Як зберігати заряд телефона: інструкція

14 грудня 2022
Share this...
Facebook
Twitter

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури України з боку РФ варто бути готовим до тривалих відключень світла й тримати телефони зарядженими, щоб за можливості залишатися на зв’язку. Під час тривалих перебоїв із електропостачанням зробити це не так легко, але можливо. Ділимося добіркою порад, які дозволять заощадити заряд на смартфоні та користуватися ним довше.

Оптимізовуємо налаштування

Сповільніть розряджання пристрою, оптимізувавши параметри в налаштуваннях. Такі зміни мінімально впливатимуть на функціонування смартфона, проте збережуть заряд батареї на довше.

Увімкніть режим енергозбереження. Так система знизить продуктивність пристрою і збільшить час його автономної роботи.

Android: налаштування → акумулятор → режим зниженого енергоспоживання.
iOS: налаштування → акумулятор → режим низького заряду.

Встановіть енергоефективні налаштування екрана: вимкніть автообертання, зменште яскравість до комфортного мінімуму, увімкніть нічний режим, який затемнить інтерфейс.

Android: налаштування → екран і яскравість. Або швидкі налаштування (протягніть екран згори вниз) → деактивуйте функції, клацнувши по них.
iOS: налаштування → екран і яскравість. Або центр керування (протягніть екран знизу вгору) → деактивуйте функції, клацнувши по них.

Вимкніть розпізнавання голосових команд. У фоновому режимі ця функція також використовує заряд. Вимкніть її, коли потрібно заощадити енергію.

Android: відкрийте застосунок Google → натисніть на свій аватар → параметри → Google aсистент → Voice Match/Окей, Google → деактивуйте перемикач.
Ще один спосіб: застосунок Google → натисніть на свій аватар → налаштування → голос → voice match → Окей, Google → деактивуйте перемикач.

iOS: → Налаштування → Siri і пошук → деактивуйте перемикачі, які вмикають Siri.
Ще один спосіб: активуйте Siri → скажіть: «Вимкнути керування голосом» тією мовою, якою налаштована Siri → деактивуйте перемикач «Керування голосом».

Вимкніть непотрібні вам функції: Bluetooth, NFC, GPS, Wi-Fi, стільникові дані тощо. Так ви зможете здійснювати дзвінки, а пристрій не буде витрачати енергію на інші функції.

Android: швидкі налаштувань або параметри → деактивувати функцію.
iOS: відкрийте центр керування або налаштування → деактивувати функцію.

Увімкніть авіарежим, якщо потреба у зв’язку відсутня. А якщо не користуватися ще й застосунками, зберегти заряд вдасться надовше.

Android: швидкі налаштування або параметри → «Режим польоту».
iOS: центр керування або налаштування → «Режим польоту».

Якщо ви користуєтеся телеграмом, вимкніть там автозавантаження медіа. Так ви отримуватимете інформацію текстом, а відео чи фото за необхідності можна завантажити, клацнувши по ньому.

Android: Telegram → налаштування → дані та зберігання → вимкніть автоматичне завантаження медіа за допомогою мобільних даних, Wi-Fi та роумінгу.
iOS: Telegram → налаштування → дані та сховище → вимкніть автоматичне завантаження медіа за допомогою мобільних даних, Wi-Fi та роумінгу.

Вимкніть автооновлення додатків (у режимі енергозбереження вимикається автоматично).

Android: Play Маркет → іконка облікового запису Google → налаштування → налаштування мережі → автоматичне оновлення додатків → не оновлювати додатки автоматично.

Ще один спосіб: налаштування → оновлення системних програм → три крапки → налаштування → автооновлення → не оновлювати або оновлювати через Wi-Fi.

iOS: налаштування → App Store → оновлення програм → деактивуйте перемикач.

Перевірте в розділі «Батарея», який із застосунків використовує найбільше даних, та вимкніть його або переведіть у фоновий режим. До прикладу, такими застосунками є месенджери та соцмережі. Вони автоматично під’єднуються до інтернету й регулярно оновлюють дані, навіть якщо не використовувати їх активно.

Android : налаштування → акумулятор → фонове обмеження.

Ще один спосіб: налаштування → акумулятор → натисніть на «Запустити (управляти запуском додатків та роботою в фоні для економії енергії)» → деактивуйте перемикач «Управляти всім автоматично» відразу для всіх програм або вимкніть цю функцію для кожної окремо.

iOS: налаштування → загальні → фонове оновлення → натисніть «Вимкнено» відразу для всіх програм або деактивуйте перемикачі до кожної окремо.

Як оптимізувати свої звички

Змінити параметри в налаштуваннях недостатньо. Щоб зберегти заряд батареї, варто переглянути свої користувацькі звички. До речі, ці поради є універсальними, тому їх можна дотримуватися й у мирний час.

– Помірний диджитал детокс. Соцмережі, ігри, відео – усе це забирає значний відсоток енергії смартфона. Спробуйте обмежити або відмовитися на певний час від розваг у телефоні, щоб зберегти заряд.

– Надсилайте лише текстові повідомлення без фото та відео (де це можливо і доречно), відмовтеся від аудіоповідомлень, які вимагають більше енергії та використання даних для завантаження. Це збереже заряд смартфона не лише вам, але і вашому співрозмовнику.

– Закривайте непотрібні застосунки в меню активних програм. Залиште тільки найважливіші: месенджер, дзвінки, застосунок «Повітряна тривога» тощо.

Android: натисніть на ліву сенсорну клавішу або проведіть пальцем угору від нижнього краю екрана → закрийте непотрібні додатки.
iOS: проведіть пальцем угору від нижнього краю екрана або двічі натисніть на кнопку «Початок» → закрийте непотрібні додатки.

– За можливості не користуйтеся гаджетом на холоді. За словами експертів, низька температура повітря сповільнює електрохімічні процеси батареї, і телефон розряджається швидше. Тримайте його в теплі. Якщо на вулиці дуже холодно, пристрій може вимкнутися сам.

– Заряджайте смартфон лише якісними пристроями. Дешеві китайські аналоги можуть зіпсувати батарею.

– За можливості подбайте про додаткові джерела енергії: павербанки, зарядки для автомобілів, портативні сонячні батареї.

Як швидше зарядити телефон

Коли телефон зрештою вдається під’єднати до джерела живлення, дотримуйтеся цих порад, аби встигнути його зарядити до наступних вимкнень світла.

Вмикайте режим польоту. Пристрій припинить під’єднання до мереж та зменшить навантаження на акумулятор.

Android: швидкі налаштування або параметри → «Режим польоту».
iOS: центр керування або налаштування → «Режим польоту».

Не користуйтеся пристроєм під час заряджання. Це не лише сповільнює процес, але й псує батарею через перегрівання.

Заряджайте телефон через розетку 220V. Бездротові зарядні пристрої, якщо вони не підтримують функцію швидкої зарядки, значно повільніші. Також якщо вам важлива швидкість, не варто заряджати телефон через USB-роз’єм від комп’ютера. Це значно сповільнить процес.

Вимикайте телефон. За можливості, дайте телефону відпочити та пришвидшити заряджання у вимкненому стані.

Випишіть найважливішу інформацію у блокнот

Якщо таки не вдалося зберегти заряд пристроїв, у пригоді може стати виписана інформація.

До прикладу, номери рідних, різних служб (резервні номери швидкої допомоги, поліції, газової, пожежної, ЖЕК), адреси пунктів обігріву, бюветів з водою, коворкінгів, закладів із генераторами тощо.

Придбайте паперову карту міста та позначте необхідні точки, якщо не буде змоги скористатися GPS.

Що робити, якщо заряд є, але зник зв’язок

Під час перебоїв із електроенергією проблеми трапляються не лише із зарядкою, а й зі зв’язком. Щоб отримувати необхідну інформацію, новини, спілкуватися з близькими та координувати спільні дії, варто мати запасний план.

Внутрішній роумінг. Якщо зникне мобільний зв’язок, спробуйте увімкнути національний роумінг, вибравши в ручному режимі під’єднання до іншого оператора. Під час повномасштабної війни оператори домовилися про таку функцію на безоплатній основі, адже іноді один оператор може мати кращий сигнал за інший. Для цього необхідно вимкнути в телефоні автовибір мережі:

Android: налаштування → мобільна мережа → оператор → вимкнути автоматичний вибір → вибрати оператора вручну.
Ще один спосіб: налаштування → sim-карти і мобільні мережі → налаштування sim-картки → мобільні мережі → деактивувати автоматичний вибір мережі → вибрати оператора вручну.

iOS: налаштування → стільникові дані → вибір мереж → деактивувати автоматичний вибір мережі → вибрати оператора вручну.

Заздалегідь випишіть точки, де є старлінки (системи супутникового інтернету компанії SpaceX) чи оптоволокно (інтернет, який ще деякий час працює за відсутності живлення в будинку), щоб під’єднатися до Wi-Fi. Коли зникне мобільний зв’язок, ця інформація може стати вам у пригоді.

За можливості придбайте радіоприймач на батарейках та випишіть частоти радіостанцій, що мають працювати у вашому регіоні. Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь заявив, що у разі повного відключення електроенергії в Україні 5 радіокомпаній мають забезпечити роботу упродовж 3 діб. Наприклад, найнеобхіднішу інформацію зможете почути на хвилях радіостанції «Українське радіо».

Під час тривалих відключень світла залишатися на зв’язку надважливо. Поділіться порадами з близькими людьми, щоб тримати стрій разом.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анастасія Кубицька

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Олена Задворна

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією