Креативні збори для армії. Стрижка за донати, квитки до перемоги, всеукраїнське змагання

Share this...
Facebook
Twitter

Уже майже одинадцять місяців повномасштабного вторгнення українці влаштовують найрізноманітніші креативні кампанії зі збору коштів, щоб допомогти Силам оборони і постраждалим містам. До такої підтримки військових хоч раз долучався чи не кожен українець, адже від них наразі залежить життя кожного з нас.

Продовжуємо шукати приклади найцікавіших благодійних зборів, що допомагають закривати потреби військових у дронах, формі, техніці тощо.

Стрижка за донати

Стендапер Василь Байдак на свій день народження у січні відкрив дві банки в Monobank: «Стригтися» і «Не стригтися». Так він запропонував людям вирішити долю своєї зачіски, а зібрані з обох рахунків кошти пообіцяв віддати на ЗСУ. За добу в обох банках назбиралося майже 2 млн грн. Перемогли ті, хто мріяв побачити стриженого Байдака. Комік виконав обіцянку і зістриг свою пишну шевелюру.

«Квитки до перемоги»

У листопаді Укрзалізниця разом із UNITED 24 відкрила продаж квитків до п’яти вже звільнених і тимчасово окупованих міст України. Їхня вартість — від 1000 грн. За виручені кошти купуватимуть транспорт для деокупованих міст і сіл, яким із них можна буде доїхати до найближчих залізничних станцій.

Квитки до Луганська, Донецька, Сімферополя та Маріуполя активуються після звільнення цих міст, а от покупці квитків у Херсон уже можуть скористатися ними.

Книжки

Збирають гроші і книголюби. Наприклад, через проєкт «Книжкові сили України» можна продати чи купити будь-які вживані книги (окрім російськомовних). Усі кошти перераховують БФ «Коммон Гуд», який закуповує дрони й генератори для військових, а також збирає на ремонт безпілотників. Станом на кінець січня українці-книголюби вже зібрали так понад 100 тис. грн.

Подвійна благодійність

Проєкт Support Ukrainian Army акумулює кошти одночасно і для українських військових, і для підприємців. На сайті можна обрати й оплатити будь-який товар, що потрібен бійцям, а його за кілька днів виготовить хтось із виробників, з якими працює проєкт. Тобто так можна підтримати і ЗСУ, і підприємців, які швидко перекваліфікувалися, щоб допомагати війську. Із квітня минулого року небайдужі, які підтримали ідею, допомогли українським бійцям і виробникам на 3,5 млн грн.

Змагання донатів

Благодійний Фонд «Повернись Живим» (ПЖ) використовує тактику змагання серед донаторів. Так, 17 листопада Фонд запропонував українським ВНЗ поборотися у зборі на тренажер до протиракетного комплексу «Корсар». Спільнота вишу, який накопичив найбільшу суму грошей, отримала у винагороду зустріч із директором фонду Тарасом Чмутом. Загалом студентам вишів вдалося зібрали майже 1,5 млн грн.

Зараз у ПЖ триває збір, де між собою змагаються вже області. У проєкті «ДОВГІ РУКи ТрО» збирають гроші на міномети для ТрО. Станом на кінець січня зібрали понад 130 млн гривень із необхідних 333 млн.

Забіги

Благодійні забіги — поширений спосіб зібрати кошти для України незалежно від свого місця перебування. Так, у середині жовтня в десяти містах світу пройшли такі бігові акції на підтримку українських військовослужбовиць. Кампанія, організована благодійною платформою bekind.ua, зібрала понад 1 млн грн на зимову форму для жінок, які захищають Україну.

9–11 листопада, до Дня української мови та писемності, житель Києва Всеволод Севастьянов пробіг 33 км, проклавши маршрути у вигляді літер українського алфавіту. Так він зібрав 20 тис. грн на зимову форму для підрозділу свого брата, який служить у ЗСУ.

«Податок» на суперечку

Проєкт щоденних донатів UA Daily Donate спільно з креативною агенцією Antiprotiv розвісили на вулицях столиці плакати з питаннями, через які українці, на їхній погляд, зараз найчастіше сваряться в інтернеті. Під питаннями на кшталт «Чи варто тусити в барах під час війни?» є дві відповіді із QR-кодами, що скеровують на сторінку UA Daily Donate з пропозицією задонатити на ЗСУ.

Це лиш одна з ініціатив проєкту UA Daily Donate, завдяки якому можна допомагати щодня, закриваючи різні потреби наших оборонців. Загалом за грудень проєкт зібрав більше як 84 тис. грн.

Брендування техніки

Фонд Kolo пропонує українським бізнесам і приватним особам розмістити свій логотип чи ім’я на бойовій техніці. За 100 тис. грн лого наклеять на БМП, за 150 тис. грн — на танк, а за 250 тис. грн — на єдиний секретний лот (за останніми оновленнями проєкту, його вже викупили). Отримані кошти йдуть тій частині, чию техніку брендуватимуть у Фонді.

А які найяскравіші благодійні збори траплялися вам?

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Олександра Амброз

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Анна Яблучна

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією