Ukraїner. The Movie

Бессарабія
Карпати
Поділля
Полісся
1 Листопада 2019 11:37
1270

Ukraïner. The Movie — це історія про буденне життя найбільш невідомої країни європейського континенту. Фільм складається з шести історій, сплетених в єдине полотно. Вони відображають один звичайний день України, яку творять незвичайні українці. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні. Та саме ці відмінності й об’єднують країну. 

Трейлер

У той час, коли художник розмальовує покинуту хату в подільському селі, на Поліссі збирачі меду диких бджіл залазять на дерева за новою порцією меду. Тоді ж у Кам’янці-Подільському водій маршрутного таксі закінчує робочий день і вдягає форму мотобольного гравця. З атмосфери гулу та реву моторів ми потрапляємо на Бессарабію, в тихе Приморське, на маяк, де наглядач пильно вдивляється у горизонт. Далі ми опиняємося у Карпатах, де родина Кіщуків вкладає першу вовняну нитку в майбутній ліжник, а звідти — до саркофагу ЧАЕС, де сотні людей продовжують працювати щодня.

Фільм «Ukraїner. The Movie»

Герої

Герої фільму  — мешканці різних регіонів України. Через особисту історію кожного з них ми бачимо світи, що їх оточують. Ці світи геть різні, та з них складається світ України. Цей фільм — будень всієї країни, документальна історія, яка через незнаність професій та конфлікт, закладений у кожній маленькій історії цих людей, зацікавлює широке коло глядачів, у тому числі за кордоном.

Світ Букатинки. Родина Альошкіних

Село Букатинка на Поділлі, попри свій великий природний потенціал і давню історію, могло би стати просто черговим селом, що поступово вимирає. Та понад 40 років тому тут оселилося подружжя митців — Олексій та Людмила Альошкіни. Крок за кроком вони перетворюють селище на музей та місце, куди за новими враженнями з’їжджаються люди, які цікавляться історією та мистецтвом. Детальніше в нашому матеріалі Букатинка. Живий музей в покинутих хатах.

Зростаючи у творчій сім’ї, донька подружжя Дарія також обрала мистецький шлях. Вона привертає увагу до давнього мистецтва витинанок, створюючи витинанки для сучасних інтер’єрів, громадських закладів та обкладинок для книжок, тим самим ніби відроджуючи його. Більше про сучасні витинанки, які створює Дарія Альошкіна в нашому матеріалі Витинанка: від традицій до сучасних інтер’єрів.

Мотобол. Володимир Даниляк

Мотобол — унікальний для України вид спорту, який зберігся лише у кількох країнах світу. Володимир Даниляк розвиває мотобол в Кам’янці-Подільському упродовж вже понад 50 років. Він працює водієм маршрутного таксі, а після роботи бере участь у мотобольних матчах та виховує молоде покоління гравців. Детальніше в нашому матеріалі Мотобол. Великий м’яч біля фортеці.

Хранитель маяка. Віктор Сакара

Віктор Сакара вже майже 20 років працює наглядачем маяка, що на лимані Шагани, неподалік села Приморське. Щодня йому доводиться вбрід переходити канал до маяка, оскільки сухопутного сполучення між маяком та селом немає. У холодну пору Віктор працює на маяку цілодобово. Детальніше в нашому матеріалі Шагани. Життя на краю географії.

Чорнобиль сьогодні. Олександр Сирота

Олександр Сирота виріс у Прип’яті. Після трагедії на Чорнобильській АЕС чоловік був евакуйований, як і більшість місцевих. Та за деякий час повернувся додому і створює документальні проєкти та проводить авторські екскурсії зоною відчуження, а також фіксує відновлення екосистеми Прип’яті, куди повертаються дикі тварини. Детальніше в нашому матеріалі Повернення до зони відчуження.

Ліжники. Родина Кіщуків

Наталя та Ярослав Кіщуки з гуцульського села Яворів виготовляють ліжники — ткані вироби із овечої вовни, які в Україні здавна використовують в обрядах та побуті як покривала та ковдри. Для Кіщуків ліжникарство — родинна справа, тож вони навчають ремеслу і своїх дітей. Детальніше в нашому матеріалі Карпатський ліжник – винахід гуцулів.

Бортництво. Анатолій Скумін

Анатолій Скумін — один із небагатьох в Україні, хто досі займається бортництвом. Цей давній промисел добування меду диких бджіл з дерев’яних колод-бортей донедавна вважався втраченим. Втім, на Поліссі його зберігають та відроджують. 

Детальніше в нашому матеріалі Бортники. Люди лісу

1 листопада о 19:00 одночасно в понад 60 містах у 7 країнах світу відбулася прем’єра фільму «Ukrainer. The Movie». Усі ці покази самостійно організували активні громадяни та небайдужі організації у невеличких просторах та великих кінозалах. Фільм, що єднає українців, одночасно дивилися у таких містах та селах:

1. Київ 2. Львів 3. Харків 4. Чернівці 5. Вишневе 6. Нова Каховка 7. Миколаїв 8. Вознесенськ 9. Енергодар 10. Вінниця 11. Маріуполь 12. Приморськ 13. Іваньки 14. Івано-Франківськ 15. Хмельницький 16. Рівне 17. Кропивницький 18. Дніпро 19. Кривий Ріг 20. Запоріжжя 21. Чортків 22. Царичанка 23. Луцьк 24. Надвірна 25. Кременчук 26. Біла Церква 27. Дрогобич 28. Житомир 29. Суми 30. Довге 31. Херсон 32. Тернопіль 33. Добропілля 34. Черкаси 35. Хуст 36. Калуш 37. Полтава 38. Краматорськ 39. Глухів 40. Новояворівськ 41. Долина 42. Чернігів 43. Хотів 44. Моршин 45. Канів 46. Коломия 47. Теребовля48. Ноттінгем
(Велика Британія)
49. Гельсінкі
(Фінляндія)
50. Лос-Анджелес
(США)
51. Краків
(Польща)
52. Зелена Гора
(Польща)
53. Тбілісі
(Грузія)
54. Батумі
(Грузія)
 55. Таллін
(Естонія)

Окрім основного показу заплановані події в післяпрем’єрний період, до яких долучаються:

56. Варшава
(Польща)
57. Лондон
(Велика Британія)
58. Одеса
(Україна)
59. Жешув
(Польща)

Фільм «Ukraїner. The Movie»

Над матеріалом працювалиРежисер:Микола НосокОператорка:Павло ПашкоОператорка:Анна ВоробйоваОператорка:Надія ВіконськаОператор:Олександр ПортянОператор:Олексій ПанченкоОператорка:Оля ЧернихОператорка:Зоя ЛактіоноваПродюсерка:Ольга ШорПродюсерка:Наталя ПанченкоПродюсерка:Карина ПілюгінаПродюсерка:Наталя ПонеділокПродюсерка:Оксана КуземаСценаристка:Карина ПілюгінаКольорокорекція:Василь ГошовськийЗведення звуку:Павло ПашкоЗведення звуку:Василь ГошовськийМонтажер:Микола НосокМонтажерка:Марія ТеребусАвтор ідеї:Богдан ЛогвиненкоАвтор ідеї:Микола НосокАвтор проєкту:Богдан ЛогвиненкоКоординаторка:Юлія ТелешоваКоординаторка:Людмила КучерКоординаторка:Оксана КуземаМузичне оформлення:DakhaBrakha

1 Листопада 2019 11:37