Share this...
Facebook
Twitter

Від повномасштабного російського вторгнення в Україну страждають не тільки люди та інфраструктура, а й тварини. Українці беруть домашніх улюбленців у бомбосховища, разом евакуюються в безпечніші місця: багато кілометрів несуть собак і котів на руках, на плечах, у переносках, рюкзаках і коробках, везуть у машинах, автобусах і потягах.

Чимало людей виїжджає разом з тваринами за кордон: Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія та Молдова спростили процедуру в’їзду з домашніми тваринами — впускають без документів і чіпування (усе швидко оформляють на кордоні або вже на місці перебування).

Ірпінь, Полісся
Зооволонтерка Настя Тиха рятує собак-інвалідів з притулку «Плюшка» під Ірпенем.

Ілюстрація: burcustu

Мархалівка, Наддніпрянщина
Через російський авіаудар Ігор Можаєв з Мархалівки біля Києва втратив дім, двох онуків, двох племінників, дружину, доньку й сестру. Залишився тільки кіт.

Фото: Gul Tuysuz/CNN

Київ
Кіт, якого звільнили з покинутої квартири активісти ЗооПатруля.
Якщо ви дізналися, що за зачиненими дверима є тварина, зв’яжіться з власником квартири та із зооволонтерами. Підгодувати та напоїти тварину можна через шпарину під дверима або через вибите вічко.

Фото: ЗооПатруль

Київ
Ховаючись від авіа- чи ракетних ударів, українці беруть із собою в укриття домашніх улюбленців.

Фото: Сергій Коровайний

Баштанка, Причорномор’я
Маленький песик на блокпості в Баштанці поблизу Миколаєва злякався обстрілів, але не втік. Тепер несе службу разом з поліціянтами.

Фото: Національна поліція

Локація: Київ
Під час обстрілів багатоповерхівки на Оболоні з вікна квартири вилетіла черепаха. Схоже, вона пролетіла кількадесят метрів і впала за парканом футбольного стадіону, поранивши лапку. Журналіст Дмитро Реплянчук знайшов черепаху та передав медикам Червоного Хреста. Згодом знайшлась і власниця.

Фото: Dima Replianchuk

Домажир, Галичина
Із притулку «Біла скеля», що під Києвом, евакуювали сімох ведмедів. Їх прихистили в реабілітаційному центрі для бурих ведмедів «Домажир» неподалік Львова.

Фото: Ведмежий притулок «Домажир»

Дніпро, Подніпров’я та Запоріжжя
Щоби не наражати на небезпеку свого давнього друга вовка Вульфа, 1-ша штурмова рота ДУК «Правий сектор» разом з UAnimals знайшла для нього новий безпечний дім. Там у Вульфа вже з’явилася подружка.

Фото: UAnimals

Ірпінь, Полісся
Українські воїни допомагають евакуюватися бабусі разом з її домашнім улюбленцем.

Фото: UAnimals

Галичина
Проводжаючи сім’ю до польського кордону, українець ніс на руках свою стареньку собаку Кулю 17 кілометрів.

Фото: Guardian Community

Львів, Галичина
Волонтерка з Харкова не змогла кинути напризволяще 40 підопічних котів і вивезла їх з-під обстрілів до Львова.

Фото: UAnimals

Ірпінь, Полісся
«Сьогодні евакуював з мосту (не рахуючи людей) 23 собаки, 4 коти і 3 домашні пацюки… Ну і велосипед з його господарем, як завжди…», — поділився в соцмережах волонтер, який допомагає українцям евакуювати домашніх улюбленців через зруйнований міст над річкою Ірпінь.

Фото: Olaf Clemensen

Гостомель, Полісся
Під Гостомелем російські військові розстріляли машину українського кінолога Ікара Бакуна, коли він евакуйовував трьох своїх собак. Вижила одна німецька вівчарка. Вона ще довго сиділа біля тіла господаря.

Фото: Facebook-сторінка Ікара Бакуна

Харків, Слобожанщина
Екопарк «Фельдман» постійно потерпає від російських обстрілів. Окупанти пошкодили частину скляних вітрин на вольєрах: перелякані тварини повибігали з огорож, не всіх вдалося повернути, не всі вижили. Загинули і двоє добровольців, які прорвалися в екопарк, щоби погодувати тварин. Попри «Гради» й сирени, 28 лютого в екопарку народився кіанг (ссавець із родини конячих).

Фото: Екопарк «Фельдман»

Чернігів, Сіверщина
Пес Патрон — талісман і член команди чернігівських піротехніків ДСНС.

Фото: ДСНС

Ірпінь, Полісся
Чоловік втішає собаку, паралізованого від страху через бомбардування.

Фото: Marcus Yam, LA Times

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Мар'яна Мацьків

Редакторка тексту:

Анастасія Сєрікова

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Анастасія Жохова

Слідкуй за експедицією