Історії ветеранів. Документальний фільм від Ukraїner

Дивитись фільм

Для військових повернення з війни, хай яке бажане, — це часто нове випробування, адже цивільне життя може бути для них повне викликів. Тож один із проявів поваги і вдячності тих, хто в тилу — розуміти й підтримувати ветеранів і ветеранок, аби зберігати єдність суспільства.

Докладніше

Підтримка ветеранів

1 / 5

Як в Україні допомагають ветеранам

Українське суспільство має навчитися з особливою увагою підтримувати своїх захисників і допомагати їм. Про ініціативи, які надають реабілітаційну та психологічну підтримку, допомагають з адаптацією ветеранів до цивільного життя, читайте в цій добірці.

1 / 5

Як в Україні допомагають ветеранам

Українське суспільство має навчитися з особливою увагою підтримувати своїх захисників і допомагати їм. Про ініціативи, які надають реабілітаційну та психологічну підтримку, допомагають з адаптацією ветеранів до цивільного життя, читайте в цій добірці.

2 / 5

Масі Найєм: про ветеранську політику та реінтеграцію військових у суспільство

В інтерв’ю Масі Найєм розповість про ставлення до ветеранів і ветеранську політику, особливості проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), інклюзивність і роль бізнесу у справах ветеранів. А також — про реінтеграцію військових у суспільство під час і після війни.

3 / 5

Як в Україні працює жіночий ветеранський рух

Війна проти Росії показала, наскільки важливим може бути внесок жінок у збройнихих силах. І що потрібно відкидати гендерні стереотипи й об’єднуватися для спільної мети — здолати ворога.

4 / 5

Повага до пошрамованих війною: досвід ветеранів

Російсько-українська війна триває ще з 2014 року, тож держава має певний досвід реабілітації поранених та інтеграції ветеранів у цивільне життя, однак повномасштабне вторгнення значно розширило таку взаємодію. Тож перед українським суспільством постає масштабніший виклик інтеграції ветеранів і ветеранок з пораненнями, і для цього потрібне розуміння їхніх потреб: психологічних та побутових.

5 / 5

Як у світі висловлюють шану військовим і ветеранам війни

Традиція допомоги і висловлення поваги воїнам сьогодні поширена як у країнах, що нині або нещодавно брали участь у збройних конфліктах, так і в тих, для яких війни вже стали історією. Наприклад, у США такі ініціативи включають зокрема безкоштовне медичне страхування й навчання в університетах, знижки на продукти та послуги тощо.

про фільм

«Він бився під Марафоном»: історії ветеранів • Ukraїner W

У межах проєкту «Історії ветеранів» розповідаємо про українських військових, які, повернувшись із фронту, адаптовуються до цивільного життя й допомагають у цьому іншим.

Ми зафіксували потужні історії п’яти ветеранів:

▪️ Руслана Данілкіна, яка пішла на війну доброволицею і була операторкою-зв’язківицею, після поранення і протезування допомагає військовослужбовцям у центрі Superhumans реабілітовуватися;

▪️ Гліб Стрижко — морський піхотинець, який пережив російський полон, а тепер у команді Veteran Hub допомагає нашим воїнам адаптуватися до цивільного життя;

▪️ Олександр Будько на війні був мінометником, а після тяжкої травми й відновлення став співавтором ютуб-шоу про інклюзивність «Відвал ніг, або All інклюзив», привертаючи так увагу до проблеми створення в Україні безбар’єрних просторів, а також написав книжку про свій військовий досвід;

▪️ Ігор Безкаравайний, який долучився до війська 2014 року й був механіком-водієм, 2015 року дістав поранення та пройшов довгий шлях реабілітації, а зараз він — заступник міністра економіки з питань гуманітарного розмінування в Україні, але не полишив захоплення ремонтом автівок.

▪️ Юрко Вовкогон — культурний менеджер, який пережив численні поранення й наразі проходить реабілітацію, а також рефлексує свій військовий досвід через мистецтво.

Це відео здійснено за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Герої фільму

Руслана Данілкіна, операторка-зв’язківиця

 

 

— Я розуміла, що немає вибору, що ми всі мусимо триматися. Ти не можеш взяти або кинути це все і піти. Ти мусиш бути тут, робити свою роботу. Я, як мінімум, обіцяла своєму командиру. Я казала, що я впораюсь, я буду робити все. І в мене не було права на помилку або права опустити руки.

 

Історія Руслани

Історії ветеранів. Документальний фільм від Ukraїner

Дивитись