«Бізнес під час війни». Документальний фільм від Ukraїner

Дивитись фільм

про фільм

У фільмі поєднують історії підприємців, які успішно розвивають свою справу попри повномасштабне вторгнення Росії. Повномасштабна війна багато що змінила, але українські підприємці, долаючи виклики, продовжують працювати.

Докладніше

Як працює український бізнес
після повномасштабного вторгнення

1 / 5

Dodo Socks та Рубіжанська панчішна мануфактура: почати заново

Львівський бренд шкарпеток і білизни Dodo Socks та Рубіжанська панчішна мануфактура продовжили семирічну співпрацю і після повномасштабного вторгнення. За кілька місяців до лютого 2022 року, коли на кордонах України вже скупчувалися російські війська й нависала загроза великої війни, команда Dodo Socks запропонувала партнерам із Рубіжного якнайшвидше шукати приміщення у Львові, куди вдасться вивезти хоча б частину обладнання, сировини і виробів. Домовившись про кілька зустрічей на локаціях, директори фабрики Геннадій та Ольга приїхали до Львова ввечері 23 лютого 2022-го.

1 / 5

Dodo Socks та Рубіжанська панчішна мануфактура: почати заново

Львівський бренд шкарпеток і білизни Dodo Socks та Рубіжанська панчішна мануфактура продовжили семирічну співпрацю і після повномасштабного вторгнення. За кілька місяців до лютого 2022 року, коли на кордонах України вже скупчувалися російські війська й нависала загроза великої війни, команда Dodo Socks запропонувала партнерам із Рубіжного якнайшвидше шукати приміщення у Львові, куди вдасться вивезти хоча б частину обладнання, сировини і виробів. Домовившись про кілька зустрічей на локаціях, директори фабрики Геннадій та Ольга приїхали до Львова ввечері 23 лютого 2022-го.

2 / 5

Ткацьке ательє «Вандра Рагз»: евакуація з Каховки

Ткацьке ательє «Вандра Рагз» подружжя Боденів — українки Лариси та шведа Йохана від 2006 року виробляє авторські килими для іноземних клієнтів зі щонайменше 29 країн світу. 2018 року ми розповідали про виробництво шведських килимів в таврійському місті Каховка. Бізнес працював успішно, проте з першого дня повномасштабного вторгнення Каховка опинилося в окупації. Майже через чотири місяці виробництво релокували на захід України. Для цього обрали місто Косів. Про ткання серед небезпеки, вивезення громіздких верстатів і зміни в ательє за два роки розповіли директорка Світлана та менеджерка Вікторія.

3 / 5

Як одеський EcoFactor заряджає Україну й закордон

В Україні триває повномасштабна війна, але бізнес продовжує працювати, розвиватися та волонтерити. Для деяких підприємств вторгнення, попри всі виклики, стало ще й поштовхом для зростання. Серед них — компанія EcoFactor, яка створює для електромобілів зарядні станції в Україні та за її межами. При цьому популяризує екологічний транспорт як один зі шляхів захистити довкілля. Ще у 2019-му засновник EcoFactor Сергій Вельчев розповідав нам, що його бізнес починався з одеського гаража. Станом на 2024 рік вони виготовили більше 6 тисяч зарядних пристроїв і мають понад 90 тисяч користувачів.

4 / 5

«Кормотех»: годувати, допомагати, експортувати

Одним із прикладів стійкості в умовах повномасштабної російської агресії є львівський сімейний бізнес «Кормотех», про який ми розповідали у 2021-му. Це найбільший виробник харчування для домашніх тварин в Україні, який за 20 років роботи експортував свою продукцію для чотирилапих у понад 40 країн. Також команда реалізувала близько десяти соціальних проєктів: від допомоги тваринам після початку війни у 2014 році до освітніх подій для молоді.

5 / 5

Майстерня Попових: керамісти у прифронтовому Словʼянську

2019 року Ukraїner відвідав кілька цехів і родинних майстерень керамістів у місті Слов’янськ. Серед них було подружжя Попових — Вікторія та Богдан. Тоді до гончарної справи долучалися і їхні батьки: разом замішували глину, формували вироби, обпалювали, шліфували, оздоблювали та розписували їх. Після лютого 2022-го обстріли Слов’янська посилилися, а лінія фронту на одному з напрямків стала за 7–10 км від міста. У квітні того ж року подружжя Попових евакуювалося. Пробувши понад пів року на заході України, пара вирішила повернутися у Слов’янськ. Відтоді вони розписують не тільки керамічний посуд, а й гільзи та тубуси від використаних снарядів. Також збирають кошти на потреби війська.

про фільм

«Бізнес під час війни»
Фільм від Ukraїner

Для багатьох українських бізнесів повномасштабне вторгнення РФ стало часом переломних змін. Частина підприємств припинила або призупинила роботу. Утім, не менше компаній продовжили свою справу та вийшли на новий рівень попри обстріли, окупацію, фінансові ризики, релокацію виробництва.

Герої нового проєкту Ukraїner «Бізнес під час війни» — українські підприємці, які успішно розвивають свою справу попри повномасштабне вторгнення РФ. Упродовж 2018–2020 років ми вже розповідали про діяльність їхніх компаній, коли під час експедицій фіксували, як розвивається Україна, зокрема завдяки роботі малих і середніх бізнесів. Щоб підтримати підприємців і поділитися їхніми історіями, цьогоріч ми зустрілися з цими компаніями знову.

Цей фільм висвітлює п’ять історій українських компаній, у кожній із них — про здобутки, цілі, мрії і, звісно ж, труднощі і втрати, спровоковані війною.

▪️ Dodo Socks — бренд шкарпеток та базової білизни, який виготовляв шкарпетки на фабриці «Рубіжанська панчішна мануфактура», а коли в березні 2022-го її знищили росіяни, то перевіз виробництво у Львів;
▪️ «Вандра Рагз» — вихідців із таврійського села Любимівка, які від 2006 року продають авторські килими у щонайменше 29 країн світу;
▪️ «Кормотех» — виробник корму для тварин, який допомагає постраждалим від війни чотирилапим та крок за кроком здобуває визнання за кордоном;
▪️ подружжя Вікторії та Богдана Попових зі Слов’янська, які продовжують гончарну справу жінчиних батьків;
▪️ EcoFactor — лідер на українському ринку з виготовлення зарядних станцій для електромобілів, який популяризує екологічний транспорт як один зі шляхів захистити довкілля.

Як почати бізнес під час війни? Чи дійсно це вартує зусиль зараз, коли агресія РФ усе ще триває? Які можливості відкриті для українських підприємців? Герої фільму відповідають на ці й інші питання, надихаючи боротися за свої мрії і розвивати Україну.

Герої фільму

Андрій, співзасновник Dodo Socks

 

 

— Є багато бізнесів, які закрились, переїхали чи суттєво скоротились. І тут є такий момент, що, наприклад, інші люди на тебе можуть подивитись і подумати: «Ну якщо Dodo Socks вже опустили руки, то ми теж». Тобто треба своїм прикладом показувати, що це можна (продовжувати роботу. — ред.).

 

Читати історію

Бізнес під час війни. Документальний фільм від Ukraїner

Дивитись