський університет (University of Wrocław)
Пропонують перевестися на навчання з українського державного університету через послугу «Вроцлавський університет з допомогою для України та українських студентів».

Яґеллонський університет (Uniwersytet Jagielloński)
Організували фонд для забезпечення стипендій українцям. Братимуть людей, які мали статус студента в Україні, на безплатне навчання польською мовою впродовж літнього семестру 2022 року. Викладачі з України, які потребують працевлаштування, можуть бути прийняті на роботу без конкурсу. Також пропонують безплатні курси польської, а університетська лікарня відкрила акушерський та хірургічний кабінет для біженців.

Краківська політехніка (Politechnika Krakowska)
Планують розпочати безкоштовне навчання з інженерії українською мовою для українських біженців з вересня 2022 року.

Краківський педагогічний університет (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej)
Надають українцям можливість до зарахування для продовження навчання або на перший рік навчання (польською) безоплатно на загальних підставах (при наданні необхідних документів). Пропонують безплатне проживання в гуртожитках для родин своїх студентів з України, також у гуртожитку Краковяк беруть у вільні кімнати матерів із дітьми, які виїхали через російську агресію. Усі біженці, які живуть у гуртожитках університету, можуть скористатися безплатною психологічною допомогою та пройти курс польської мови.

Угорщина

Будапештський університет Земмельвайса (Budapest Semmelweis University)
Найбільший медуніверситет в Угорщині пропонує українським студентам безкоштовну освіту до закінчення війни, є можливості працевлаштування медичного персоналу. Щоб дізнатися більше деталей, можна написати на пошту [email protected].

Чеська Республіка

Університет Південної Богемії (The University of South Bohemia)
Пропонують стипендії, зокрема й соціальні. Також надають проживання студентам.

Університет Масарика (Masaryk University)
Пропонують спеціальні стипендії, матеріальну допомогу, житло, можливість працевлаштування в університеті, а також психологічну допомогу.

Болгарія

Варненський університет менеджменту (Varna University of Management)
Ректор університету оголосив, що усі охочі біженці, що залишаються в країні, зокрема й українські, мають можливість скористатися безкоштовними уроками болгарської мови. Також надають проживання та харчування.

Американський університет у Болгарії (American University in Bulgaria)
Проводять кампанію зі збору коштів, надають фінансову допомогу, проживання та харчування.

Хорватія

Факультет ветеринарної медицини Загребського університету (Faculty of Veterinary Medicine of the University of Zagreb)
Пропонують безкоштовне навчання, харчування, консультаційні послуги, завершення клінічної практики, академічні та психологічні консультації.

Литва

Вільнюський університет (Vilnius University)
Надають психологічну підтримку, стипендії, звільнення від плати за навчання та проживання в гуртожитку.

Естонія

Тартуський університет (Universitas Tartuensis)
Надають 250 місць для українських студентів або учнів, а також житло для них. Для підтримки українців університет відкрив спеціальний фонд.

Швеція

Каролінський інститут (Karolinska Institutet)
Надають індивідуальну підтримку, консультації телефоном, обідні семінари з керування стресом тощо.

Франція

Університет Клода Бернара Ліон 1 (Université Claude Bernard Lyon 1)
Подовжують навчання для сотні українських студентів. А також пропонують роботу українським дослідникам, їхнім сім’ям і докторантам у рамках програми PAUSE. Це французька наукова програма, яка надає фінансову допомогу українським науковцям (які є в групі ризику після розв’язаної РФ війни). Проєкт створений за підтримки Міністерства вищої освіти, досліджень та інновацій Франції.

Університет Жана Мулена Ліон 3 (Jean Moulin Lyon 3 University)
Надають екстрену допомогу, індивідуальну та психологічну підтримку, а також можливість для 25 українських студентів вступити до університету в межах академічної програми Університетського диплому франкознавства (DUEF).

Університет Жан-Моне (Jean-Monnet University)
Пропонують стипендії, навчальні курси для нефранкомовних студентів, підтримку професорів, викладачів і дослідників у межах наукової програми PAUSE.

Німеччина

Технічний університет Берліна (Technische Universität Berlin)
Надають фінансову підтримку через університетський фонд допомоги науковцям і студентам «Берлін-Україна». Пожертви будуть перераховані безпосередньо на рахунок, відкритий університетом, з якого здійснюватимуться виплати для надання стипендій українським дослідникам і студентам. Також планують використати кошти на відшкодування вартості курсів німецької мови. Базовий рівень фінансування забезпечуватиме університет.

Дрезденський технічний університет (Technische Universität Dresden)
Пропонують безкоштовні консультації спільно з Клінікою права біженців, фінансову допомогу, підтримку навчання та кар’єри.

Університет Гумбольдта в Берліні (Humboldt-Universität zu Berlin)
Надають стипендійні програми та інші можливості для студентів з України.

Іспанія

Університет Бургоса (University of Burgos)
Університет Леона (University of Leоn)
Університет Саламанки (Universidad de Salamanca)
Університет Вальядоліда (Universidad de Valladolid)

Ці університети пропонують 100 місць для українських студентів протягом поточного семестру. Також надають житло та щомісячну надбавку в розмірі від 250 до 500 євро.

Швейцарія

Швейцарський федеральний технологічний інститут (ETH Zurich 一 Swiss Federal Institute of Technology)
Пропонують безвідсоткові позики чи стипендії, психологічну допомогу для українських науковців і студентів.

Політехнічна федеральна школа Лозанни (The École polytechnique fédérale de Lausanne)
Надають консультаційні послуги, службу духовної опіки та матеріальну підтримку студентам.

Фінляндія

Гельсінський університет (University of Helsinki)
Надають підтримку студентам у вступі, щоб допомогти їм завершити навчання без диплома.

Університет Східної Фінляндії (University of Eastern Finland)
Надають 20 місць для навчання українських студентів, а також покривають їхні витрати на проживання та проїзд.

Університет Аалто (Aalto University)
Надали місця для навчання та стипендії українським студентам.

Велика Британія

Единбурзький університет (The University of Edinburgh)
Надають можливість українським студентам, які навчаються в університеті й опинились у фінансовій скруті, подати заявку на допомогу.

Ворицький університет (The University of Warwick)
Надають послуги з підтримки добробуту, особистого репетитора, фінансування студентів, капеланство, візову підтримку.

Ноттінгемський університет (University of Nottingham)
Надають гуманітарну допомогу, підтримку психічного здоров’я та добробуту українцям, які мають навчальні візи у Великобританії (візу буде тимчасово подовжено).

Канада

Університет Торонто (University of Toronto)
Пропонують матеріальну допомогу та підтримку психічного здоров’я.

Університет Альберти (The University of Alberta)
Надають можливість безкоштовного навчання: університет не стягуватиме плату з українських студентів, які постраждали від війни.

Сполучені Штати Америки

Єльський університет (Yale University)
Надають матеріальну допомогу, безкоштовні консультації адвоката і профорієнтацію українським студентам, які вже навчаються в університеті, а також можливість тимчасово зайняти викладацьку чи наукову посаду.

Коледж Санта-Моніки (Santa Monica College)
Надають фінансову підтримку, оздоровчі та психологічні послуги, безкоштовні продукти харчування та житло, робочі місця для студентів і технологічні ресурси.

Хемптонський університет (Hampton University)
Надають безкоштовне проживання, харчування й навчання для українських та іноземних студентів, які навчаються в Україні.

Стенфордський університет (Leland Stanford Junior University)
Програма Ukrainian Global University надає українським абітурієнтам доступ до навчання в університеті, де пропонують нові місця та стипендії, а також особливі умови вступу для українців. Головна умова участі в UGU – після навчання повернутися до України, щоб допомогти відбудувати її після війни.

Японія

Кіотський університет передових наук (Kyoto University of Advanced Science)
Пропонують стипендії на повне навчання для студентів і аспірантів, підтримку витрат на проживання, консультування щодо кар’єри, уроки японської мови, а також працевлаштування дослідників.

Австралія

Австралійський національний університет (Australian National University)
Будь-який студент або аспірант, який має гуманітарну візу, має право подати заявку на фінансову підтримку. Детальну інформацію можна дізнатися, написавши на [email protected].

Сіднейський університет (University of Sydney)
Пропонують стипендію на 2–3 місця для аспірантів, щоб продовжити навчання.

Університет Квінсленда (University of Queensland)
Запропонували до 10 стипендій біженцям або шукачам притулку.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Владислава Кріцька

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Катерина Легка

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією