Як ми пережили весну 2020

30 травня 2020
Share this...
Facebook
Twitter

На початку весни ми попрохали вас надіслати фотографії, як ви проводите час у реаліях, що дуже швидко змінилися. Як пристосовуєтеся до нового життя? Як адаптуєтесь до весни, за настанням якої більшість з вас спостерігала з вікна? У цьому матеріалі ми схрестили ваші фото та відеоісторії із хронікою подій, що розвивалися, як ніколи непередбачувано.

Зазвичай у наших матеріалах ми досить детально ілюструємо текст. У цьому випадку фото не йдуть у хронології із текстом, вони у цьому лонгріді розповідають вам про те, що поза хронікою новин, – люди проживали своє звичне життя, хоч і не зовсім за звичних умов.

Іван Стеценко у столичному парку Шевченка ловить сніг, що випав недільного ранку.

Як усе починалося. Січень та лютий

24 січня — З підозрою на коронавірус в Україні госпіталізують трьох людей. У світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У Європі підтверджують перші випадки зараження COVID-19.

26 січня — Кабінет Міністрів вирішує посилити заходи безпеки. В аеропорту Бориспіль у пасажирів прямих рейсів із Китаю розпочинають перевіряти температуру. Уряд просить українців отримувати інформацію лише з офіційних джерел: ресурсів МОЗ України та ВООЗ.

27 січня — Українська чартерна авіакомпанія SkyUp оголошує, що зупиняє рейси до Саньї, Хайнань, принаймні до березня. На інтернет-сайтах з’являються неправдиві оголошення про продаж вакцини від нового коронавірусу. Укрпошта запевняє, що загрози заразитися через посилки із Китаю немає.

28 січня — З підозрою на коронавірус до лікарні забирають львів’янина, що прибув з Китаю. Президенти України і Польщі зустрічаються в Освенцимі. У будівлі Мінкульту спалахує пожежа. Українка Надія Шпаченко отримує Греммі.

Микола Андрійчук фотографував себе вдома під час ізоляції.

29 січня — Всесвітня організація охорони здоров’я скликає екстрене засідання комітету з надзвичайних ситуацій через новий коронавірус. Недуга продовжує ширитися світом, від неї вже померли 132 людини, 6049 – заражені.

31 січня — До Києва прибув вже другий літак з Китаю, на його борту 257 пасажирів. З підозрою на коронавірус госпіталізують двох львів’ян. Небезпечний діагноз вже підтвердили у пацієнтів в США, Німеччині, Таїланді, Південній Кореї, Японії, Австралії, Франції та Канаді. Вчені починають активно розробляти вакцину. Більшість країн світу вживають карантинних заходів. Велика Британія виходить зі складу ЄС.

1 лютого — В РНБО заявляють, що з китайського міста Ухань не може виїхати 51 українець. Туристичні компанії та онлайн-агентства припиняють організацію групових турів до Китаю. Низка країн заявляє про евакуацію своїх громадян із Піднебесної. Зафіксовано першу смерть від коронавірусу поза межами Китаю — на Філіппінах.

5 лютого — 25 українців опинилися у пастці на борту ізольованого круїзного лайнера у Японії. Україна отримує перші німецькі тест-системи для виявлення вірусу, яких, за інформацією Центру громадського здоров’я, вистачить для дослідження 25-30 випадків.

Фотограф Олександр Хоменко фотографував сцени із карантинного життя столиці.

Share this...
Facebook
Twitter

Фотограф Олександр Хоменко фотографував сцени із карантинного життя столиці.

Share this...
Facebook
Twitter

Фотограф Олександр Хоменко фотографував сцени із карантинного життя столиці.

Share this...
Facebook
Twitter

9 лютого — В українця на борту лайнера Diamond Princess, що перебуває на карантині біля берегів Японії, виявляють коронавірус. Жертвами недуги у світі вже стало 907 людей.

12 лютого — Деякі українські готелі відмовляються селити китайців через загрозу коронавірусу.

14 лютого — Практично всі країни вже вивезли своїх громадян з Уханю. Київ зволікає: в очепленому місті лишається 50 наших громадян. Тимчасом Україна, згідно з дослідженням ресурсу Euvsdisinfo.eu, входить в п’ятірку країн, де найбільше поширюється дезінформація про китайських коронавірус. Згодом на Ukraїner виходить лонгрід з найбільш популярними серед українців фейками (ТОП-10 фейків про COVID-19).

15 лютого — У Житомирі ізолюють китайців, які будують об’їзну дорогу і щойно повернулися зі святкування Нового року в Китаї.

Михайло Палінчак фіксував киян, які в перші дні карантину поспішали у справах чи визирали у вікно.

Share this...
Facebook
Twitter

Михайло Палінчак фіксував киян, які в перші дні карантину поспішали у справах чи визирали у вікно.

Share this...
Facebook
Twitter

19 лютого — Літак, який евакуює 48 українців і 29 іноземців, сідає в китайському місті Ухань. В Україні через цей літак деякими медіа роздмухується паніка. Трьох українців та одну іноземку не пускають на борт через стан здоров’я.

20 лютого — Літак із евакуйованими спершу сідає в аеропорту «Бориспіль» на дозаправку, потім вирушає до Харкова. МВС повідомляє, що на всіх пасажирів чекає обсервація у Нових Санжарах на Полтавщині. Мешканці селища влаштовують протест, перекривають дорогу, б’ють вікна в автобусах. Очільниця МОЗ Зоряна Скалецька вирішує пожити з евакуйованими усі 14 діб. Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні.

21 лютого — У Нових Санжарах посилені заходи безпеки, на вулицях військова техніка, навколо медзакладу — подвійне кільце із бійців Нацгвардії та поліції. З офіційної пошти МОЗ розсилають фейкову інформація про перші п’ять випадків COVID-19 в Україні.

22 лютого — Очільник Тернопільської ОДА подає у відставку після того, як на в’їзді до санаторію Медобори селяни провели молебень проти розміщення там евакуйованих українців.

Фотографії з сімейного архіву сім’ї Бартошів.

Share this...
Facebook
Twitter

Фотографії з сімейного архіву сім’ї Бартошів.

Share this...
Facebook
Twitter

Родина Бартошів

Художниця та арт-педагогиня Віта Бартош разом з чоловіком, фотографом Ukraїner Дмитром Бартошем створюють фоторепродукції відомих творів мистецтва. Всією сім’єю вони спершу обирають оригінал, над яким працюватимуть, потім думають над втіленням, визначають, хто буде моделлю, і створюють для неї костюм із того, що є вдома. У процесі зйомок участь так само беруть усі. Багато сперечаються і жартують. Іноді копії у фотородини виходять доволі схожими на класику, але частіше кумедними і дотепними. Так, Дмитро перевтілився на Ван Гога з відрізаним вухом, художника Поля Гогена та «Портрет лицаря з рукою» авторства Ель Греко. Віта стала «Мадонною» Рафаеля Санті та «Іоанном Хрестителем» Леонардо да Вінчі, а троє дітей перетворились на рафаелевих янголят із «Сікстинської Мадонни» і маленького Тараса Шевченка.

25 лютого — На нараді РНБО вирішують міряти температуру всім громадянам, які прибувають в Україну з будь-якої країни світу літаками, авто чи залізницею.

26 лютого — У Чернівцях госпіталізують другу людину з пневмонією, яка повернулася з Італії. В Україні відновлюють посаду головного санепідемлікаря і призначають на неї заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. Біля Офісу президента підпалює себе чоловік із Сумщини, його встигають загасити.

29 лютого — Прикордонники в аеропорту «Бориспіль» фіксують в українки, яка прилетіла з Італії, підвищену температуру, жінку везуть в лікарню для перевірки на коронавірус. ДСНС презентує спецвертоліт для хворих на коронавірус. Ukraїner збирає фотопроєкт про день, що трапляється раз на чотири роки. У ньому українці фіксують все, що відбувається навколо. Помітно, що все ще немає ніякої паніки, люди не користуються масками та про запровадження карантину не йдеться (366-й день України).

Киянка Дарія Миронець, поки діє карантин, влаштовує фотопрогулянки на самоті.

Весна, що змінила світ

2 березня — ЄС підвищує рівень коронавірусного ризику з «помірного» до «високого». Європарламент скасовує всі публічні заходи. Українські синоптики фіксують, що вперше за 140 років спостережень метеорологічна зима так і не настала, натомість з 10 лютого розпочалась метеорологічна весна.

3 березня — Україна оголошує про перший підтверджений випадок коронавірусу у чоловіка, який повернувся з Італії до Чернівців. Кабмін запроваджує електронні лікарняні, які українці зможуть оформити онлайн з 1 квітня. Головний санітарний лікар закликає українців не купувати без потреби хірургічні маски, бо це може призвести до їх дефіциту. МОЗ України запускає інформаційний сайт про коронавірус.

4 березня — У Чернівцях з підозрою на коронавірус госпіталізують ще двох чоловіків та жінку.

5 березня — У Нових Санжарах завершується 14-денна обсервація евакуйованих з Китаю. В аптеках гостра нестача медичних масок.

Серія фото про карантин у місті «Не виходячи з машини», яку Єлизавета Букреєва створювала з вікна автомобіля.

Share this...
Facebook
Twitter

Серія фото про карантин у місті «Не виходячи з машини», яку Єлизавета Букреєва створювала з вікна автомобіля.

Share this...
Facebook
Twitter

Серія фото про карантин у місті «Не виходячи з машини», яку Єлизавета Букреєва створювала з вікна автомобіля.

Share this...
Facebook
Twitter

6 березня — У Чернівцях сусіди змушують лікарів ізолювати здорову жінку, бо її чоловік занедужав на коронавірус. Навчальні заклади області закривають на карантин.

8 березня — Європейська футбольна асоціація скасовує обов’язкові рукостискання футболістів перед матчами через COVID-19.

9 березня — У Гаазі почався судовий процес у справі про збиття літака рейсу МН17. У світі обвалилися ціни на нафту та основні фондові індекси. У Вінниці проходить хресна хода УПЦ МП, щоб подолати епідемію коронавірусу.

11 березня — Кабмін запроваджує в Україні карантин до 3 квітня. Наказано припинити авіасполучення з деякими країнами, закрити навчальні заклади, не збиратися понад 200 осіб, зупинити роботу більшості КПП на кордонах. Люди починають масово скуповувати продукти та товари першої необхідності. ВООЗ оголошує пандемію у зв’язку з поширенням у світі COVID-19.

Киянин Юрій Стефаняк фотографує себе та дівчину вдома. Для таких фотосесій він самостійно створив аналог камери-обскура.

12 березня — В Італії від коронавірусу помирає перша українка. У Радомишлі на Поліссі, де у пенсіонерки було виявлено коронавірус, запроваджують надзвичайний стан. У столиці закривають дитсадки, школи, кінотеатри та розважальні центри. У великих ТРЦ спеціальні бригади міряють температуру.

13 березня — Перший летальний випадок від коронавірусу в Україні, померла 71-річна жінка з Полісся, яка повернулася з Польщі. Митники затримують кілька крупних вантажів із медичними масками, які намагалися вивезти за кордон.

15 березня — У Львові та Одесі припиняють працювати всі заклади торгівлі, крім продуктових, аптек та заправок. В Україну прибуває спецрейс SkyUp Airlines зі 123 евакуйованими з Італії українцями. Антимонопольний комітет починає розслідування проти МАУ щодо різкого підвищення цін на квитки.

16 березня — У Чернівцях госпіталізують 33 особи. В Україні вже сім підтверджених випадків зараження коронавірусом. Держава закриває свої кордони для іноземців. Мають припинити роботу всі розважальні, фітнес- і СПА-центри, а заклади харчування — перейти на режим доставки. Заборонено церковні служби й обряди та будь-які масові заходи за участі понад 10 осіб.

Іван, Київ

Іван з Києва каже, що він той, хто не сидить удома. Він працює в державній структурі, піти у відпустку за власний рахунок не зміг, зокрема через фінансову ситуацію. Карантин змусив його згадати про досвід фоторепортера:

— Якось я працював позаштатним фотокором для одного інтернет видання. Іноді сам шукав новинні події і знімав для себе. Тому з початку карантину я вже знав, чим буду себе займати під час дороги на роботу — знімати місто. У робочі будні знімав на мобільник, а на вихідні їздив у центр і знімав вже на камеру. Скоро на підході будуть і плівкові кадри. Сподіваюся, що плівку правильно вставив і не знімав у холосту.

Поліна Забіжко

Волонтерка Ukrainer Поліна Забіжко під час карантину влаштувалась велокур’єркою в службу доставки. Розповідає, що за день інколи доводиться долати по кілька десятків кілометрів, виконувати іноді неочікувані замовлення та зустрічати купу цікавих і дивних людей. Проте дівчина не скаржиться, каже, що це незабутній досвід, особливо, коли в зливу везеш за спиною жовтий рюкзак на пару десятків кілограмів.

17 березня — Верховна Рада ухвалює закон про запобігання коронавірусу, який передбачає штрафи й навіть позбавлення волі в разі порушення правил карантину. У стінах Парламенту фіксують перший випадок зараження коронавірусом у депутата Сергія Шахова, що повернувся з Італії.

Анастасія Некипіла фотографує сестру у вагоні потяга до рідного Кременчука, наступного дня залізничне сполучення припиняється по всій території України.

18 березня — У Києві, Харкові та Дніпрі закривають метро. У наземний транспорт столиці пускають лише у масках і не більше десяти осіб одночасно. Припиняється залізничне, авіа- та автобусне міжміське сполучення. На Київщині вводять режим надзвичайної ситуації. Збройні сили України зупиняють весняний призов. Євробачення-2020 скасовують через коронавірус.

19 березня — Неподалік Дніпра виявляють перші два випадки зараження, по одному у Житомирі та Києві, пʼять у Чернівцях. В Івано-Франківську померла жінка, тож кількість померлих у країні сягнула трьох осіб. Олександрівську лікарню починає охороняти Національна гвардія.

20 березня — Київ, Дніпропетровщина та Івано-Франківщина запроваджують режим надзвичайної ситуації. Перший заражений у Львові. В Чернігові зупиняє роботу громадський транспорт. Одужує перший хворий на коронавірус — 39-річний чоловік із Чернівців, йому видають сертифікат національного рекорду України.

Фото з сімейного архіву Марка Галаневича та Наталки Біди.

Share this...
Facebook
Twitter

Фото з сімейного архіву Марка Галаневича та Наталки Біди.

Share this...
Facebook
Twitter

Марко Галаневич і Наталка Біда

Марко Галаневич, фронтмен і вокаліст гурту DakhaBrakha, разом з дружиною Наталкою Бідою із Dakh Daughters та дітьми свій карантин проводять за містом. У власному дворі грають в ігри, малюють, лагодять паркан. Кажуть, що нарешті з’явився час довше побути разом. Крім того, родина спільно із друзями організували проєкт «Дегустація книжок» і щовівторка влаштовують онлайн читання української сучасної і класичної літератури.

— Наша планета влаштувала собі тайм-аут, взяла відпусточку, каже нам — відпочиньте всі, побудьте з рідними, чим ми й займаємось. Кожен собі знаходить якусь справу. Але ми віримо, що ми пройдемо весь цей етап і з новими силами почнемо робити щось нове і краще. Бо ми маємо змінитись на краще, принаймні намагатись.

До речі, наприкінці березня гурт DakhaBrakha випустив новий альбом Alambari. Музиканти стверджують, що надихнулися Бразилією, де й записували треки. На своїй сторінці у Facebook вони написали, що планували презентувати платівку у бiльш звичнiй та спокiйнiй атмосферi, але навiть карантин жодним чином не завадив нарешті представити цей матеріал повним обсягом. Перед тим гурт отримав ще й Шевченківську премію. Її розмір цьогоріч становить 200 тисяч гривень, які розділили між учасниками квартету. За словами Марка, гроші скоріше за все, доведеться «проїсти», оскільки через пандемію коронавірусу в наступні кілька місяців у DakhaBrakha не буде концертів, а живуть вони лише з музики.

21 березня — На Слобожанщині вводиться режим надзвичайної ситуації. У Києві заборонено користуватися дитячими та спортивними майданчиками. В Україні підтверджено 47 випадків COVID-19. Перший випадок інфікування, згідно з даними Росспоживнагляду, зафіксовано в окупованому Росією Криму.

23 березня — COVID-19 виявляють ще у двох народних депутатів. Проїзд у громадському транспорті Києва дозволено лише за спецперепустками. Фонд «Повернись живим» надсилає на фронт тисячу тестів на коронавірус, про що Ukraїner розповідає у матеріалі про сотню громадських ініціатив, що виникли під час пандемії (Криза, що об’єднує).

25 березня — Перші випадки інфікування виявляють на Волині, Причорномор’ї, Слобожанщині та в Запоріжжі. Кабмін запроваджує режим надзвичайної ситуації по всій території України терміном на 30 днів, до 24 квітня. В аптеках і продуктових магазинах має перебувати не більш ніж 1 людина на 10 квадратних метрів.

Фотографія з архіву Нарімана Алієва.

Наріман Алієв

Режисер Наріман Алієв на карантині щодня вигадує для себе нове заняття і знімає про це жартівливі короткометражки. У кіношника назбирався відеощоденник про самоізоляцію: він випікає бананово-вівсяне печиво, пробує влучити м’ячиком для пінг-понгу в склянку з водою, записує кримськотатарські пісні під укулеле та губну гармошку. Коли дні на карантині повернули на третій десяток, режисер вирішив активно зайнятися спортом. Він качав прес, стояв у планці, стрибав на скакалці. Зрештою власноруч склав та почепив у квартирі металевий турнік. Та щойно спробував пару разів підтягнутися, збагнув — камеру він тримає в руках куди краще.

Для довідки: Наріман Алієв — український режисер і сценарист кримськотатарського походження, автор найбільш обговорюваної за останній рік стрічки «Додому», яка нещодавно отримала дві «Золоті Дзиги», потрапила у програму Каннського кінофестивалю, лонглісти «Оскара» і «Золотого глобуса».

26 березня — В Міносвіти заявляють, що навчальний рік закінчиться 1 липня для всіх, крім випускників 11 класів: для них все буде залежати від складання ЗНО. Депутати Парламенту розглядають можливість проводити засідання на відкритому майданчику, наприклад, на стадіоні.

27 березня — Президент оголошує про повне закриття державного кордону. В Сумах заборонено виходити з дому без нагальної потреби та гуртуватися надворі групами більше ніж дві особи. На коронавірус захворів прем’єр Великобританії Борис Джонсон та соліст німецького рокгурту Rammstein Тілль Ліндеманн.

Анастасія Олексенко з Києва знімає щоденник обсервації в готелі «Козацький», куди їх з хлопцем поселили після повернення із Балі.

Share this...
Facebook
Twitter

Анастасія Олексенко з Києва знімає щоденник обсервації в готелі «Козацький», куди їх з хлопцем поселили після повернення із Балі.

Share this...
Facebook
Twitter

Анастасія Олексенко з Києва знімає щоденник обсервації в готелі «Козацький», куди їх з хлопцем поселили після повернення із Балі.

Share this...
Facebook
Twitter

29 березня — Українці, які повернулися з В’єтнаму, силою вириваються з аеропорту «Бориспіль», відмовившись від примусової обсервації, про яку їх не попереджали. Ввечері Кабмін ухвалює рішення про обов’язкову обсервацію для тих громадян, які повертаються з-за кордону.

30 березня — В Києві сідає чартерний літак з евакуйованими з острову Балі, на його борту 180 українців, серед яких 15 дітей. Людей кілька годин не випускають з літака, вимагаючи підписати документи про примусову обсервацію та заборону спілкування зі ЗМІ. Максима Степанова призначають Міністром охорони здоров’я, він стає четвертим міністром на цій посаді за останні 7 місяців та третім від початку пандемії.

31 березня — Перший визнаний окупаційною владою випадок зараження вірусом у Донецьку.

1 квітня — Кабмін запроваджує в Україні більш жорсткі заходи безпеки: забороняється ходити без маски та більш ніж по двоє. У Сумах чоловіка, який зайшов у продуктовий магазин без маски, штрафують на 17 тисяч гривень за порушення правил карантину.

Фотограф Ukraїner Сергій Коровайний фотографує сцени із карантинного життя столиці.

Share this...
Facebook
Twitter

Фотограф Ukraїner Сергій Коровайний фотографує сцени із карантинного життя столиці.

Share this...
Facebook
Twitter

3 квітня — Людям на самоізоляції, про яких немає кому подбати, дозволяють виходити в масках за продуктами і ліками, але не більше ніж на 2 кілометри від дому.

4 квітня — При в’їзді до Києва водіям та пасажирам міряють температуру. В Зоні відчуження палає 20 гектарів лісу.

6 квітня — В Україні запроваджують обов’язкове носіння масок у громадських місцях. Заборонено відвідувати парки та зони відпочинку, перебувати на вулиці без документів. Особам, старшим за 60 років, рекомендують залишатися вдома. Стартує телевізійна «Всеукраїнська школа онлайн». Поліція Києва затримує на березі чоловіка, який вирішив переплисти Дніпро, щоб потрапити на спортмайданчик в Гідропарку.

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Альона (@alyona.alyona.official)

Альона Альона

Українська виконавиця Alyona Alyona, яка нещодавно увійшла у рейтинг найкращих жінок-реперів, сидячи вдома на карантині вчиться грати на гітарі. Каже, що виходить поки не дуже, опанувала лише кілька акордів та засвоїла струнний перебір. А ще реперка долучилася до трендів мережі Tik Tok, показала там кілька жартівливих образів, які доречні під час карантину, і записала нову пісню «Мій район» і представила цей запис своїм шанувальникам у Instagram.

— Давно не була так довго вдома. Шкода, що не можу всіх зібрати на районі зараз. А так хочеться. Мені завжди було що сказати про ці місця, є що згадати. Той випадок, коли всі свої і все навколо своє. Для цих людей я завжди буду Альоною з садочка.

9 квітня — У Києво-Печерській лаврі 26 випадків зараження. 107-річна Корнелія Рас з Нідерландів стає найстаршою людиною в світі, яка вилікувалася від коронавірусу. Ukraїner збирає в одному лонгріді достовірні джерела про коронавірус (читайте ТОП-10 способів дізнатися правду про COVID-19).

Ігор Дудник з Кривого Рогу фотографує свого друга Олександра, який працює таксистом увесь день, а пізно ввечері приїжджає під вікна до своєї дівчини, щоб поговорити чи поспівати їй пісні.

Олександр не може собі дозволити не працювати, тож вирішив на час карантину не контактувати з коханою, аби не наражати її на небезпеку.

13 квітня — Рада у 18 разів збільшує штрафи для паліїв сухої трави. Києво-Печерську лавру закривають на карантин, в святині зафіксували майже сотню хворих та дві смерті від COVID-19. Захворювання підтвердилось, зокрема, у намісника лаври Павла.

14 квітня — В Україні на коронавірус щоденно тестують від 2,5 до 3 тисяч осіб. У Чорнобильській зоні відчуження десятий день не можуть загасити пожежу, яка виникла через зумисний підпал трави.

16 квітня — У столиці вирує пилова буря, в повітрі фіксують часточки, які принесло вітром з пожеж на Поліссі та в Зоні відчуження. Київ на добу стає найбруднішим містом світу. Кілька сотень маріупольців штурмують новий магазин, який пообіцяв знижки.

18 квітня — З початку пандемії в Україні захворіло 5106 людей, з них 332 дитини та 978 медичних працівників. Ukraїner випускає серію про Великдень та Рамадан, у якій представники мусульманської общини та різних конфесій християнства, крім Московського патріархату, закликають не йти на свята до Храмів та не збиратися без необхідності (Великдень і Рамадан вдома).

Ірина Громоцька фотографує свою бабусю, що дивиться службу Божу он-лайн.

Share this...
Facebook
Twitter

Ірина Громоцька, Львів.

Share this...
Facebook
Twitter

Ірина Громоцька зі Львова розповідає, що через карантин довелося вперше святкувати Великдень без батьків та бабусі з дідом, а службу Божу дивитись онлайн. Щоб підняти собі настрій дівчина дивиться вечірні американські ток шоу, вчиться грати на фортепіано:

— Коли вчусь, то стараюсь завжди сідати коло вікна і відкривати двері на балкон. Так можна уявити, що ти надворі. Ще відеодзвінки добре підіймають настрій. І одна мила карантинна деталь: моя бабця перед тим, як дивитись Службу Божу онлайн, однак одягає все парадне.

19 квітня — Україна святкує Великдень. Служби у великих храмах проводять онлайн. Національна поліція фіксує щонайменше два десятки випадків недотримання карантинних обмежень під час богослужінь у Великодню ніч, майже всі в храмах Московського патріархату.

21 квітня — З гуртожитку у місті Вишневому на Київщині померли дві людини, у 37 підтверджено діагноз, серед них і діти. Біля гуртожитку встановлюють пост охорони. Усіх мешканців гуртожитку зобов’язують провести 14 діб на ізоляції.

22 квітня — Кабмін продовжує карантин до 11 травня без жодного пом’якшення і представляє 5-етапний план виходу країни з карантину. Банкова показує фільм, знятий до першої річниці президентства з президентом в головній ролі. Окупаційна влада так званої ДНР визнає перший летальний випадок від коронавірусу.

24 квітня — В Україні розпочинають виробництво власних ПЛР-тестів на коронавірус. Однорічний хлопчик Назар стає першим пацієнтом в Україні, якому пересадили кістковий мозок від неродинного донора з Німеччини.

Автор Юрій Стефаняк.

Софія Теребова

Софія Теребова, власниця невеличкої київської кондитерської Пекарня March&Co, разом зі своєю командою почала випікати антикризові торти — так звані #карантинкейки. Їх ціну Софія зробила максимально низькою, а верх стала прикрашати актуальними порадами від ВООЗ на кшталт «Мий руки», «Залишайся вдома», «Не чіпай обличчя». До Великодня команда пекарні запустила ще й акцію #добропаска. До кожної купленої пасочки кондитери додатково випекли ще одну. Вийшло 460 пасок, рівно половину яких передали до благодійного фонду Starenki.

— Ми хотіли продовжити ланцюжок турботи, який запустили наші клієнти, підтримуючи кондитерську в карантин. Це неймовірно надихає! Тому до кожної замовленої пасочки ми додатково спекли ще одну і передали їх для бабусь і дідусів. Щоб, попри ізоляцію, у кожного цього року було відчуття турботи й атмосфера свята.

28 квітня — Журналісти-розслідувачі Bihus з’ясовують, що під час карантину ресторан «Велюр» нардепа Тищенка продовжує працювати. Світовий банк виділяє Україні 135 млн доларів на модернізацію лікарень, а також навчання тисяч українських лікарів.

Автор Олександр Хоменко.

1 травня — Влада Черкас пом’якшує карантин для частини підприємців міста. Через це поліція розпочинає кримінальне провадження проти мера міста.

2 травня — Українські ресторатори влаштовують акцію протесту під стінами Офісу президента з вимогою дозволити відкриття літніх терас під час карантину.

4 травня — Кабмін продовжує дію карантину в Україні до 22 травня, але при цьому скасовує з 11 травня низку обмежень.

Сергій Нужненко з Києва зняв карантинне весілля.

Share this...
Facebook
Twitter

Сергій Нужненко з Києва зняв карантинне весілля.

Share this...
Facebook
Twitter

6 травня — МЗС України прогнозує, що повноцінне міжнародне авіасполучення протягом літа так і не відновиться.

7 травня — Медпрацівників, які загинули від COVID-19, Парламент прирівнює до військових, смерть яких настала на службі. Ukraїner показує пересічний день медика з передової боротьби з коронавірусом (Бути лікарем під час пандемії). У Карпатах випадає 15 см снігу — на горі Піп Іван температура повітря -3°С.

9 травня — В Україну літаками повернулись ще 700 українців, 5 авіарейсів прибули з Гамбурга, Франкфурта, Амстердама, Шарджи та Лондона. На станції «Академік Вернадський» гине кухар 25-ї Української антарктичної експедиції.

11 травня — В Україні послаблюють карантинні обмеження, роботу відновлюють непродовольчі магазини, стоматології та салони краси. Відкрито парки та дитячі майданчики.

Любов Крикун із Вінниці зняла цвітіння сакури у своєму місті та рибалок на набережній Південного Бугу суботнім ранком.

Share this...
Facebook
Twitter

Любов Крикун із Вінниці зняла цвітіння сакури у своєму місті та рибалок на набережній Південного Бугу суботнім ранком.

Share this...
Facebook
Twitter

13 травня — У київському готелі перебувають 46 немовлят, народжених сурогатними мамами, оскільки батьки не можуть їх забрати через закриття кордонів. Кабмін дозволяє гуляти групами до восьми людей, а на відкритих терасах ресторанів і кав’ярень можуть сидіти по четверо з дотриманням дистанції щонайменше 1,5 м.

14 травня — Уперше за час карантину – за добу від коронавірусу вилікувалось більше українців, ніж захворіло.

Нікіта Мєкєнзін

Фотограф і оператор Нікіта Мєкєнзін на карантині почав знімати онлайн фотосесії через FaceTime. Він і чимало його колег змушені дотримуватися ізоляції, оскільки майже всі студії припинили роботу. Тож, аби не сумувати і не втрачати кваліфікацію, чимало фотографів почало знімати на відстані, використовуючи різні програми та додатки. Цей рух перетворився на новий тренд, і набув такої популярності, що онлайн зйомки почали замовляти відомі журнали і світові бренди. Фотографи зізнаються, що такий формат, звісно, не замінить справжню зйомку в студії чи на вулиці, передовсім через якість світлин. Крім того, керувати процесом зйомки непросто. Адже ти це робиш не сам, а руками іншої людини — кажеш, як поставити телефон, куди його нахилити, що зайве прибрати з кадру. Ти не можеш керувати світлом, починаєш плутати право і ліво, а при цьому потрібно ще направляти саму модель, вибудовувати з нею психологічний контакт, щоб отримати максимально природні, живі фотографії. Однак, за умов самоізоляції і під час карантину, коли студії не працюють, а вихід на вулицю регулюється правилами, онлайн зйомка — це новий інструмент для творчості, прокачування уяви і відмінний спосіб завести нові знайомства.

15 травня — У Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат виявляють 81 випадок інфікування. Київ потерпає від багатогодинних заторів, у планах мерії — обмежити в’їзд вантажівкам. Словенія офіційно оголошує про завершення епідемії коронавірусу в країні, ставши першою європейською країною, яка зробила це.

17 травня — Коаліція з 62 країн підтримує заклик Австралії до незалежного розслідування походження коронавірусу та дій ВООЗ у зв’язку з пандемією. В ніч на 18 травня на будівлях Офісу президента та Кабміну показують відеоінсталяцію про злочини радянської влади і РФ проти кримськотатарського народу.

Андрій Петріщев, Луцьк.

Андрій Петріщев з Луцька зізнається, що бути фотографом на карантині доволі важко:

— Руки самі тягнуться до фотоапарата, це як своєрідна «ломка». З моделей вдома лише мати та батько, безпосередньо їх і фотографую. Або ж вони мене, це вже як піде.

Саша Буль

Музикант Саша Буль пересиджує карантин за 100 кілометрів від Чернівців, третій місяць він живе в будиночку на березі Дністровського каньйону. Розповідає, що зазвичай весну і літо проводить у турах і на фестивалях. Схожі плани були і на цей рік, та пандемія внесла свої корективи. Тому співак займається садівництвом, катається на каяку, концерти проводить онлайн і навіть встигає знімати відеокліпи.

— Планувався вихід нової пісні і зйомки кліпу. Однак це стало неможливим, та й грошей на це не стало, бо весь фінансовий потік з концертів припинився. Тож вирішив викрутитися і зробити це онлайн. Залучив дівчат, які погодилися знятися у відео дистанційно, роздав їм творчі завдання, а потім змонтував все це. Ролик вийшов абсолютно COVID-free, безпечний і знятий без порушень карантинних норм. А ще, якби не коронавірус, я, напевно, так ніколи і не навчився б вирощувати овочі, працювати на землі. І чесно кажучи, не можу сказати, що це мені подобається менше, ніж музика. Я так само отримую від цього задоволення. Живу в ізоляції від людей, але з природою.

Володимир Полиняк із Тернополя документує життя міста в умовах карантину.

Share this...
Facebook
Twitter

Володимир Полиняк із Тернополя документує життя міста в умовах карантину.

Share this...
Facebook
Twitter

Володимир Полиняк із Тернополя документує життя міста в умовах карантину.

Share this...
Facebook
Twitter

19 травня — Україна та Грузія повідомляють, що планують відновлення регулярного авіасполучення між країнами з 1 липня.

20 травня — Україна відкриває кордони з ЄС та Молдовою, перетин відновлено на 66 контрольно-пропускних пунктах. При цьому КПП на кордоні з Росією та Білоруссю продовжують роботу в обмеженому режимі.

21 травня — Кабінет міністрів публікує постанову про введення адаптаційного карантину з 22 травня до 22 червня.

Станіслав, Київ

Киянин Станіслав на карантині колекціонує світанки та сутінки, не порушуючи при цьому умов ізоляції:

— Іноді для того, щоб зберегти гарний захід сонця, зовсім не обов’язково вибиратись за місто чи підніматись на верхівки гір. Досить просто дотягнутись до вікна власної кімнати.

23 травня — У більшості міст по всій Україні відновлюють рух громадського транспорту, міжміське сполучення поки не діє. Карантин поки відмовляються послабити на Волині, Закарпатті та Львівщині.

24 травня — Влада Китаю згодна на міжнародне наукове розслідування походження коронавірусу.

25 травня — У Києві, Харкові та Дніпрі після двох місяців карантину запускають метро. Пасажири мають бути в масках, рукавичках та дотримуватись безпечної дистанції.

26 травня — Укрзалізниця відкриває онлайн продаж квитків на п’ять потягів із Києва до Харкова, Одеси, Костянтинівки та Кривого Рогу. Потяги почнуть курсувати з 1 червня, пасажири мають бути в масках, а під час перевірки квитків їм вимірюватимуть температуру.

за підтримки

Цей матеріал створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner,

Редактор тексту:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Катерина Деркач

Коректорка:

Олена Логвиненко

Продюсерка проєкту:

Карина Пілюгіна

Асистентка продюсера:

Юлія Безпечна

Режисер:

Микола Носок

Звукорежисер:

Павло Пашко

Більдредакторка:

Катя Акварельна

Ukraїner підтримують

Стати партнером

Слідкуй за експедицією