Share this...
Facebook
Twitter

Багато тварин залишається й у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях: у притулках, зоопарках, на вокзалах, вулицях, замкнені у квартирах — що може стати для них вироком. Тварин з України готові прийняти європейські притулки, але є труднощі з евакуацією.

Наразі українські активісти шукають і надсилають корм волонтерам і притулкам, допомагають вивозити тварин (у тому числі — диких), визволяють улюбленців із замкнутих приміщень. Ризикуючи життям, не чекаючи визнання та винагород, активісти утверджують людяність, допомагаючи тваринам, що опинилися в критичній ситуації:

Фото: Михайло Палінчак

Share this...
Facebook
Twitter

Фото: Alex Lourie

Share this...
Facebook
Twitter

UAnimals. Збирають кошти для точкової допомоги притулкам та реабілітаційним центрам; закуповують корм і медикаменти, сприяють адопції; організовують евакуацію чотирилапих, прихищають тварин, шукають і координують волонтерів.

Хвостатим заручникам війни / Tailed Hostages of War. Збирають донейти; закуповують та доставляють корм, воду, пальне й генератори для обігріву в притулки; розвозять гуманітарну допомогу з-за кордону; шукають та координують волонтерів.

Фото: Сергій Коровайний

Save Pets of Ukraine. Львівський виробник кормів для домашніх тварин «Кормотех» допомагає тваринам, постраждалим під час бойових дій, уже кілька років у межах програми «Не залишай нас в АТО». Нині кормотехівці теж підтримують притулки та зооволонтерів, закуповуючи та доставляючи корм; залучають зовнішнє фінансування та конвертують його в гуманітарну допомогу в точки під обстрілами; публікують актуальну інформацію щодо відкритих зоокрамниць.

Ukrainian Rescue Appeal. Група волонтерів, які координують порятунок і переселення українських домашніх улюбленців, постраждалих через російське вторгнення (передусім — поранених і таких, що потребують негайного лікування); допомагають при перетині кордону.

Фото: Marcus Yam

Happy Paw. Сюди можна звернутися по допомогу із закупівлею корму та фінансуванням лікування тяжкохворих тварин; збирають кошти на критичні потреби притулків; благодійний фонд також шукає та координує волонтерів.

Фото: Карина Пілюгіна

ЗооПатруль (м. Київ). Рятують тварин, яких залишили господарі у квартирах чи будинках; забезпечують їх їжею та водою; шукають перетримку, організовують реабілітацію.

KARG — Kyiv Animal Rescue Group (м. Київ). Рятують тварин, які потрапили в надзвичайну ситуацію; визволяють їх із замкнених осель; доставляють корм у притулки та в місця перетримок; евакуюють тварин.

Фото: Карина Пілюгіна

Чат підтримки для власників тварин з України. Поради; ветеринарна, психологічна, юридична допомога; інформація про переїзд, виїзд, житло та укриття.

Для зоопарків війна — неймовірно складне випробування: тварини потерпають через брак їжі, а екзотичні — ще й замерзають. Звірі повільно помирають без харчування, тепла, нажахані вибухами та пострілами.
Місцеві мешканці підгодовують тварин, але ситуація залишається критичною.

Через тимчасову окупацію та російські обстріли на межі виживання опинилися великі зоопростори, де проживають сотні унікальних тварин. Завдяки небайдужим українцям, які за кілька днів зібрали понад 200 тис. грн, біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Таврія) зумів подолати гостру кризу та закупити харчі для підопічних. Зараз триває збір коштів для допомоги екопарку «Фельдман» (м. Харків), який має критичну потребу в їжі та евакуації тварин з-під обстрілів. Від бомбардувань страждає також Харківський зоопарк: звірі перелякані і голодні, тож адміністрація закладу просить про допомогу. Не краща ситуація і в Миколаївському зоопарку: там до збору коштів на корм підійшли з креативом — продають квитки на майбутнє відвідування. Через купівлю квитків онлайн можна підтримати й Київський зоопарк.

Фото: Миколаївський зоопарк

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Мар'яна Мацьків

Редакторка тексту:

Анастасія Сєрікова

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджер:

Анастасія Жохова

Слідкуй за новинами Ukraїner