Якими акціями світ підтримує Україну

Share this...
Facebook
Twitter

Україна отримує велику кількість підтримки від урядів та окремих політиків інших країн під час повномасштабної війни. Об’єднаність світової громади у цьому питанні є безпрецедентною. Така їхня увага зумовлена зокрема активністю громадян у Європі та інших регіонах, які привертають увагу до України. Відтак лідери цих країн змушені реагувати на думку громадськості, надаючи Україні військову, фінансову та гуманітарну допомогу, а також посилювати тиск на Росію.

Люди влаштовують акції та перфоманси, збираються на демонстрації із закликами до урядів своїх країн, збирають кошти на ярмарках, а також невпинно популяризують українську символіку та дбають про впізнаваність всього українського у світі.

Be brave like Ukraine

Промо-кампанія від українського уряду, в межах якої в різних містах світу розміщуються плакати чи білборди з написом Be brave like Ukraine. Для людей за кордоном пропонують готові матеріали (постери, принти, наліпки), які можна роздрукувати і поширювати у своїй громаді.

Будівлі у кольорах українського стягу

Найвідоміші будівлі світу підсвічують кольорами прапора України. Десь це роблять щодня на кілька годин, десь – цілий вечір, а десь це одноразова акція, якою місто чи громада висловлює підтримку Україні. Жовто-блакитними були найвища будівля світу — Бурдж Халіфа в ОАЕ, Сіднейський оперний театр, Ейфелева вежа, штаб-квартира Європейської комісії у Брюсселі, численні впізнавані будівлі у Великій Британії та США.

Перейменування вулиць

У десятках країн світу стартувала кампанія Ukraine Street, яка закликає місцеву громаду та владу міст перейменувати вулиці, на яких розташовані посольства та консульства Росії на назви, присвячені Україні. Таким чином у низці міст уже з’явилися вулиці Героїв України, Вільної України, Незалежної України тощо.

Японська залізниця

Місцева залізниця в префектурі Каґава, що на заході Японії, запустила блакитно-жовтий поїзд на знак солідарності з Укрзалізницею. На ньому також зробили написи англійською мовою «Ми стоїмо з вами» та «Українським залізничникам, які захищають життя людей».

Вуличне мистецтво

Художники в різних країнах малюють графіті та мурали на підтримку України. Ці художні оздоблення стають постійним нагадуванням про актуальні події на будівлях, стінах та парканах. Вони вже є у Парижі, Кардіфі, Познані, Мілані, Франкфурті, Празі, Лондоні тощо. З’являються нові вуличні малюнки і в Україні, зокрема у Рівному та Києві.

Оцінка реакції Заходу

У Вільнюсі 22 квітня на площі перед Французьким культурним центром влаштували мистецьке дійство: криваву вечірку France in Trance («Франція в трансі»). Цим організатори хотіли привернути увагу до надто повільної реакції Західної Європи на геноцид в Україні. Для участі в перформансі зібралася низка небайдужих громадян, від студентів до відомих митців. Люди танцювали на площі, вбрані, як на вечірці, однак їхні костюми були просякнуті червоною фарбою, як нагадування про те, що зараз Україна платить кров’ю за спокій і звичне життя європейців, стримуючи російську навалу і борючись за демократичні цінності.

Тихий велопробіг

Вулицями Берліна 17 квітня проїхали сотні дорослих і маленьких велосипедистів, щоб висловити підтримку українцям. «Тихий» велопробіг — без чітких лозунгів та вимог, лише з прапорами України за плечима — тривав близько трьох годин. Учасники подолали звивистий шлях завдовжки у 27 км. Впродовж маршруту учасників радісно вітали перехожі, постійно чулися вигуки: «Слава Україні!», водії автівок сигналили, люди висовувалися з вікон будинків і махали руками. Схожа акція пройшла вулицями Берліну і 23 квітня, але маршрут був коротшим, тож вона тривала трохи більше години. Подібні велопробіги та забіги на підтримку України також проводились у польських містах.

Долучайтеся до акцій, що відбуваються у вашому місті, або знаходьте однодумців та організовуйте власні. Кожен голос, що говорить про злочини Росії і підтримує Україну, важливий.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Софія Анжелюк

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Анастасія Гулько

Збір інформації:

Анна Ситнікова

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner