«Railways in Ukraine. Залізниці України» Видавництво Ukraїner

Railways in Ukraine (2025)

9 квітня 2025

Це фотокнига про залізницю не з вікна потяга, а ззовні, часто на віддалі — щоб було видно, наскільки колії це невідʼємна частина різних ландшафтів: і індустріальних центрів, і гірських перевалів. Їдучи в потязі як пасажири чи стоячи на пероні в очікуванні, ви такої залізниці точно не побачите.

Пасажирське сполучення, логістика вантажів, промислова потужність, туристична атракція. Залізниця повсякчас зшивала разом регіони нашої країни, об’єднувала людей, уможливлювала подорожі й доставляла важливі вантажі.

Про книжку

Шанувальник залізниці Микола Олексієнко – фотограф і трейнспоттер, а нині військовослужбовець. За роки подорожей він створив колекцію широкоформатних фото українських потягів і колій та представив їх у своїй книжці «Railways in Ukraine». Ці світлини не лише показують потяги та колії з унікальних ракурсів, недоступних звичайним пасажирам, а й заохочують до роздумів про вплив залізниці на формування географічного, історичного та культурного портрету України, її регіонів та промислових центрів, багато з яких нині зруйновані чи окуповані росіянами. Книжка пропонує незвичний погляд на залізничне життя у різних куточках країни – від гір до степів.

Тепловоз 2ТЕ10М з пасажирським потягом долає підйом поблизу Чорткова на Поділлі. Липень 2021.

«Railways in Ukraine. Залізниці України» Видавництво Ukraїner

Пасажирський потяг долає міст через річку Стугна, наближаючись до міста Українка, Наддніпрянщина. Жовтень 2019.

— Ця книга буде цікава тим, хто має хоча б якусь, знаєте, іскорку, зернятко любові до потягів. Але таких людей багато. Я взагалі мандрівник і багато що в мене в полі зору, але залізниця — така особлива любов. Кожна фотографія — це не просто якась гарна картинка, а мені хочеться, щоб вона зачепила людину і привернула її увагу до якогось моменту, до якогось там регіону, до якоїсь сторони нашого життя, нашої… наших ландшафтів, нашої буденності. Можна через призму залізниці подивитися на багато інших речей у контексті. Ось, наприклад, залізниця в Карпатах — це окреме явище. Або, наприклад, залізниця, яка обслуговувала ЧАЕС (ота ж сама тема зони відчуження) — абсолютно своєрідне явище, це були спеціальні електрички, які возили людей на ЧАЕС, і це теж окремий шматочок цієї історії. Ось цей залізничний аспект, він дозволяє під певним кутом на це все подивитися і, можливо, щось нове для себе відкрити в тих же самих пейзажах.

Микола Олексієнко
автор книжки «Railways in Ukraine»

Микола Олексієнко
Український мандрівник, фотограф, військовослужбовець. Народився в 1989 році в м. Костянтинівка Донецької обл., закінчив Києво-Могилянську Академію. У фокусі його уваги — індастріал, антропогенні ландшафти, залізниці, радянська архітектурна спадщина. Микола прагне привернути увагу до малодосліджених аспектів нашої матеріальної культури і природи.

Деталі

«Railways in Ukraine» — двомовна книжка: підписи є англійською та українською. Це насамперед візуальне видання, погляд на залізницю як частину ландшафтів, інколи формотворчу. Фото збирались ще з 2010 року і показують різні регіони.

Мова: англійська, українська
Рік видання: 2025
К-ть сторінок: 160
Вага: 1800 г
Розміри: 265х305х20
ISBN: 978-617-8216-11-5

Команда

Шеф-редакторка Видавництва Ukraїner: Євгенія Сапожникова
Випускова редакторка: Анастасія Осипенко
Більдредакторка: Анна Наконечна
Верстальниця: Наталія Коваль
Дизайнерка обкладинки та внутрішнього блоку: Анна Гаврилюк

Як придбати

Невдовзі книжка вийде друком, розсилати ми розпочнемо в червні. Та передзамовити її можна вже зараз в онлайн-крамниці Ukraїner за зниженою ціною.

Передзамовляючи цю книжку ви уможливлюєте появу майбутніх видань. Дякуємо, що ви з нами!

shop banner

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Софія Котович

Шеф-редакторка:

Євгенія Сапожникова

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Збір інформації:

Наталія Вишинська

Слідкуй за новинами Ukraїner