Share this...
Facebook
Twitter

Щороку Ukraїner подорожує усіма українськими регіонами, відвідуючи різні місця нашої країни. Уже кілька років, крім регіональних експедицій, відбуваються також і тематичні (спецпроєкти), у яких ми ретельно й глибоко досліджуємо ті чи інші теми. Згодом вони перетворюються на книжкові проєкти, тож цього року Ukraїner заснував власне видавництво. Цією публікацією ми підсумовуємо 2021 рік у найкращих фотографіях.

Але про все по черзі. Упродовж 2021 року ми відвідали з експедицією Карпати, Волинь, Поділля, Буковину, Запоріжжя і Подніпров’я, Причорномор’я, Галичину та зняли низку історій у Києві; досліджували тему водних ресурсів в акваторії Дніпра та спробували розкласти на складники історії успіху українських експортерів; створили пояснювальні випуски про українську мову й літературу; вивчали містки з українською діаспорою у Великій Британії і вдалі приклади ревіталізації просторів у різних українських містах; познайомились із соціальними ініціативами й відповідальними бізнесами; зняли телевізійний серіал про Україну для польського суспільного мовника, випустили книгу про національні спільноти й корінні народи України, а також оновлену мапу країни.

У момент, коли ви читаєте це, ми майже зібрали два мільйони гривень за рік. Ви також можете підтримати Ukraїner на нашому сайті або Patreon.

Не забудьте також пригадати, якими були 100 фото попередніх років: 2020, 2019, 2018 та 2017!

Львівський скульптор Василь Одрехівський працює у майстерні разом зі своїм батьком, скульптором і мистецтвознавцем Володимиром Одрехівським. Світлина зроблена в межах курсу для студентів Школи журналістики в Українському Католицькому Університеті. 1 лютого. Фото: Анастасія Ярощук.

Історія: Львів на дотик.

Роман Зілінко — львівський іконописець, історик мистецтва, куратор та автор експозицій у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. Світлина зроблена в межах курсу для студентів Школи журналістики в Українському Католицькому Університеті. 2 лютого. Фото: Павло Пашко.

Вид на Львівську ратушу з висоти пташиного лету. 8 лютого. Фото: Павло Пашко.

Відбір старих фото для Carpathian Cult — проєкту Христини Буній, що досліджує історію та культуру свого регіону. Експедиція Карпатами. 10 лютого. Фото: Катя Акварельна.

Син майстра Николи Андрусяка обідає за сімейним столом. Експедиція Карпатами. 12 лютого. Фото: Катя Акварельна.

Історія: Робити прикраси в Карпатах.

Жителька села Брустури. Експедиція Карпатами. 13 лютого. Фото: Катя Акварельна.

Мосяжник Назар Габорак виготовляє топірець у своїй майстерні в Карпатах. 13 лютого. Фото: Катя Акварельна.

Дідова хатчина — мистецька платформа в Яворові, що об’єднує людей, які хочуть пізнавати гуцульську культуру. Експедиція Карпатами. 15 лютого. Фото: Катя Акварельна.

Шлях через засніжений ліс на околицях Яворова. Експедиція Карпатами. 16 лютого. Фото: Павло Пашко.

Сільська хата в Криворівні. Експедиція Карпатами. 18 лютого. Фото: Артем Галкін.

Іван Власюк — технік сніголавинної метеостанції «Пожижевська» в Карпатах. 24 лютого. Фото: Сергій Коровайний.

Світанок на Мармароському масиві. Експедиція Карпатами. 2 березня. Фото: Павло Пашко.

Рятувальники гірського притулку й рятувально-пошукового поста Marmaros Rescue Hut. Експедиція Карпатами. 3 березня. Фото: Софія Соляр.

Богдан Фаштрига — альпініст і гід з багаторічним стажем, співзасновник гірського притулку Marmaros Rescue Hut. Експедиція Карпатами. 3 березня. Фото: Софія Соляр.

«Городище Оствиця» — парк історичної реконструкції на березі озера Басів Кут у Рівному. Експедиція Волинню. 18 квітня. Фото: Павло Пашко.

Поет, прозаїк і драматург Олександр Ірванець у Рівному. Експедиція Волинню. 18 квітня. Фото: Ліна Чу.

Юрій Журавель — лідер і вокаліст гурту Ot Vinta, художник, громадський діяч, актор і сценарист. Експедиція Волинню. 21 квітня. Фото: Ліна Чу.

Глядацька зала перед виставою «Така жизнь» у луцькому театрі «Гармидер». Експедиція Волинню. 24 квітня. Фото: Альберт Лорес.

Ольга Валянік — керівниця мистецького простору «Гармидер ангар-stage» у Луцьку, акторка. Експедиція Волинню. 25 квітня. Фото: Ліна Чу.

Антон Костюк — учасник Української повстанської армії (УПА), який аж до арешту у 1950 році виконував доручення, пов’язані з матеріальним забезпеченням повстанців. Пішов із життя 17 червня 2021 року. Експедиція Волинню. 26 квітня. Фото: Альберт Лорес.

Найглибше озеро України — Світязь — з висоти пташиного лету. Експедиція Волинню. 30 квітня. Фото: Павло Пашко.

Лісова галявина й очерет біля узбережжя одного з Шацьких озер. Експедиція Волинню. 30 квітня. Фото: Альберт Лорес.

Жителька села Озеро Євгенія Андрійчук замішує тісто для великодньої паски. Експедиція Волинню. 1 травня. Фото: Альберт Лорес.

У селі Четвертня діти бавляться у давню великодню гру — каток. Експедиція Волинню. 2 травня. Фото: Альберт Лорес.

Птахи кружляють над полем. Експедиція Волинню. 3 травня. Фото: Павло Пашко.

Пам’ятник радянському діячу Миколі Островському перед входом до Музею пропаганди в Шепетівці. Експедиція Волинню. 6 травня. Фото: Софія Соляр.

Людмила Сліпа — зв’язкова Української повстанської армії (УПА), наймолодша племінниця патріарха Української греко-католицької церкви Йосипа Сліпого. Село Золотники, експедиція Поділлям. 25 травня. Фото: Альона Малашина.

Вечірнє небо над Кам‘янець-Подільською фортецею, відомою з XIV століття. Експедиція Поділлям. 27 травня. Фото: Павло Пашко.

Прогулянка набережною у центрі Дніпра. Спецпроєкт «Ревіталізація». 27 травня. Фото: Костянтин Гузенко.

Вітрильна регата серед крейсерських яхт, присвячена Дню Києва. Спецпроєкт «Водні ресурси». 30 травня. Фото: Юрій Стефаняк.

Марк Вілкінс — швейцарський режисер, що переїхав в Україну у 2016 році. У Києві він розвиває артпростір Naked Room, а під Витачевом розбудовує відпочинковий комплекс The Riverbird’s Nest. 1 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Вигин річки Смотрич неподалік гирла, де Смотрич впадає у Дністер. Експедиція Поділлям. 1 червня. Фото: Павло Пашко.

Прогулянка Дніпром на надувному човні. Спецпроєкт «Водні ресурси». 3 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Shuttle — станція сортування сміття у вінницькій школі, яку ініціювала та створила учениця 10 класу Марія Ошовська. Експедиція Поділлям. 4 червня. Фото: Олесь Москальчук.

Будні на яхті Queen під час експедиції акваторією Дніпра. 4 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Оксана Терешко — одна з майстринь соціального бізнесу Vereta, що перетворює вживаний одяг на килимки й інші вироби. Село Стіна, експедиція Поділлям. 5 червня. Фото: Євгенія Седнєва.

Дерев’яна церква святого Георгія, перевезена із затопленого Канівським водосховищем села Андруші до Переяславського музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Спецпроєкт «Водні ресурси». 5 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Житель села Стіна. Експедиція Поділлям. 6 червня. Фото: Євгенія Седнєва.

Підготовка до щорічного запливу пам’яті про затоплені Канівським водосховищем села «Дніпро ревучий», який організовують із 2016 року. Спецпроєкт «Водні ресурси». 6 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Історія: Берегти пам’ять про затоплені села.

Відображення неба у водах Дніпра. Спецпроєкт «Водні ресурси». 9 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Веселка над полями неподалік села Снітків на Поділлі. 10 червня. Фото: Павло Пашко.

Іван Біленко, капітан яхти Queen, під час експедиції акваторією Дніпра. 11 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Перехід через Канівський судноплавний шлюз — обов’язковий процес для суден, які хочуть перейти з Канівського водосховища вниз по Дніпру до Кременчуцького. Спецпроєкт «Водні ресурси». 11 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Схід сонця на річці Соб біля села Бубнівка. Експедиція Поділлям. 12 червня. Фото: Катя Акварельна.

Тетяна Шпак — майстриня, що зберігає традицію бубнівської мальованої кераміки. Експедиція Поділлям. 12 червня. Фото: Катя Акварельна.

Експедиційний світанок у селі Бубнівка. Експедиція Поділлям. 13 червня. Фото: Катя Акварельна.

Туман над Канівським водосховищем. Спецпроєкт «Водні ресурси». 14 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Хлопці відпочивають біля Ладижинського водосховища на річці Південний Буг. Експедиція Поділлям. 14 червня. Фото: Катя Акварельна.

Баклан на сухій верхівці дерева. На островах біля Канівського заповідника гніздяться великі колонії цих птахів. Спецпроєкт «Водні ресурси». 15 червня. Фото: Юрій Стефаняк.

Команда завершує експедицію акваторією Дніпра в Черкасах. 16 червня. Фото: Богдан Логвиненко.

Волонтери Ukraїner під час щорічних зборів на святкуванні п’ятої річниці проєкту в селі Уніж на Галичині. 19 червня. Фото: Микола Король.

Історія: Перші 5 років Ukraїner.

Стенд Ukraїner під час Книжкового Арсеналу в Києві. 24 червня. Фото: Сергій Коровайний.

Річка Сіверський Донець біля села Черкаський Бишкин, Слобожанщина. 28 червня. Фото: Сергій Свердєлов.

Працівники фабрики з виробництва кормів для домашніх тварин компанії «Кормотех» у селі Прилбичі на Галичині. Спецпроєкт «Експортери». 3 липня. Фото: Іринка Громоцька.

Історія: Як вийти на експорт? Кормотех годує котів і собак у десятках країн.

Ескізування одягу для українського бренду Cultnaked, який купують та одягають на вечірки світові зірки. Львів, спецпроєкт «Експортери». 5 липня. Фото: Іринка Громоцька.

Історія: Як вийти на експорт? Cultnaked одягає світових зірок.

Марина Лібанова — директорка книгарні «Букініст» у центрі Чернівців. Експедиція Буковиною. 10 липня. Фото: Ліна Чу.

Вид на Чернівці з даху одного з будинків. Експедиція Буковиною. 11 липня. Фото: Ліна Чу.

Саша Буль — музикант, що створює музику в стилі кантрі. Експедиція Буковиною. 11 липня. Фото Ліна Чу.

Фестиваль «День білоруського мистецтва» в Києві. Спецпроєкт «Національні спільноти». 11 липня. Фото: Альона Малашина.

Історія: Білоруси України. Хто вони?.

Діти, що перебувають у «Місті добра». Це всеукраїнський благодійний проєкт, у якому допомагають мамам з дітьми, що потрапили у складну життєву ситуацію. Експедиція Буковиною. 14 липня. Фото: Ліна Чу.

Зубри в зоологічному заказнику «Зубровиця», що неподалік села Банилів-Підгірний на Буковині. 19 липня. Фото: Павло Пашко.

Майстриня Марія Божеску вишиває бісером традиційний одяг. У селі Волока на Буковині шиють весільні сукні, що продаються у багатьох країнах, а також досі створюють унікальні національні костюми. 22 липня. Фото: Павло Пашко.

Працівник заводу «Електровимірювач» у Житомирі. З 2019 року в частині приміщень заводу розбудовують інноваційний парк. Cпецпроєкт «Ревіталізація». 24 липня. Фото: Юрій Стефаняк.

Історія: Житомир. Як ревіталізують завод «Електровимірювач».

Британський гурт The Ukrainians, що поєднує у своїй творчості український фольк та західну рок-музику. Експедиція Великою Британією у межах спецпроєкту «Країна ззовні». 24 липня. Фото: Михайло Кучера.

Історія: Хто такі The Ukrainians?.

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові. З 2018 року тут почалось оновлення простору та пошук нової концепції культурного центру. Спецпроєкт «Ревіталізація». 28 липня. Фото: Софія Соляр.

Історія: Львів. Перетворення Палацу культури імені Гната Хоткевича.

Оля Геркулес — українська шеф-кухарка та кулінарна письменниця, яка майже двадцять років мешкає у Лондоні. Експедиція Великою Британією у межах спецпроєкту «Країна ззовні». 1 серпня. Фото: Михайло Кучера.

Історія: Оля Геркулес. Борщ по-британськи.

Складені на полі тюки сіна неподалік міста Дунаївці на Поділлі. 4 серпня. Фото: Сергій Свердєлов.

Михайло Лапчук — актор театру, громадський діяч. Селище Вигода, Галичина. Фільмування телевізійного серіалу для польського суспільного мовника. 10 серпня. Фото: Ліна Чу.

Скульптор і художник Валерій Єрмаков у своїй майстерні в селі Панасівка на Полтавщині. 13 серпня Фото: Сергій Коровайний.

Історія: Без натурниць.

Костюмована репетиція у Кропивницькому музично-драматичному театрі. Експедиція Подніпров’ям і Запоріжжям. 16 серпня. Фото: Альона Малашина.

​​Учасник дитячого табору «Строкаті єноти» в селі Уніж. Спецпроєкт «Соціальні ініціативи». 19 серпня. Фото: Харі Крішнан.

Історія: «Строкаті єноти»: ветеранський соціальний бізнес.

Винахідник Володимир Яковлєв летить на мотодельтаплані поруч з експедиційним автомобілем. Селище Власівка, експедиція Подніпров’ям і Запоріжжям. 23 серпня. Фото: Роман Матков.

Микита Козачинський, співзасновник Module — концертного майданчика, клубу електронної музики та культурного простору в Дніпрі. Експедиція Подніпров’ям і Запоріжжям. 25 серпня. Фото: Микола Король.

Мерефо-Херсонський залізничний міст у Дніпрі. Експедиція Подніпров’ям і Запоріжжям. 26 серпня. Фото: Павло Пашко.

Команда порятунку тварин визволяє кота, що застряг у вентиляційній трубі в Києві. Спецпроєкт «Соціальні ініціативи». 4 вересня. Фото: Катя Акварельна.

Історія: Від кота до лося: як працює Команда порятунку тварин.

Засновник «Школи культури сусідства» в Одесі Дмитро Ковбасюк міняє лампочку в під’їзді одного з дворів міста. Експедиція Причорномор’ям. 16 вересня. Фото: Алєсь Пілєцкі.

Олександр Кушнір очолює центр дайвінгу і каякінгу в Одесі. Центр обладнаний для людей з інвалідністю, усі послуги для них безплатні. Експедиція Причорномор’ям. 17 вересня. Фото: Алєсь Пілєцкі.

Ранковий туман у Харкові на Слобожанщині. Вид на харківську телевежу, що функціонує з 1981 року. 18 вересня. Фото: Сергій Свердєлов.

Виноградники виноробні «Бейкуш» на однойменному мисі, що з одного боку омивається Березанським лиманом, а з іншого — Бейкушською затокою. Експедиція Причорномор’ям. 23 вересня. Фото: Павло Пашко.

Євген Шнейдеріс — засновник і власник виноробні «Бейкуш». Село Чорноморка, експедиція Причорномор’ям. 24 вересня. Фото: Анастасія Должениця.

Риболовля на Бейкушській затоці. Експедиція Причорномор’ям. 26 вересня. Фото: Павло Пашко.

Сергій Ковальов — фотограф, відеограф, дослідник природи, бьордвотчер. Експедиція Причорномор’ям. 28 вересня. Фото: Анастасія Должениця.

Збір урожаю на виноградниках сімейної виноробні «Сливино». Експедиція Причорномор’ям. 2 жовтня. Фото: Юрій Стефаняк.

Георгій Молчанов — засновник і власник виноробні «Сливино» неподалік Миколаєва. Експедиція Причорномор’ям. 2 жовтня. Фото: Юрій Стефаняк.

Павло Магаляс — засновник і власник виноробні «Ольвія Нуво», розташованої на кордоні з Національним історико-археологічним заповідником «Ольвія». Експедиція Причорномор’ям. 2 жовтня. Фото: Павло Пашко.

Анастасія Макаренко — виконавча директорка експертної громадської організації U-Cycle («Асоціація велосипедистів Києва»). Спецпроєкт «Соціальні ініціативи». 11 жовтня. Фото: Валентин Кузан.

Вид на Одеський порт з висоти пташиного лету. Експедиція Причорномор’ям. 13 жовтня. Фото: Павло Пашко.

Працівники добувають граніт у Коростишівському кар’єрі на Поліссі. Спецпроєкт «Локальні дієвці». 15 жовтня. Фото: Христина Кулаковська.

Урбаністичний фестиваль на території одного з університетських кампусів у Чернігові на Сіверщині. Спецпроєкт «Локальні дієвці». 16 жовтня. Фото: Валентин Кузан.

Віталій Рожик — скульптор, що опікується відновленням Коростишівського парку на Поліссі. Спецпроєкт «Локальні дієвці». 23 жовтня. Фото: Христина Кулаковська.

Волонтерка громадської організації «Плато» під час облаштування дощового садка у Львові. Спецпроєкт «Локальні дієвці». 23 жовтня. Фото: Софія Соляр.

Кицівська пустеля, розташована за 50 км на схід від Харкова. 31 жовтня. Фото: Сергій Свердєлов.

Презентація книги Ukraїner «Національні спільноти. Ким ми є?» за участі героїв і команди проєкту в Києві. 15 листопада. Фото: Сергій Коровайний.

Лев Скоп — український мистецтвознавець, художник-реставратор, іконописець. Дрогобич, експедиція Галичиною. 20 листопада. Фото: Христина Кулаковська.

Дмитро Мазуряк — музикант-мультиінструменталіст, учень майстра народних інструментів Михайла Тафійчука. Щорічно Дмитро продовжує традицію святкування Маланки в рідному селі Іспас на Буковині: гуртує людей, шиє маски й костюми, запрошує друзів і гостей з інших регіонів. 21 листопада. Фото: Катя Акварельна.

Реставраційні роботи на даху Домініканського собору у Львові. Експедиція Галичиною. 26 листопада. Фото: Павло Пашко.

Іван Приходько – майстер народної іграшки та скульптури. Село Дударків, експедиція Наддніпрянщиною. 11 грудня. Фото: Микита Завілінський.

Традиційні вечорниці на свято Андрія в музеї Івана Гончара у місті Київ. Спецпроєкт про зимові свята. 12 грудня. Фото: Христина Кулаковська.

Мошул – стародавній обряд святкування Різдва, що зберігся у селі Орлівка на Бессарабії. Це єдине село на півдні України, де відзначають православне Різдво 25 грудня. Фото: Юрій Макаліс.

Засновниця спільноти «Київська Коляда» Оксана Собко поспішає на зустріч з колядниками. Київ, 25 грудня. Фото: Сергій Коровайний.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Проєктна менеджерка:

Катерина Мінкіна

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Більдредакторка:

Катя Акварельна

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за новинами Ukraїner