Як ми назвемо цю війну? (2024). Книжка від Ukraїner

Як ми назвемо цю війну? (2024)

Share this...
Facebook
Twitter

Книжка-архів двох років українського опору в повномасштабній війні «Як ми назвемо цю війну?» — про фронт і тил, взаємодопомогу, міжнародну підтримку, спільне переживання трагедій і здобутків, культуру й гумор — про різні виміри життя країни в час війни.

Рівно два роки минуло відтоді як Росія почала нову фазу війни проти України. Дати багатьох подій, які вже ввійшли в історію, більшість із нас знає напам’ять і ніколи вже не забуде. Та час таки бере своє: багато що призабувається через перенасичення інформацією, а дещо хочеться якщо не стерти, то бодай переполовинити в пам’яті через пережитий біль. Звісно, не варто забувати, що російські пропагандисти докладають шалених зусиль, щоб викривити дійсність собі на руку. Тому один із аспектів цінності книжки «Як ми назвемо цю війну?» — збереження ключових подій 24.02.2022 — 24.02.2024 саме такими, якими вони були насправді.

Наразі ми живемо в епіцентрі історичних подій, тому сповна відрефлексувати їх «тут і зараз» — надскладне завдання, адже наше протистояння терору РФ усе ще триває. Українці ось уже два роки чинять опір у новій фазі війни, однак суспільство ще не домовилося, як її назвати.

«Як ми назвемо цю війну?» — це хроніка двох років українського опору в повномасштабній війні з Росією, насичена подіями, документальними фото та ілюстраціями, мапами бойових дій, інфографіками тощо. Команда, яка працює над книжкою, поставила собі за мету охопити найважливіше, зафіксувати історію в момент її творення, тож передзамовивши книгу, ви долучаєтеся до творення нашої історії, викладеної на папері.

Share this...
Facebook
Twitter
Як ми назвемо цю війну? (2024). Книжка від Ukraїner
Share this...
Facebook
Twitter
Як ми назвемо цю війну? (2024). Книжка від Ukraїner

У книжку вміщені 25 текстів інтелектуалів, в яких вони пробують осягнути нові реалії і знайти відповіді на нові чи ще непоставлені питання. Серед авторів Роман Ратушний, Оксана Забужко, Тімоті Снайдер, Олександра Матвійчук, Артем Чех, Віталій Портников, Володимир Єрмоленко, Таміла Ташева, Олена Стяжкіна та ін.

Одним із ключових викликів було бути певними в достовірності й об’єктивності інформації. Саме тому до роботи над виданням були запрошені історик Максим Яременко, полковник ЗСУ Сергій Карнаух та директор департаменту стратегічних ініціатив БФ «Повернись живим» Іван Науменко, які стали фаховими консультантами проєкту.

— Як ми назвемо цю війну? Наша книжка не має на це відповіді. У ній взагалі немає відповідей, але є чіткі, іноді невиправно болісні, факти. Ми зафіксували правду, що допоможе осмислити й означити те, що з нами відбувається.

Віталій Побережний
упорядник книжки «Як ми назвемо цю війну?»

Share this...
Facebook
Twitter
Як ми назвемо цю війну? (2024). Книжка від Ukraїner
Share this...
Facebook
Twitter
Як ми назвемо цю війну? (2024). Книжка від Ukraїner
Share this...
Facebook
Twitter
Як ми назвемо цю війну? (2024). Книжка від Ukraїner

Деталі

Редколегія: Богдан Логвиненко (автор ідеї, упорядкування), Віталій Побережний (збір інформації, упорядкування), Сергій Дудоров та Софія Ракус (збір інформації), Іван Науменко та Сергій Карнаух (фахове консультування)

ISBN: 978-617-8216-01-6

Сторінки: 312

Розміри: 210х275х30, 1300г

Елементи книги

Ілюстрована хронологія подій
Знакові події перших двох років повномасштабної війни (24 лютого 2022 — 24 лютого 2024). Аби зафіксувати важливе.

Історичні передмови
Глибокі тексти про імперіалізм та агресію Росії, що триває століттями. Аби розуміти передумови цієї війни.

Фото з фронту
Наші військові в реаліях війни. Аби розгледіти деталі

Цитати загиблих воїнів
Важливі слова полеглих героїв. Аби вшанувати й пам’ятати

Тексти інтелектуалів
Тексти-реакції на події та суспільні настрої у вирі війни. Аби відрефлексувати

Карти та інфографіки
Втрати ворога, деокупація наших земель та важливі рішення щодо України у світі. Аби бачити динаміку.

QR коди
Посилання на мультимедійні матеріали Ukraїner. Аби дивитися ширше

Фото: Олександра Онопрієнко.

Як придбати

Книга доступна українською мовою на сайті крамниці Ukraїner. Триває передпродаж, відправляти замовлення ми розпочнемо на початку літа 2024 року, коли книга вийде друком. Купуючи під час передпродажу, ви отримуєте знижку й підтримуєте видання.

shop banner

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Копірайтерка:

Владислава Івченко

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Наталія Понеділок

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією