Креативні ініціативи на підтримку армії

Share this...
Facebook
Twitter

Українська армія невтомно захищає Україну від російських загарбників. Із початком повномасштабного вторгнення наприкінці лютого українці почали частіше донейтити на потреби ЗСУ. Дехто вирішив підійти до збору коштів з креативом.

Мистецтво може підтримувати нас, надто ж у переломні часи. Купуючи українські мистецькі твори, ви можете підтримати Україну сьогодні. Картини українських художників, постери, листівки, тимчасові тату тощо можна прибрати, вкладаючи кошти у підтримку української армії, яка боронить країну від російських окупантів, та цивільного населення, що постраждало від цієї війни.

Постери

Artists Against War
Команда українців створила інтернет-магазин з ілюстраціями художників з усього світу на тему російсько-української війни. Мета проєкту — підтримка українських художників та волонтерських ініціатив. 50 % прибутку від продажу робіт українців іде автору ілюстрації, решту коштів перераховують фонду «Повернись живим».

Бренд воскових свічок lotused створив цифрові листівки з римованими рядками про Україну. 90 % від продажу перераховують українським волонтерам та армії.

Музей топографії Одеси малює авторські воєнні плакати, які коштують 350 гривень (можна задонатити більше). Плакат надсилають на електронну пошту у форматі файлу для друку в розмірі А3. Завдяки проєкту в березні музей перерахував ЗСУ понад 250 тисяч гривень.

NZEmbroideryEmbassy — бренд, який створює прикраси та аксесуари ручної роботи в стилі української вишиванки, — зробив оригамі у формі серця. Після оплати покупки можна завантажити файл з оригамі, роздрукувати його, за інструкцією скласти сердечко і зробити фото на фоні свого міста, щоби розповісти світу про свою підтримку України. Також можна зробити оригамі голуба миру та метелика. Кошти з продажу перераховують на спеціальний рахунок Збройних сил України в НБУ.

Бренд тимчасових тату Tattooshka передає весь прибуток з продажу на потреби ЗСУ. В асортименті магазину є колекція патріотичних тату.

Ще один метод допомоги армії України — купити ляльку вуду Путіна. Майстриня з Ужгорода створює понад 150 таких ляльок на тиждень.

Українські дизайнери випускають тематичні колекції та дропи — патріотичні худі, футболки, світшоти, шопери, хустки, купуючи які українці допомагають армії.

NFT

Українські художники створюють благодійні NFT-колекції на підтримку української армії, які можна придбати за криптовалюту.

NFT (англ. non-fungible tokens — невзаємозамінні токени) — тип цифрових активів. Токен — це одиниця обліку в цифровому світі. Особливість NFT в тому, що кожен такий токен не дорівнює іншому. Тобто якщо одна гривня рівноцінна іншій, то з NFT-токенами це так не працює — кожен токен унікальний. У NFT може бути переведений практично будь-який цифровий актив: фото, відео, музика, ілюстрація. NFT слугує чимось на кшталт сертифікату, який засвідчує право покупця на володіння тим чи іншим унікальним цифровим активом. Саме тому NFT часто розглядають як новий спосіб колекціонувати сучасне мистецтво, тільки в цифровій формі.

Art saves Ukraine передає 40 % прибутку від благодійної колекції художникам, які постраждали від війни, решту — Збройним силам України.

Teens save Ukraine — благодійна NFT-колекція, створена підлітками з України. Весь прибуток від продажу цих робіт перераховують на потреби ЗСУ.

Проєкт Mom, I see war створений, щоб збирати дитячі малюнки про війну, з яких створять фотоколаж. Він буде виставлений на міжнародний благодійний цифровий NFT-аукціон. Кошти від нього будуть перераховані у фонд гуманітарної допомоги дітям, які постраждали від війни.

Вероніка, 11 років, м. Ямпіль.

Купи собі частинку Росії. «Russia for sale» — ініціатива, де можна придбати NFT-версії російських регіонів. Кожен такий регіон має назву, розмір і герб. «У відповідь на російську імперіалістичну агресію ми вирішили назавжди продати російські території! Путін відомий тим, що захоплює землі інших країн. Отже, катюзі по заслузі», — зазначають розробники ініціативи. Усі отримані кошти підуть на підтримку українців. Вже вдалось продати понад 20 регіонів і отримати більш як 18 тисяч доларів.

В Україні створили перший музей війни для фіксування цих подій. Усі твори представлені у цифровому вигляді як NFT-токени, які можуть придбати всі охочі. Кожен токен — реальне новинне повідомлення з офіційних джерел та ілюстрація до нього від художників — як українських, так і світових. Кошти з продажу музейної колекції надійдуть безпосередньо на офіційні крипто-рахунки Міністерства цифрової трансформації України, що йдуть на підтримку ЗСУ та населення.

Бренд одягу pppartem створив діджитал-колекцію одягу з картинами Марії Примаченко. Придбати його можна на платформі DressX в розділі Support Ukraine Collection. Усі виручені кошти будуть передані у фонди на підтримку України та ЗСУ. Також команда бренду pppartem створила NFT-колекцію How to Help Ukraine. Прибуток від продажу піде на підтримку України.

Відеоігри

Українські розробники створили гру, де можна спробувати себе в ролі волонтера, який збирає амуніцію та гуманітарну допомогу попри ворожі атаки. Після закінчення гри геймер може переказати кошти у фонди «Повернись живим» і KOLO (фонд постачає дрони, тепловізори, бронежилети та інше спорядження в гарячі точки).

Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter

У грі Путлера на пляшку ви можете вбивати Путіна з танку, а в грі Sunflower Slap — шмагати його соняхом. В Musk vs Putin геймер керує Ілоном Маском, щоби спочатку вбити Кадирова, а потім Путіна. Цю гру, як і гру із соняшником, створено з ініціативи фонду Palianytsia, який збирає гроші на гуманітарні потреби жертвам війни та вимушеним переселенцям.

Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter

У відомому магазині відеоігор Steam (який, до речі, більше не доступний для росіян) є набір із десяти ігор, який розробили українці; частину коштів від продажу набору перераховують на потреби ЗСУ.

Спортивні аукціони

Ресурс про український спорт Tribuna.com разом із волонтерським об’єднанням українських підприємців Ukraine Alive 2022 та Білоруським фондом спортивної солідарності запустили серію аукціонів World Sports For Ukraine на міжнародному майданчику eBay.

Під час першої частини аукціону вдалося зібрати понад півтора мільйона гривень. На аукціонному майданчику були виставлені речі спортсменів: футболіст Андрій Ярмоленко віддав свої бутси з написом Stop war, а Олександр Зінченко — ігрову футболку; серед інших лотів — боксерські рукавиці Майка Тайсона, олімпійські медалі. Так, за нагороду бронзового призера Олімпіади в Токіо з карате Станіслава Горуна отримали 20,5 тисяч доларів.

Ще кілька українських спортсменів продають свої медалі для потреб армії: наприклад, з такою заявою виступили паралімпієць Євгеній Богодайко та параканоїст Сергій Ємельянов.

Їжа

На допомогу армії українці створюють і смачні ініціативи.
Бренд ЇЖАк із лісу готує варення та чай із карпатських лісів, продають ягоди та гриби. На час війни вони передають частину прибутку в благодійний фонд «Повернись живим».

В онлайн-крамниці «Світ шоколаду» можна придбати маленькі шоколадки, дохід із яких піде на армію.

У онлайн-магазині «Шокоїжка» шоколадні цукерки можна оплатити військовим: першу партію з 12 кг шоколадних сердечок та 12 кг цукерок бійці вже отримали.

Засновниці ініціативи This granola bar helps Ukraine Яна й Олена зустріли війну в Таїланді та шукали способу допомогти Україні. Зіставили бажання з уміннями — і стали продавати гранолу у закладах на острові Панган. Гранолу (снек на основі вівсяних пластівців) дівчата виробляють власноруч. 20 % від заробітку відправляють на рахунки людей в Україні, які потребують допомоги.

Високе мистецтво

Поки в Росії силкуються продати підробку картини Василя Кандинського і зображення гербів українських міст (!), щоб зібрати гроші на продовження кровопролиття в Україні, українські й іноземні художники діють як культурна опозиція. Аби допомогти ЗСУ захищатися від окупантів, вони намагаються продати свої старі чи нові роботи на аукціонах. Високе мистецтво вже допомогло зібрати сотні тисяч доларів. І наші митці на цьому зупинятися не планують.

Придбати картини, щоб підтримати Україну

Благодійний фонд Сергія Притули продав на аукціоні картину Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блока» за 500 тис. доларів. Полотно зберігатимуть та експонуватимуть в Національному художньому музеї України. Вторговані кошти передали на потреби ЗСУ.

Фото: Фонд Сергія Притули.

Також фонд продає 10 робіт українських митців про війну, щоб зібрати кошти на 50 безпілотників «Валькірія». Серед лотів — полотно «ВиПерДос» Леся Подерв’янського та картина «Тривожна мандрівка» Олександра Ройтбурда.

На аукціоні сучасного мистецтва Herman’s у Дубліні за 2200 євро продали картину ірландського художника Шейна Беркері «Оголений чоловік», що схожий на президента РФ — Путіна. Усі кошти перерахують на допомогу Україні.

Фото: Фейсбук-сторінка Олени Папки.

Картину «Відвага» львівської художниці Олени Папки продали на аукціоні Forbes у Празі за 45 тис. доларів. Кошти спрямують на підтримку України. Покупцем став Томас Мертлік, генеральний директор медичного холдингу Batist у Чехії.

Картину знаменитого британського художника Бенксі продали з аукціону за більш як 106 тис. доларів, щоб передати отримані гроші київській дитячій лікарні Охматдит. Твір під назвою CND Soldiers (з англ. «Солдати Кампанії за ядерне роззброєння») виставив на продаж анонімний благодійник.

Фото: Фейсбук-сторінка Жені Гершман.

Портрет української учительки Олени Курило, що постраждала від обстрілу в перший день російського вторгнення, продали на торгах аукціонного дому Heritage Auctions за 100 тис. доларів, які спрямують Товариству Червоного Хреста України. Авторка твору — американська художниця з українським корінням Женя Гершман.

Художник з Івано-Франківська Орест Кузів уже перерахував 3 тис. доларів на потреби ЗСУ, продаючи власні картини. Більшість покупців – українська діаспора.

Фото: Фейсбук-сторінка фонду «Повернись живим».

Український аукціонний дім Goldens провів благодійний аукціон Art can help. Продали 26 творів мистецтва, серед яких картини Марії Примаченко, Алли Горської, Любові Панченко та ін. Роботу Івана Марчука, наприклад, продали за 120 тис. доларів. Половину зібраних коштів колекціонери переказали на підтримку ЗСУ через фонд «Повернись живим».

Фото: Черкаська міська рада.

У Черкасах відбувся благодійний аукціон, на якому продали десятки творів місцевих митців – живопис, скульптуру, вишивані роботи, завдяки чому вдалося зібрати 250 тис. гривень для захисників із Черкас.

Фото: Фейсбук-сторінка Марти Пітчук.

Українська художниця Марта Пітчук продала свою картину «Мотанка з рибами. Гуцульщина» на аукціоні за 41 тис. гривень. Усі кошти передала волонтерам, які закуповують необхідне спорядження українським військовим на фронт.

Інше,аукціони.

Українські волонтери вже прославилися вмінням знаходити що завгодно і де завгодно, якщо цього потребують захисники. Закупівлі військовим постійно потребують чимало коштів, але українці довели, що коли треба назбирати на безпілотник, авто чи амуніцію для армії — мотивації та креативу немає меж.

Чого тільки не продають українці, щоб підтримати захисників

Для допомоги ЗСУ українка та білоруска організували у твітері проєкт «Теронліфанс» (від слів «тероборона» і «Onlyfans»). За надсилання коштів українській армії донейтор отримує «хтивки» — інтимні фото. Згодом до ініціативи долучилася ще низка волонтерів, сформувалася команда. Алгоритм ініціативи такий: потрібно зробити скріншот із перерахунком грошей на спецрахунок ЗСУ в Нацбанку, фонду «Повернись живим» чи іншої організації, яка допомагає ЗСУ чи Силам Тероборони, та надіслати його учасниці або учаснику Теронліфанс. У відповідь ви отримуєте «хтивку». Завдяки цій ініціативі вдалось зібрати понад 21 мільйон гривень.

Український гурт Kalush Orchestra, який виграв «Євробачення-2022», продав за 900 тис. дол. свій трофей пісенного конкурсу — кришталевий мікрофон. Музиканти влаштували благодійний аукціон разом із Сергієм Притулою — телеведучим, волонтером і головою однойменного фонду. А за більш як 11 млн. грн на великих торгах продали і славнозвісну рожеву панаму фронтмена гурту Олега Псюка, в якій він виступав.

Фото: Михайло Чубун.

Підприємець Юрій Висовень виробляє брелоки з уламків ворожих літаків і гвинтокрилів. Вартість такого символічного виробу — 1 тис. дол., а придбати його можна лише за донат для ЗСУ. Тільки за перші два тижні продажів вдалось зібрати 400 тис. дол. На вторговані кошти купують дрони для армії.

Перстень ручної роботи харківської ювелірної майстерні Terium, оздоблений частиною ворожої гільзи, продали на влаштованому аукціоні за 46 666 грн. Кошти передали волонтерам, які закуповують безпілотники для ЗСУ.

Фото: Юрій Висовень.

Фото: Terium.

Фото: Патронус.

Українські волонтери і благодійники, які допомагають армії, знайшли спосіб отримувати кошти навіть завдяки трофеям, переданим із поля бою: сухпайкам, каскам, шевронам російських окупантів тощо. Так дніпровський благодійний фонд «Патронус» виставив на аукціон танковий шолом російського вояки, ліквідованого під Харковом. Цей трофей від українських бійців продали за 30 тис. грн.

Українські артилеристи за донати від 5 тис. грн підписували снаряди, які потім запускали по ворожих позиціях. До справи підійшли з гумором — приймали різні види послань: привітання, пропозиції, рекламу тощо.

«Укроборонпром» продав на благодійному аукціоні іменну ручку президента США Джо Байдена за 600 тис. грн. У 2017 році Байден, який тоді був віцепрезидентом, особисто подарував її гендиректору оборонного концерну Юрію Гусєву. Всі виручені кошти спрямують на підтримку новоствореного 47-го окремого батальйону ЗСУ.

На благодійному онлайн-аукціоні продали відомий дорожній знак «Нах*й, знов нах*й і до Росії нах*й», що став ще одним символом війни та боротьби українців з агресором. За лот вторгували 631 тис. грн, всю суму відправлять на спецрахунок Нацбанку України для ЗСУ. Новий власник/-ця зможе встановити знак на території свого домогосподарства або деінде (крім доріг загального користування).

Іще одне популярне джерело коштів для ЗСУ — квіти. У буковинському селищі Глибока з поля півоній зібрали 200 тис. грн на джипи для військових, продаючи букети і «вхідні квитки». А власник лавандового поля, яке пережило окупацію у Ворзелі, вирішив продати ще посаджені кущі прямо на полі. «Я підпишу його вашим іменем та буду доглядати. Коли він зацвіте, я віддам вам букет персонально, відправлю поштою сухим чи як лавандовий чай. Можу восени його викопати та відправити вам — посадите», — пояснює умови ініціатор акції Павло Сашко. Кошти передаватиме в перевірені фонди і знайомим волонтерам, які допомагають армії.

Фото: Павло Сашко.

Підтримка української армії — важлива справа кожного українця, малого і великого бізнесу, культурного сектору. Долучайтеся до вже наявних та створюйте власні креативні ініціативи, щоб підтримати Україну та українців!

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Ольга Гах

Наталія Понеділок

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Анастасія Сєрікова

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією